Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Bilety miesięczne - jak i gdzie?
Autor Wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 22-09-2011, 16:53    Odpowiedz z cytatem

Dwa pytania odnośnie biletów miesięcznych:

a) Czy bilet odcinkowy miesięczny na pociągi InterREGIO i REGIOexpress z ulgą studencką i w dodatku wg taryfy RAZEM (z REGIOkartą) jest honorowany w składach Kolei Dolnośląskich?

b) Taryfa kończy się na 2oo km. Kupno biletu miesięcznego na odcinek dajmy na to 2o5 km jest już zatem niemożliwe i basta?

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 24-09-2011, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć w sprawie ważności biletu:
Posiadam bilet sieciowy roczny za 339 z (pracowniczy), na bilecie jest adnotacja: "EIC - bilet ważny we wszystkich poc. IC, KM, PR, WKD i SKM w Trójmieście". Ku mojemu zdziwieniu podczas przejazdu pociągiem InterRegio Spółki Przewozy Regionalne konduktor zwrócił mi uwagę, że taki bilet sieciowy nie obowiązuje w pociągach klasy InterRegio/RegioEkspres ale tylko w pociągach Regio. Wielokrotnie jeździłem pociągiem InterRegio i nikt wcześniej podczas kontroli nie zakwestionował tego biletu.
Jakie są więc obowiązujące przepisy???

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-10-2011, 20:54   

Witam po dłuższej przerwie. Mam pytanie.
Wczoraj kupiłem bilet miesięczny (ważny od dziś) na pociągi REGIO. Po dokładnym prześledzeniu rozkładu jazdy uznałem, że bardziej korzystny byłby dla mnie bilet na pociągi TLK i REGIO. Poszedłem do kasy spytać się mogę bilet zamienić, kasjerka powiedziała, że mogę, ale jest to zupełnie nieopłacalne, ponieważ potrącono by połowę kwoty którą zapłaciłem za bilet na pociągi REGIO. Czy to prawda?
Powrót do góry

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 03-10-2011, 21:16    Odpowiedz z cytatem

jano, konduktor widać jest niedouczony.. nasuwa się jedynie pytanie do kogo w takim razie należą pociągi InterREGIO ? Odpowiedź znasz.. więc konduktor albo jakiś niedorobiony albo jaja sobie robił.. Pozdrawiam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 03-10-2011, 22:56    Odpowiedz z cytatem

Też byłem w szoku! Do tej pory jeździłem i nikt mi uwagi nie zwrócił. Co więcej, w tym pociągu jechało wówczas trzech konduktorów (to było na odcinku Wrocław - Miękinia) i wszyscy troje potwierdzali to. Nawet uczulali mnie, bo ostatnio podobno rewizorzy chodzili i jak to określili: "ostro trzepali kolejarzy właśnie z sieciówkami". Moje przekonywania na nic się zdały, odpuściłem bo postraszył mnie, że w przystąpi do swoich obowiązków i wystawi mi mandat hehe.
Zapytam jeszcze gdzieś w kasie albo innych konduktorów...
Jakby ktoś coś wiedział więcej w tym temacie to proszę o info.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 04-10-2011, 15:22    Odpowiedz z cytatem

na początku IR było takie coś że kolejarze z sieciówkami, nie moga jeździć IR, teraz już mogą każdym pociągiem spółki PR

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 04-10-2011, 20:57    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 ma rację.. dziś też zapytałem się moich kolegów, z którymi pracuję i oni mówią że PRy honorują bilety bo tak jest napisane na uldze którą dostał każdy pracownik.. Dlatego jano .. nie zamartwiaj się.. jak Cie będzie straszył to zastosuj trik waląc do gościa pytaniami.. Po pierwsze Do kogo należy podmiot jakim jest InterREGIO? jak konduktor powie Ci że do Przewozów.. to ok.. okaż mu legitkę pracowniczą(nie pokazuj w żadnym wypadku) i powiedz że na Twojej uldze jest napisane że do końca roku możesz jeździć pociągami tej spółki.. a jak się będzie jeszcze stawiał.. to daj mu niech Ci ten druczek wypisze.. ale niech podeśle na zakład.. zobaczymy co oni powiedzą.. mnie tak chcieli załatwić jak jechałem do Poznania.. zrobiłem jak powyżej i się nie płaszczyłem przed kierownikiem, konduktorem czy pic wie jeszcze kim.. straszył mnie owszem SOKistami.. ja mu na to że chętnie pokaże legitymację ale jak już będe w Poznaniu.. Śmiech poza tym niech się ..... (wiadomo o co chodzi) .. Masz jasno i wyraźnie napisane na poświadczeniu że ulga jest akceptowana przez Przewozy dlatego mogą delikatnie mówiąc Cię pocałować Very Happy Śmiech Śmiech Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 07-10-2011, 17:32    Odpowiedz z cytatem

A co oznaczają na bilecie sieciowym litery "EIC ZN"? Niektórzy na sieciówkach mają "IR ZN"? Może to decyduje o stosownych uprawnieniach?

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 07-10-2011, 19:42    Odpowiedz z cytatem

to jest właśnie rodzaj ulgi.. lub oznaczenie kodu spółki..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 07-10-2011, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Kod spółki oznaczony jest jako trzycyfrowa liczba.
Może jest tak, że bilety (sieciówki) "EIC ZN" nie obowiązują w pociągach interRegio? Może to "IR ZN" ma kluczowe znaczenie?

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Oi Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 10 Mar 2012

PostWysłany: 10-03-2012, 17:41    Odpowiedz z cytatem

A jaka jest cena biletu normalnego miesiecznego na linie TLK na trasie Lodz Widzew- Warszawa centralna?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 10-03-2012, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Oi, http://intercity.pl/pl/site/tlk/oferty-promocyjne/ekonomiczne-tlk-lodzki-city-bilet.html

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powiatowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sty 2012

PostWysłany: 10-03-2012, 19:07    Odpowiedz z cytatem

jano, jeśli masz na bilecie sieciowym(po cenie widze , że kupiłeś go w 2011 r)wypis taki jak podałeś to możesz jeżdzić wszystkimi kategoriami pociągów uruchamianymi przez tych przewoźników, w tym również interREGIO.Konduktorowi powiedz żeby sobie poczytał,,Zasady odprawy i tabeleopłat stosowane przy przejazdach osób uprawnionych do ulgi 99%, 80% i 70%,,Na bilet , który posiadasz są tylko ograniczenia w 1 Kl EuroCity i w przedziałch menedżerskichExpress InterCity. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 10-03-2012, 21:37    Odpowiedz z cytatem

W tym roku również mam taki bilet sieciowy i jak dotąd jeżdżę IR i RE bez problemu.
Niestety osoby starsze i mniej zorientowane są bardziej podatne na "wymuszenia" konduktorów. Słyszałem ostatnio z opowieści emerytki, że mimo posiadanego biletu miesięcznego za 16 zł (na R i IR) konduktor w RegioEkspres (Wrocław-Drezno, ostatni tydzień lutego) stanowczo oświadczył, że jest to pociąg miedzynarodowy, w dodatku ekspres i żadne ulgi kolejowe nie obowiązują. W skutek czego wypisał bilet za 9 zł na odcinku Wrocław-Leśnica - Miękinia. Wydaje mi się, że to są świadome działania konduktorów mające na celu wyłudzanie pieniędzy! Tak trzeba to nazwać!

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl