Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Prąd w pociągu?
Autor Wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 07-12-2011, 09:28    Odpowiedz z cytatem

IC zachęcając do skorzystania ze swoich usług chwali się że są gniazdka w przedziałach/wagonach.
Ale czy ktoś słyszał żeby obiecywali że w tych gniazdach będzie prąd? Mr. Green

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 08-12-2011, 09:31    Odpowiedz z cytatem

rufio198 napisał/a:
IC zachęcając do skorzystania ze swoich usług chwali się że są gniazdka w przedziałach/wagonach.


w wagonach piętrowych KM też są gniazdka i co najważniejsze.. działają !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 08-12-2011, 15:04    Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale gdzie w piętrusach KM są gniazdka? Very Happy W toalecie chyba tylko Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 08-12-2011, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekawy, czy jest pociąg w którym we wszystkich wagonach są gniazdka z prądem. Może któryś z EIC?

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 10-12-2011, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przepraszam, ale gdzie w piętrusach KM są gniazdka? W toalecie chyba tylko


Na przykład na sufitach przy półpiętrze Wink Czy tam przy przetwornicy...

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 11-12-2011, 11:38    Odpowiedz z cytatem

Jaki jest tego sens? Korzystając z laptopa mam siedzieć na schodkach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 11-12-2011, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Bo to są raczej gniazdka serwisowe, a nie dla podróżnych. Stąd takie dziwne ich położenie.
A że działają... jak działa przetwornica, to będą działać.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 21-01-2012, 14:21    Odpowiedz z cytatem

Z laptopem do pociągu? Prąd tylko w WC, ale i tak nie działa.


Chcesz podczas podróży pociągiem popracować na laptopie? To lepiej zawczasu naładuj baterię, bo później nie będziesz miał szansy. - Znalazłem tylko jeden kontakt. W toalecie. I był nieczynny - opisuje swoje poszukiwania jeden z czytelników, a Intercity tłumaczy, że pracuje nad zamontowaniem "indywidualnego zasilania"
To miała być długa podróż. - Według rozkładu dziewięć i pół godziny z Lublina do Gdańska - opowiada jeden z naszych czytelników. W środę wyjechał o godzinie 8.35. pociągiem TLK (Twoje Linie Kolejowe należące do PKP Intercity).

- Nie chciałem marnować czasu i uznałem, że wykorzystam te godziny, żeby popracować na laptopie. Miałem jakieś dziwne przekonanie, że z podłączeniem komputera do gniazdka nie powinno być problemu - dodaje.
Standardowa bateria w laptopie wytrzymuje około dwóch godzin pracy. Im komputer starszy, tym wytrzymałość akumulatora się zmniejsza. - Zresztą energii nie starczy przecież na taką długą podróż - mówi nasz czytelnik.

Od razu rozpoczął poszukiwanie gniazdka elektrycznego. Obejrzał dokładnie cały przedział - i nic. Na korytarzu też go nie było: - Dałem już za wygraną, ale z ciekawości zajrzałem do toalety. I ku mojemu zdziwieniu okazało się, że gniazdko tam jest. Uznałem, że może PKP pomyślało o osobach z golarkami elektrycznymi, ale ta teoria szybko upadła. Gniazdko nie działało.

Beata Czemerajda, z biura prasowego PKP Intercity wyjaśnia, że na razie nie ma możliwości zapewnienia pasażerom pociągów TLK "indywidualnego zasilania podczas podróży."

- Gniazdka stały się standardem wagonów dopiero niedawno. Jak można się domyślać, w związku z rozwojem technologicznym i szeroką dostępnością urządzeń mobilnych. Większość wagonów kursujących w pociągach TLK wyprodukowana została w latach 70., 80. lub 90 zeszłego wieku, gdy nikt nie potrzebował takiego udogodnienia - tłumaczy Czemerajda i zaznacza, że modernizowane wagony zostają wyposażone w gniazdka. Tak samo jest w nowych składach. - Proces ten oczywiście uzależniony jest od posiadanych przez spółkę pieniędzy, ale możemy zapewnić, że podczas dużych inwestycji nie zapominamy o tym udogodnieniu - zapowiada.

Jak na razie obecności "indywidualnego zasilania" podróżni mogą być pewni w pociągach międzynarodowych EuroCity oraz pociągach krajowych Express InterCity.

Takiego problemu nie ma natomiast w zdobywającej szturmem rynek przewozów firmie PolskiBus.com. - We wszystkich pojazdach PolskiBus.com pasażerowie mają dostęp do gniazdek elektrycznych. Znajdują się one bezpośrednio pod siedzeniami. Czyli na jednego podróżnego przypada jedno gniazdko - mówi rzecznik firmy Piotr Pogonowski. - Zauważyliśmy, że wielu naszych klientów podczas podróży ładuje telefony komórkowe lub używa komputerów. Widoczne jest to zwłaszcza na długich, kilkugodzinnych trasach. Wyszliśmy z założenia, że jednym ze standardów XXI wieku jest umożliwienie podłączenia telefonu lub laptopa do prądu. Zwłaszcza w dobie, kiedy z każdej strony jesteśmy otoczeni przenośnymi urządzeniami - tłumaczy.

Z laptopem nie zjesz

Z "Regulaminu przewozu osób i zwierząt" spółki PKP Intercity. § 12 punkt 2. "W wagonie gastronomicznym zabrania się korzystania z laptopa lub innych urządzeń elektronicznych, takich jak notebook, czytniki książek elektronicznych."

Oznacza to, że jeśli w Warsie usiądziemy z komputerem, możemy nie zostać obsłużeni. Dlaczego? Jak niedawno tłumaczyła kolejowa spółka, chodzi o wygodę pasażerów. Pracując na komputerze przedłuża się czas posiłku i inni chętni nie mogą zająć miejsca. Ponadto może się zdarzyć, że kelner wyleje zupę lub kawę na sprzęt i pasażer mógłby od spółki domagać się odszkodowania.


źródło: Gazeta Wyborcza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 21-01-2012, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Napisałem dłuższy tekst na ten temat, ale właściwie po co was zmuszać do czytania na pół strony, wystarczy jedno zdanie będące esencją całości:

Niedługo bez komputera nie będziecie mogli skorzystać nawet z WC w pociągu, bo po wyjściu z WC będziecie publikować na Fejsiku foto swojej kupki dla znajomych.

Dobrze, że wywalają z WARSU, bo WARS służy do jedzenia a nie przesiadywania z laptopkiem i zajmowania miejsca.

Polskibus jest poniżej kosztów, powinni ich zlikwidować za dumpingowe ceny. Wcześniej czy później ceny u nich będą jak w PKS, w nieskończoność nie będą dopłacać do interesu.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 21-01-2012, 17:34    Odpowiedz z cytatem

snajper, ja potrafię obyć się bez komputera. Z resztą nie mam laptopa. W większości przypadków jest to, tak jak piszesz, objaw uzależnienia, ale czy tylko? Niektórzy wszak z komputerem pracują.
Pracować można w przedziale, a WARS służy konsumpcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gszymon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2010

PostWysłany: 31-01-2012, 21:48    Odpowiedz z cytatem

A tu Was zaskoczę. Ostatnio zdarzyło mi się jechać do stolicy i wracając korzystałem z pociągu relacji Warszawa-Łódź Kaliska-Wrocław Główny. Wieczorny pociąg TLK, wybaczcie ale nie pamiętam dokładnie numeru pociągu ani tym bardziej znaków szczególnych wagonów. Ale ku mojemu zdziwieniu w wagonach klasy drugiej (po sześć osób w przedziale) przy każdym siedzeniu było gniazdko. Patrzę na sąsiada, a ten wyciąga laptopa podpina się do gniazdka i udaje, że ma prąd. Sam próbuję szczęścia, wyciągam ładowarkę podłączam telefon i patrze, a tu ŁADUJĘ SIĘ. Czyli w przedziale było 6 gniazdek i wygląda na to, że wszystkie 6 działało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 01-02-2012, 09:29    Odpowiedz z cytatem

W pociągach EC Polonia i Sobieski, często brak gniazdek nawet w 1 klasie, dlatego nie koniecznie jazda EC musi oznaczać lepszy komfort od TLK. Zmodernizowane wagony na TLK bywają lepiej przystosowane do dalekich podróży od niektórych EC.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 01-02-2012, 13:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sam próbuję szczęścia, wyciągam ładowarkę podłączam telefon i patrze, a tu ŁADUJĘ SIĘ. Czyli w przedziale było 6 gniazdek i wygląda na to, że wszystkie 6 działało.


Jeżeli działa przetwornica statyczna (pełne oświetlenie, nawiew/ogrzewanie), to szansa na prąd w gniazdku jest bardzo wysoka (kwestia, czy nie jest wywalony bezpiecznik od gniazdek, to się może zdarzyć). Problem jest przy starych wagonach i w przypadku szwankującej przetwornicy (ale wtedy to i jest problem z grzaniem).
Wagony kursujące na EC często nie przechodziły żadnych modernizacji, stąd brak gniazdek...

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 19-02-2012, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Myślę, że gniazdka na pewno są w pociągach Intercity, Regio, ale ja akurat tymi pociągami nie jeżdżę, więc nie korzystałem jeszcze z gniazdek. W ogóle nie korzystam z tych gniazdek w pociągach, gdy jeżdżę, ponieważ nie muszę wozić ze sobą laptopa i korzystać z niego w pociągu. Ale z tego co wiem, to w tym roku miały być gniazdka w pociągach (TLK...) Miały być obiecane udogodnienia?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 19-02-2012, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Coś Ty tu za bzdury napisał? Skąd Ty te dane wziąłeś...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl