Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup biletu na EC
Autor Wiadomość

Wrocław_30 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 19 Mar 2012

PostWysłany: 19-03-2012, 10:58   Zakup biletu na EC Odpowiedz z cytatem

Witam,
nie jestem użytkownikiem forum ale chciałem się podzielić moimi przejściami przy zakupie biletu na IC BWE na odcinku Poznań - Berlin.
Jak można znaleźć w internecie, cena takiego biletu to w promocyjnej przedsprzedaży tylko 19 Euro!
Oczywiście znając realia polskich kolei ( brak sprzedaży przez internet) udałem się po ów bilet do kasy "IC połączenia międzynarodowe" na wrocławskim Dworcu Głównym, z nadzieją granicząca z pewnością, że budynek ten opuszczę z kawałkiem papierka o wartości nieco ponad 80 zł.
Po odczekaniu ok 25 minut w kolejce (tylko jedno okienko sprzedaży biletów czynne) moja rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

- Dzień dobry, chciałbym kupić bilet relacji Poznań - Berlin na 17 kwietnia na godzinę 20:34,
- Chwila ... to będzie w sumie 140zł(dokładnej kwoty nie pamiętam),
- eee, ale czytałem, że bilet ten można zakupić w promocyjnej cenie 19 Euro,
(teraz Pani poszła coś sprawdzić)
- faktycznie można kupić bilet w promocyjnej cenie z Poznania do Berlina ale za 29 euro,
- no ale na waszej stronie jest wyraźna informacja że bilet taki można nabyć za 19 euro,
- owszem, bilet taki można nabyć za 19 euro ale na odcinku Warszawa - Berlin, z Poznania do Berlina kosztuje 29 Euro,
- chwila, czyli jeżeli kupię bilet z Warszawy i wsiądę w Poznaniu to zapłacę 19 Euro?
(w tej chwili kobieta autentycznie zbaraniała)
- eee, tak teoretycznie tak, ale nie wiem czy Pan może wsiąść w Poznaniu
- no chyba mogę
- no chyba tak, ale mogą Pana nie wpuścić, ludzie czasem kupują bilet na Wawel z Wrocławia do Berlina i wsiadają w Bolesławcu wiec tu też powinno się udać, ale gwarancji nie daję.
- no trudno zaryzykuję, proszę bilet z Warszawy za 19 Euro,
- Warszawa Centralna?
- tak
(mijają około 2 minuty)
- nie ma, są tylko za 29 Euro, przykro mi.
- Aha no to dziękuję.


Czas spędzony w sumie na dworcu około 45 minut plus dojazd do i z dworca ok. godziny.

15 minut po powrocie do domu stałem się posiadaczem kłopotliwego biletu w cenie 19 Euro na trasie Poznań - Berlin! Jak to zrobiłem?
Wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.bahn.com (zabiera to ok 5 minut), wybrać interesujące nas połączenie, nacisnąć przycisk - "kup w cenie19 Euro"(w sumie z 3 minuty)
i podać numer swojej karty. I tyle!. Bilet przyjdzie na wskazany adres pocztą w ciągu trzech dni. Zero czekania, stania w kolejkach, a najlepsze, że strona niemieckiego przewoźnika jest w całości po polsku!
W ten oto sposób nabiłem portfel niemieckiego przewoźnika bo rozumiem, że zarabia on na dystrybucji biletów.

Dlaczego obywatel Polski musi kupować od Niemca, który siedzi jakieś kilkaset kilometrów dalej, bilet na Polski pociąg i jest przy tym lepiej traktowany i informowany a zakup jest wręcz przyjemnością.
Dlaczego nie może zakupić biletu na miejscu, na jednym z największych dworców, mówiąc tym samym językiem co sprzedający?
Na okrągło słyszymy "daj zarobić rodakowi", ale po czymś takim nie mam już wątpliwości i wiem, że kolejne bilety na międzynarodowe połączenie InterCity relacji Polska - Berlin ( a zamierzam korzystać z tego połączenia wielokrotnie) zakupie na stronie http://www.bahn.com.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 19-03-2012, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Wrocław_30, heh... aż wstyd... co prawda Polski system dystrybucji biletów (techniczna strona - wywoływanie ofert magicznymi kodami) jest poważnie do bani, i praca z tym nie należy do łatwych i przyjemnych, to jednak Pani w kasie też "pojechała po bandzie"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 19-03-2012, 20:34    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego my ciągle używamy starego hafasa...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 20-03-2012, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Sunseed, Sprzedaż biletów nie odbywa się w Hafasie tylko w "elektronicznym systemie rezerwacji miejsc" 'EPA'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 20-03-2012, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Ja tam bilet na BWE kupiłem w kasie bez problemu i po promocyjnej cenie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 21-03-2012, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.bahn.com (zabiera to ok 5 minut), wybrać interesujące nas połączenie, nacisnąć przycisk - "kup w cenie19 Euro"(w sumie z 3 minuty)
i podać numer swojej karty.


czy aby kupić bilet w ten sposób trzeba mieć kartę kredytową , czy wystarczy debetowa do bankomatu z czipem?? (np visa debit PKO BP)??

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 21-03-2012, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Tylko KK, ale możesz wybrać polecenie zapłaty lub przez PayPal Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 21-03-2012, 21:48    Odpowiedz z cytatem

co to jest polecenie zapłaty że tak infantylnie zapytam Smile ? przelew / przekaz bankowy?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 22-03-2012, 02:28    Odpowiedz z cytatem

pospieszny napisał/a:
Tylko KK, ale możesz wybrać polecenie zapłaty lub przez PayPal Smile


Bzdura. Wystarczy dowolna karta płatnicza z funkcjonalnością MO/TO/IO, a obecnie większość wydawanych w Polsce "debetówek" już taką funkcjonalność posiada (to się często nazywa np. "funkcja płatności internetowej").

W razie problemów z płatnością należy upewnić się w banku, że limit na płatności internetowe nie wynosi 0 zł (często taki jest domyślny). Np. w ING można go ustawić albo na 0 albo na 500 zł, a w mBanku można go ustawić dowolnie.

Nie chcesz wiedzieć, co to jest polecenie zapłaty... w tym przypadku nie ma ono zastosowania. Polecenie zapłaty w niemieckim rozumieniu zupełnie się u nas nie przyjęło. Tam jest bardzo powszechne: raz upoważniasz odbiorcę do obciążania swojego konta bankowego, i on robi to automatycznie kiedy tylko zachodzi potrzeba. Oni w ten sposób np. zasilają karty pre-paid w komórkach ;-)


Desiro2, jaką masz tę Visę Debit?

Sprawdź sobie tutaj: http://www.pkobp.pl/index.php/id=oferta/grupa=2/podgrupa=2/section=indy
w sekcji "Przeznaczenie" czy ma ona funkcję "możliwość dokonywania płatności kartą w Internecie". Jak ma, to będzie dobra. PKO BP 13 marca ub.r. przestał wydawać karty debetowe nie posiadające możliwości płacenia przez Internet. Te wydawane obecnie w 99% przypadków zadziałają także w tych sklepach internetowych, gdzie jest napisane "Tylko karta kredytowa".

[ Dodano: 22-03-2012, 03:39 ]
Cytat:
- owszem, bilet taki można nabyć za 19 euro ale na odcinku Warszawa - Berlin, z Poznania do Berlina kosztuje 29 Euro,
- chwila, czyli jeżeli kupię bilet z Warszawy i wsiądę w Poznaniu to zapłacę 19 Euro?
(w tej chwili kobieta autentycznie zbaraniała)
- eee, tak teoretycznie tak, ale nie wiem czy Pan może wsiąść w Poznaniu
- no chyba mogę
- no chyba tak, ale mogą Pana nie wpuścić


Kasjerki mają za sobą szko-
lenia związane z profesjonal-
ną obsługą klienta. Pomagają
one w radzeniu sobie w trud-
nych sytuacjach, ale podsta-
wowe znaczenie w codzien-
nej pracy ma to, co stanowi
etos zawodu – świadomość,
że za szybą okienka jest się
dla pasażera.


źródło: biuletyn Intercity, vol. 2 Śmiech

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 28-03-2012, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Tylko za bilet kupiony na www.deutschbahn.de z przesyłką do domu płaci się dodatkowo 3,5EUR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

icxxxxx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2012

PostWysłany: 19-04-2012, 11:13    Odpowiedz z cytatem

Drogi kolego Desiro2 niestety wg Warunków Taryfowych dla pociągów EuroCity "Berlin-Warszawa-Express" (BWE) w załącznik nr 9 pkt 3, jest wyraźnie napisane, że bilet musi posiadać niemieckie cechy kontrolne, bez nich bilet jest nieważny i obsługa polska ma pełne prawo zakwestionować jego ważność i wystawić nowy bilet. Tak więc zapraszam nadal do okienka biletowego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl