Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Brak skomunikowania Rozewia z Regio Nysa
Autor Wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 27-03-2012, 17:21   Brak skomunikowania Rozewia z Regio Nysa Odpowiedz z cytatem

Kiedy wszedł w życie RJ 2011/12 ucieszyłem się z fajnego dojazdu do Republiki Czeskiej: TLK Rozewie + Regio Nysa i w 10 h z Gdańska jestem w Uściu nad Orlicą. Pod tym kątem przygotowałem sobie majówkę, jakiś czas temu wchodzą na Sitkola a tu zonk: po marcowej korekcie do 31.V Rozewie przyjeżdża do Wrocławia 5:39, a Nysa odjeżdża ...5:35. Brawoooo!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Fakt, że ostatecznie z przyczyn osobistych i tak musiałem przełożyć wyjazd na czerwiec, kiedy skomunikowanie będzie (no, zobaczymy... ), ale kurde jak wielkim mułem trzeba być, żeby uwalić potencjalnie najfajniejsze połączenie. No, ale Nysa to przecież inna spółka, więc to tak jakby tego pociągu nie było... Domyślam się, że przesunięcie odjazdu Nysy to cięższa sprawa (bo to pociąg międzynarodowy), ale zaraza nie dało się puścić Rozewia kwadrans wcześniej z Gdyni? Tym bardziej, że teraz z Trójmiasta do Republiki Czeskiej to nie tylko najsensowniejsze, ale wręcz jedyne sensowne połączenie: wariant Koleją Izerską przegrywa przez fatalny czas przejazdu Świebodzin-Szklarska, Regio Katowice-Chałupki-Bogumin poszedł do piachu, a wariant z Chopinem nie opłaca się z uwagi na wiadomy stan połączeń kolejowych Trójmiasto-Warszawa.

Niedofinansowanie kolei to jedno, ale boli, że ona sama załatwia się w tak prosty sposób...

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-03-2012, 11:12    Odpowiedz z cytatem

Pozostaje jeszcze możliwość pokombinowania z pociągami do Trutnova. Od 28 kwietnia w weekendy i święta można też dojechać do Czech - tylko po pierwsze to musiałoby być w w te dni kiedy jeździ szynobus do Trutnova, a po drugie zależy w którą część Czech chce się jechać, bo może okazać się czasowo niekorzystnie.
Odjazd z Wrocławia jest o godz. 5:47, także jest możliwość przesiadki (można Rozewiem dojechać aż do Sędzisławia - żeby np. dłużej sobie pospać w przedziale).
I tak tylko dla ścisłości "czas przejazdu Świebodzin-Szklarska" - akurat jestem ze Świebodzic, także winno być Świebodzice-Szklarska.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 28-03-2012, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Najmocniej przepraszam za pomyłkę. Nie znoszę takiego przekręcania nazw geograficznych, a tu taki klops mnie samemu się przytrafił.

Faktycznie jest jeszcze wariant przez Trutnov, ale on też jest tylko od 1 czerwca (a majówka to przecież w Polsce żniwa przewozowe). Poza tym rozkład węzła wałbrzyskiego z przyległościami powoduje, że nawet w zachodnie części Czech szybciej jedzie się Nysą: ja jadę do kraju usteckiego, i Uście na Łabą jest w wariancie z Nysą osiągalne o prawie 3h (!) szybciej, choć to faktycznie dalej.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-03-2012, 13:53    Odpowiedz z cytatem

Pomyłki się zdarzają każdemu, także luz.
A jeśli chodzi o połączenia do Trutnova to warto o nich pamiętać, bo dają więcej możliwości podróżowania. Można np. wracać do Polski przez Trutnov (z odwiedzeniem tej b. ładnej miejscowości) tym bardziej, że powrót daje możliwość podróżowania na Pomorze Rozewiem (z ok. 1.5 h czekaniem we Wrocławiu).
No i Trutnov startuje już 28 kwietnia, także 1, 3, 4, 5 maj kursuje i w każdy następny weekend.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl