Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet FIP a Jan Kiepura
Autor Wiadomość

domel_s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2010

PostWysłany: 02-03-2012, 15:21   Bilet FIP a Jan Kiepura Odpowiedz z cytatem

Witam!

Zwracam się do Was o pomoc w dość dwuznacznej sprawie. Na blankiecie biletów FIP do Niemiec pozostało mi tylko jedno okienko i planowałem podróż na cały weekend. Chciałem jechać w piątek Kiepura z Warszawy do Dortmund z 9 na 10 marca i stąd moje pytanie.
Pierwszy postój w Niemczech jest o 23:59 w Berlinie Ost w dniu 9 marca. Czy mogę zatem wpisać na na blankiecie datę 10 marca i liczyć na przychylność konduktora?
Czy może konduktorzy niemieccy sprawdzają bilety już od granicy i data na 10 marca nie przejdzie?

Zależy mi na tym, aby mieć bilet ważny do niedzieli, gdyż wtedy planuje powrót. Dlatego znacie może jakiś inny pociąg np. przez Czechy, żeby wcześnie rano być w Niemczech i wykorzystać tylko 1 okienko na Niemcy?

pozdrawiam
Dominik
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 02-03-2012, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z przepisami bilet FIP jest ważny od momentu korzystania z usług danego przedsiębiorstwa kolejowego, w tym przypadku tuż po przekroczeniu granicy. Data powinna więc być z dnia przekroczenia granicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

domel_s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2010

PostWysłany: 02-03-2012, 22:39    Odpowiedz z cytatem

w takim razie czy może widzielibyście jakąś alternatywę dla kiepury, który w Niemczech jest po północy??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 03-03-2012, 08:47    Odpowiedz z cytatem

Jedź przez Szczecin - w Szczecinie kupisz sobie bilet do Berlina a dalej na FIP-a.
Zresztą nawet jakby Kiepura wjeżdżał do Niemiec po północy to Twój FIP na DB oficjalnie jest nieważny i konduktor z DB by się przyczepił

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl