Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Powyborcze roszady w spółkach PKP
Autor Wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 11-11-2007, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Romulad Marczak napisał/a:
A więc, tak jak przewidywałaś Krycha. Nowi prezesi powołani zostaną na trzy miesiące. Później będą konkursy.

Tak, o tym wiem od dawna i już miesiąc temu pisałam, że chrapkę na 3-miesięczną pezesurę w PKP S.A. miał (ma?) Jarosław Adwent, który (jak sądzę) licząc się z wygraną PO w wyborach, za wczasu zaczął podlizywać się do Chlebowskiego.

Szczerze mówiąc absolutnie nie mam pojęcia kto mógłby zastąpić Wacha. Szeptało się o Mamińskim, ale to byłoby realne gdyby wybory wygrało PiS. Adwent to też PiS-owski aparatczyk (pełnomocnik PiS w powiecie Tarnowskie Góry), poza tym ten człowiek ma tak złą opinię w kolejowym światku, że jego nominacja na prezesa to woda na młyn nie tylko dla naszego Forum i kompromitacja PO.

Wasiakowa? Wątpię! Ona nie nadaje się nawet na babcię klozetową na dworcu, ale to moja prywatna opinia. Jej bytność w zarządach spółek PKP to więcej strat niż korzyści. Kiedy padło najwięcej lokalnych linii? Wtedy gdy prezesem PKP PR była Wasiak!

Jeśli chodzi o roszady w PKP to nie powinno wymieniać się wszystkich prezesów. Mogą zostać: Skobel (PKP Energetyka) i Tracichleb (PKP LHS). Zastanowiłabym się nad Śmigierą (PKP Informatyka) - może czas zastąpić starego betona kimś młodym, wykształconym, z branży informatycznej? W nowoczesnych technologiach jak informatyka czy telekomunikacja nie ma miejsca na beton - tu potrzeba ludzi młodych, z wizją i pasją, prących do przodu, bo konkurencja jest ogromna. PKP Informatyka nie może żerować tylko na spółkach Grupy PKP, bo z czasem po prostu zginie. Parasol ochronny Zarządu PKP S.A., który ratuje PKP Intercity (monopol na głównych liniach) w przypadku PKP Informatyki to stanowczo za mało!

Reszta do odstrzału! Tzn. całe zarządy spółek PKP S.A., PKP PR, PKP Cargo. Trzeba odchudzić Zarząd PKP PLK (obecnie 7 członków) i pogonić Celińskiego. Kopa powinni też dostać: Warsewicz i Supa (PKP Intercity) oraz cały Zarząd WARS-u, Osipów i Lignowski (PKP SKM), Piłatowa (PKP Energetyka).
Ponadto raz na zawsze z PKP pozbyłabym się Mamińskiego (Natura Tour) !!! Od kierowania spółkami PKP (i Oddziałami PKP PLK) trzeba też odsunąć wszystkich związkowych dygnitarzy z kolejarskiej "Solidarności" - wystarczą im rady nadzorcze (z wyboru załogi).

_________________
Follow me!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Seblit Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Wrz 2007
Skąd: z mieszkania

PostWysłany: 14-11-2007, 22:56    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Wasiakowa? Wątpię! Ona nie nadaje się nawet na babcię klozetową na dworcu, ale to moja prywatna opinia.


Nie tylko twoja. Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 15-11-2007, 06:49    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
trzeba też odsunąć wszystkich związkowych dygnitarzy z kolejarskiej "Solidarności" - wystarczą im rady nadzorcze (z wyboru załogi).

Pardon - a czemuż tylko dygnitarzy z "S' Shocked Dygnitarze z innych zz są Twoim zdaniem uprzywilejowani ? A może jedni są lepi od drugich ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 15-11-2007, 21:24    Odpowiedz z cytatem

siude, nikt nie jest uprzywilejowany, jednak zauważ, że do zarządów spółek PKP trafiają jedynie działacze związku "Solidarność". Wskaż mi takowych z innych związków zawodowych działających na kolei. Bo ja nie znam...

Rad nadzorczych się nie czepiam, bo tam związkowcy trafiają (przynajmniej teoretycznie) z wyboru załogi.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 16-11-2007, 06:44    Odpowiedz z cytatem

OK - przyznaję, nie mam pełnego rozeznania co do "związkowego" pochodzenia osób o których mowa.
A może tak przy okazji jakaś lista byśmy mieli okazję wiedzieć KTO ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl