Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dopłata do Thalysa ile i gdzie?
Autor Wiadomość

FreeLock Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2007

PostWysłany: 25-07-2008, 21:19   Dopłata do Thalysa ile i gdzie? Odpowiedz z cytatem

Witam.Chciałem zakupić miejscówkę do biletu FIP na TGV Thalys z Paryża do Brukseli w międzynarodowej kasie PKP ale niestety na te pociągi nie można zakupić miejscówki w Polsce.A więc gdzie mogę kupić miejscówkę?w kasie DB czy tylko na dworcach gdzie pojawiają się pociągi TGV Thalys?słyszałem że od nowego roku zmieniły się ceny miejscówek do FIP na te pociągi.Mam nadzieję że ktoś udzieli mi dokładnych informacji:)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 14-06-2011, 20:18    Odpowiedz z cytatem

znalazłem informację, że od 29 sierpnia pociągi Thalys do Brukseli i Paryża będą jeździć już z Essen (a nie jak do tej pory dopiero z Koloni) tak się składa, że właśnie 29 sierpnia potrzebuje się dostać z Dusseldorfu do Paryża i pociąg ten pasuje mi idealnie jednak mam pytanie dotyczące dopłaty do FIP, znalazłem gdzieś w poprzednich tematach że aktualna dopłata do pociągu Thalys to 26€ w pierwszej klasie i 13€ w drugiej, jednak ta informacja dotyczyła dopłaty na trasie Bruksela - Paryż, a jaka w takim razie będzie dopłata do biletu na trasie Dusseldorf -Paryż (gdzie mogę to sprawdzić).

I jeszcze jedna kwestia jestem rodziną pracownika, więc biletu na Francję nie dostaję czy mając FIP na Niemcy i Belgię mogę kupić bilet płacą tyko tą dopłatę, czy dodatkowo muszę posiadać książeczkę zniżkową -50%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 14-06-2011, 21:18    Odpowiedz z cytatem

Jeśli mnie pamięć nie myli to na Thalys'a przysługiwała 50% zniżka niezależnie czy posiadaliśmy kartę zniżek FIP czy książeczkę biletową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 14-06-2011, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Jemu chyba chodzi o to, że ma bilet na Niemcy i Belgię, a nie ma na Francję i jak tu jechać tym pociągiem. Na zdrowy rozum kupujesz dopłatę (czyli te 13€ do 2 klasy) oraz kupujesz bilet na odcinek francuski. Można próbować wsiadać bez tego biletu, mając FIP na Niemcy, może się udać i kondi nie zwróci uwagi, ale konduktor może też zapytać się gdzie SNCF?" wtedy sprzeda Ci bilet na odcinek francuski bez żadnych konsekwencji (jakaś opłata dodatkowa). To jakbyś jechał z Polski do Berlina i miał sieciowy na PL, a nie miał biletu na Niemcy. Logiczne, że od granicy niemieckiej musisz kupić bilet do Berlina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 14-06-2011, 21:42    Odpowiedz z cytatem

a ile taki bilet mnie wtedy będzie kosztował? przypuszczam, że majątek, bo Thalys nie ma żadnych postojów handlowych między Brukselą a Paryżem więc konduktor by musiał wystawić bilet właśnie takiej relacji no a tu przecież obowiązuje cena globalna więc pewnie kilkadziesiąt euro

A co do tej logiki to miałbym wątpliwości bo przecież to za 13€ to jest właśnie bilet a nie miejscówka a kupiłem go bo miałem taką możliwość (w Belgii, Niemczech- bo posiadam bilet FIP, który uprawnia do zakupu zniżkowego biletu) we Francji by się to już za pewne nie udało bez karty zniżek.

Powiedzie mi jeszcze gdzie mogę zakupić tą dopłatę (jaka strona internetowa?)

A co do samej kontroli jeszcze, to nie jest przypadkiem tak, że bilet jest sprawdzany przed wejściem do pociągu a później nie ma już żadnych kontroli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 06-02-2012, 23:56    Odpowiedz z cytatem

O ile na terenie Niemiec nie ma dopłaty do ICE w kierunku Brukseli, to istnieje taka na Thaly'sa - taryfa globalna. W Belgii żądają dopłaty globalnej do Thalysa i miejscówki do ICE. Ceny nie znam bo wybrałem podróż zwykłym IC przez Luksemburg, ale w Brukseli doradzono żeby skorzystać z ICE bo miejscówka jest tańsza niż dopłata do taryfy globalnej Thalysa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl