Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Zmiany kadrowe w PR Katowice
Autor Wiadomość

L2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lip 2011

PostWysłany: 29-09-2011, 23:29    Odpowiedz z cytatem

prawie 5 miesiecy byl, nie ma co, rekordzista Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-09-2011, 18:13    Odpowiedz z cytatem

Dwa ciekawe komentarze z forum RK:

Super wiadomość na początek dnia, Chwała był pomyłką, wypadkiem przy pracy, kosztownym dla ŚlZPR, bo znajdujący się już i tak w trudnej sytuacji zakład został przez te 4 miesiące urzędowania Chwały doszczętnie zdemolowany. Przesunięcia pracowników, wymuszone zwolnienia i przyjęcia nowych osób do administracji zakładu np. z teologicznym wykształceniem oraz zupełne zaniedbanie spraw związanych z kierowaniem zakładu to tylko część grzechów byłego związkowca. Ciekawe czy teraz Roman Chwała dzielnie kiedyś głodujący w PLK wróci do "związkowania" oczywiście będąc urlopowanym. Ciekawe czy zapomni o tym, że zwalniał dyscyplinarnie pracowników, wymuszał odejścia lub zmianę stanowisk, wymyślał afery i znów stanie sie Romkiem swojskim chłopakiem, który będzie głodował by zły pracodawca nie zwolnił pani Krysi z dyspozytorni, czy znów ze wzrokiem kota ze Shreka będzie opowiadał do kamery głodne kawałki o tym jak to walczy o los zwykłego szarego pracownika. Szczęśliwie dla zakładu dziś Romek jest już tylko częścią historii zakładu a osobom, które tam zostały przyjdzie zrobienie porządku po Chwale - mam nadzieje, że zdążą przed zimą. Ciekawe czy odpowiedzialność poniosą osoby które Chwałę na ten stołek wsadziły chodzi oczywiscie o Tomka Materę i Danutę Bodzek.

Pytanie, w jaki sposób prowadzona była weryfikacja tego pana, gdy zatrudniano go w PR. Czy wystarczyła pozytywna opinia przewodniczącego zakładowej Solidarności Mariusza Samka oraz Tomasza Matery czy poręczała za niego również Danuta Bodzek znana ze swoich sympatii dla Tomasza Matery. Czy osoby te poniosą jakąkolwiek odpowiedzialność za poczynania "pryszczatego dyrektora" czy też nadal będą mogły bawić się zakładem niczym kolejką piko bez ponoszenia odpowiedzialności za swoją pracę - chodzi tu o pracę Prezes Bodzek, bo panowie się związkowo urlopują od wielu wielu lat. Czy Pani Bodzek odpowiedzialna za sprawy personalne poniesie konsekwencje promowania kogoś zupełnie nie przygotowanego do zarządzania choćby posterunkiem nie mówiąc już o największym zakładzie w PR. Powierzenie tego stanowiska takiej osobie albo wynikało z braku kompetencji do zajmowania sie sprawami kadrowymi w spółce albo było świadomym działaniem na szkodę spółki przez Panią Prezes Bodzek.


Więcej tutaj:
http://www.rynek-kolejowy.pl/27564/Zmiana_dyrektora_w_PR_Katowice.htm

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-10-2011, 18:11    Odpowiedz z cytatem

Oświadczenie zwolnionego dyrektora PR

- Uważam, iż Zarząd Spółki Przewozy Regionalne potraktował mnie delikatnie mówiąc, co najmniej niepoważnie - napisał w oświadczeniu Roman Chwała, odwołany ze stanowiska dyrektora Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach 29 września.

W czwartek 29.09.2011 zostałem wezwany do stawiennictwa się w centrali spółki w Warszawie. Na miejscu czekało na mnie trzech kontrolerów oraz członkowie Zarządu Spółki. Przez ponad godzinę byłem przepytywany z mojej niespełna 5-miesięcznej pracy w Śląskim Zakładzie Przewozów Regionalnych w Katowicach. Całość wysłuchania była nagrywana na dyktafon. Następnie po kilkunastominutowej przerwie poproszono mnie do gabinetu, w którym znajdowali się członkowie Zarządu Spółki. Oznajmiono mi, iż zarząd nie stawia mi żadnych zarzutów, jednakże podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę (podkr. oryg.) - napisał Roman Chwała.

Zwolniony dyrektor podkreśla, że umowę o pracę zawarł na dwa lata, i na taki okres uzgodnił bezpłatny urlop ze swoim macierzystym pracodawcą, PKP PLK. - W ŚZPR, według poleceń Zarządu, miałem zredukować wielkość zatrudnienia poprzez zwolnienia grupowe. W ciągu ostatnich miesięcy na mojej osobie skupiła się cała lawina żali i pretensji Pracowników Zakładu rozgoryczonych utratą pracy oraz działania związków zawodowych wymierzone przeciwko zachodzącym zmianom - pisze Roman Chwała. Dodaje, że nie otrzymał pomocy od zarządu, "jakiekolwiek zmiany personalne na stanowiskach kierowniczych i administracyjnych osób, którym w ogóle nie zależało na optymalizacji kosztów i dostosowaniu struktury zakładu do obecnych zadań, nie było akceptowane przez Zarząd".

Jak zaznaczył Roman Chwała, porozumienie ze związkami zawodowymi o wstrzymaniu zwolnień grupowych i nie dzierżawieniu Kolejom Śląskim taboru pogorszyły sytuację ekonomiczną spółki - Cala moja dotychczasowa praca legła w gruzach - dodaje. - W celu ratowania funduszu płac zastosowałem nieświadczenia pracy, podjąłem również prace nad wdrożeniem zmian w strukturze organizacyjnej zakładu. Cały rozpoczęty przez mnie proces zmian organizacyjnych i kadrowych został zatrzymany, a kierowanie zakładem powierzono zastępcy dyrektora od spraw handlowych - czytamy w oświadczeniu.

- Obserwując istniejący stan rzeczy oraz brak kreatywnego myślenia w zarządzaniu Przewozami Regionalnych łatwo zauważyć poważne problemy z realizacją podstawowych zadań Spółki - uważa Chwała. - Dostrzegłem również, że wszystkie osoby kreatywne i widzące potrzebę zmian w zarządzaniu jednostkami organizacyjnymi spółki, są przez obecny Zarząd "wyciszanie" - zakończył Roman Chwała.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-10-2011, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Roman Chwała, działacz związkowy (NSZZ Solidarność), który w PKP PLK strajkował i głodował w obronie miejsc pracy, został oddelegowany do PR Katowice, aby tam przeprowadzić redukcję zatrudnienia. Przecież to jest jakiś totalny absurd! Czy zarząd PR postradał rozum? Ludzie, w jakim my kraju żyjemy?!

Beton

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 06-10-2011, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Czy waszym zdaniem Renata Rogowska zostanie nowym dyrektorem PR Katowice. Bo ja jakoś nie widzę innego ktosia, który mógłby tam wejść. Choć z drugiej strony zostanie dyrektorem PR Katowice to tak jak droga w jedną stronę, bo ani Gardoń, ani Chwała do PRu już nie wrócą, a chyba obecnej p.o dyrektora w Katowicach na pracy zależy. Hmm pożyjemy, zobaczymy, bo jak by nie patrzeć kariera zawodowa pani Ranty jest dość ciekawa Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 06-10-2011, 17:04    Odpowiedz z cytatem

Powiedz na czym zależy Pani dyrektor.Ja twierdzę że jest zwykłym sprzedawczykiem.Z PR się zwolniła,posiedziała trochę w KŚ,a potem na stołeczek z powrotem do PR.To typ osoby jak chorągiewka,jak zawieje tak ją nosi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

regioEXPRESS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2011

PostWysłany: 17-01-2012, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Czyżby w PR Katowice miało skończyć się bezkrólewie. Ponoć pan Kufel pracujący obecnie w sekcji w Czechowicach - Dziedzicach chce zostać dyrektorem, ale czy zostanie. Już kiedy Chwała zostawał dyrektorem także on pretendował do tego stanowiska, ale mu się nie udało.

Hmm chyba szykuje się nowy dyrektor PR Katowice. Jak sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl