Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Skanowanie biletów
Autor Wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 24-01-2012, 16:38   Skanowanie biletów Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że w Łódzkim w pociągach REGIO przy kontroli skanowane są wszystkie bilety, nie tylko te internetowe. Do czego to potrzebne?! Przecież to wydłuża czas kontroli i później nie ma kto sprzedawać biletów, pieniądze uciekają z pasażerami.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 24-01-2012, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem nic na temat celu tych skanów, ale to chyba jest odgórne polecenie z PR, bo w lublelskich REGIO tak samo skanowany jest każdy bilet. A jak nie ma kodu kreskowego, to spotkałem się wiele razy, że konduktor po prostu ręcznie wklepywał numer biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mlinda94 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 24 Sty 2012
Skąd: Tczew

PostWysłany: 24-01-2012, 17:05    Odpowiedz z cytatem

U nas w pomorskim już od dawna skanują bilety. Podobno ma to służyć pomiarom ilości pasażerów w pociągach aby optymalnie dobrać ilość jednostek na skład... przynajmniej tak mi kiedyś konduktor tłumaczył
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 24-01-2012, 17:37    Odpowiedz z cytatem

Ale coś takiego może również służyć wszelkiego rodzaju analizom - na jakich trasach ludzie podróżują, gdzie kupili bilety, czy są to bilety PR, czy łączone itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 24-01-2012, 17:41    Odpowiedz z cytatem

dokładnie w zarządzeniu na temat skanowania biletów pisze tak,że ma to na celu uszczelnienie wpływów,tylko teraz zastanówmy sie ,ile mniej biletów się sprawdzi poprzez skanowanie,a jeśli by ktoś jeszcze chciał wpisywać numery biletów których czytnik nie bierze a ile jest biletów z rolki bez kodu kreskowego,więc komuś z władzy kto podał taki argument chyba kompletnie rozum zabrało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 24-01-2012, 18:19    Odpowiedz z cytatem

Sporo jest biletów które nie chcą się zeskanować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 24-01-2012, 18:49    Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast zauważyłem, że w niektórych pociągach biletów nie sprawdza się wcale. Zawsze można się wytłumaczyć awarią urządzenia...Sam pomysł jest dobry, oby tylko ktoś się wreszcie wziął za nieróbstwo części konduktorów, którzy swoje obowiązki zwyczajnie olewają.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 24-01-2012, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, u nas prawie zawsze skanują, dzięki temu mają w miarę rzeczywisty podgląd na to ile plebsu jeździ, czy linia deficytowa, czy skład proporcjonalny etc. Moim zdaniem dobry to pomysł, mają dane do statystyk i widzą co jest bardzo deficytowe a co jest minimalnie.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 24-01-2012, 22:10    Odpowiedz z cytatem

W Wielkopolsce bilety skanują od dawna. Ale to raczej nie w celu sprawdzenia ilości, tylko czy bilety sa prawdziwe. Tak czasem mówia konduktorzy: Prawdziwy, czy nie prawdziwy, zaraz sprawdzimy. Ale nie wiem czy to dla zartu, czy powaznie tak mowilil.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 25-01-2012, 11:52    Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy, czy nie. He he. Część biletów nie da się zeskanować i co? Nie jest prawdziwy? Jest. Tyle, że nie wszystkie wzory biletów były robione pod skanowanie. Nowe wzory i druki już lepiej się skanuje, ale i tak czasem "maszynka" odmówi posłuszeństwa i nie da się zeskanować biletu. Wtedy w razie co można wpisać nr ręcznie i już.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 07-02-2012, 09:02    Odpowiedz z cytatem

skanowanie ma sens , ale powinno się odbywać przez okres np 1 miesiaca , to wystarczy aby miec obraz przepływu pasażerów , a tak kolej traci wpływy z biletów , bo kierownik skanuje bilety , a ludzie z sprzodu pociągu czekają na bilet, no i często jadą na gape- w wiekszości składów nie ma konduktorów i obowiązki wykonuje jedynie kierownik pociągu.Dlatego skanowanie to kolejny zle przeprowadzany pomysł betonu kolejowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 07-02-2012, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Ja wiem o co chodzi ze skanowaniem.
W Toruniu w jakiejś centrali wszystko wiedzą, a ten kto zeskanuje(tak naprawdę usłyszałem od Kolejarza, też się zdziwiłem) najwięcej biletów dostaje jakąś nagrodę, chyba pieniężną.
I z tego co wiem różne bilety z kieszeni tam skanują. Ale z tą nagrodą to nic więcej nie wiem.
No i mają statystyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 07-02-2012, 15:16    Odpowiedz z cytatem

karol22, Wolałbym żebyś podawał wiarygodne źródła swoich informacji na temat skanowania biletów. To nie Forum na który mówi się chyba, a Kolejarze jak to napisałeś nie muszą być wiarygodnym źródłem informacji. Może twoje informacje zweryfikuje ktoś z branży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 12-02-2012, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Tak.Skanowanie przeszkadza troche w pracy,ale jezeli kier.poc.jedzie sam to najpierw zabezpiecza wplywy,a potem ewentualie skanuje.
Nie ma nic za ilosc zeskanowanych biletow gdyz na roznych liniach jest rozna ilosc podroznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl