Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Godzina na dworcu Szczecin Główny
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 04-05-2012, 10:24   Godzina na dworcu Szczecin Główny Odpowiedz z cytatem

Dlaczego, k..., tu nic nie działa? List z Dworca Głównego

Nasz czytelnik spędził upojną godzinę na Dworcu Głównym w Szczecinie. Oto jego relacja:

1 maja decyduję się na wyjazd do Świnoujścia. Jest godz. 8.30. Przeglądam w necie możliwości. Pociąg 10.03. Bus 10.32. Wybieram pociąg. Na trójce mogą być korki. 9.55 jestem na Głównym, w kasie "na górze". Zamawiam bilety w obie strony. Rzucam uwagę, że płacę kartą. - Za późno pan powiedział - słyszę zza szyby. - Nie mam gotówki - wyjaśniam. Pani wstukuje do komputera mnóstwo danych, by przejść na operację "płatne kartą". Zziajany punkt dziesiąta wpadam na peron drugi. Stoi kilka osób, ale pociągu nie widać. Może peron zmienili? Pytam jakąś dziewczynę, czy czeka na Świnoujście. Tak. O 10.15 zaczynam się martwić. W megafonach cisza. Na peronowej tablicy znajduję numer na informację. Dzwonię. Pytam o pociąg 10.03 do Świnoujścia. "Proszę czekać". Głucho, jakby zerwało połączenie. Dzwonię ponownie. Odbiera inna pani. Prosi o chwilę. Tym razem mimo kompletnej ciszy w słuchawce cierpliwie czekam. W końcu słyszę: STO MINUT OPÓŹNIENIA. Szok! Uruchamiam plan B, czyli bus. Jest 10.15. Mam 17 minut, by zwrócić bilety i dojść do dworca PKS. Wracam do kasy "na górę". Dowiaduję się, że oddadzą mi za bilety, ale muszę pokwitować ich niewykorzystanie "na informacji" w holu głównym. W informacji kartka "zaraz wracam". Pani pojawia się po pięciu minutach, ręcznie opisuje bilety, wpisuje jakieś zaklęcia do różnych wytłuszczonych zeszytów i zawiadamia mnie, że mogę iść do kasy odzyskać należność. Staję w kolejce. Kilka osób, kilka minut i już jestem u celu. Pani w okienku poucza mnie, że za "te" bilety zwracają, ale tylko kasy nr 4 i 8. Idę do kasy nr 8. Przede mną dwie osoby.

W końcu oddaje bilety we właściwym miejscu. Znów ręczne wypisywanie, zatłuszczone kajety. Jeszcze tylko pani kasjerka prosi o moją kartę płatniczą. Przeciąga przez czytnik, raz, drugi, trzeci, lewym, prawym bokiem, górą dołem.
K... dlaczego w tym kraju nic nie działa - pyta głośno spocony mężczyzna za mną. Bardzo czymś zdenerwowany.

Opuściłem dworzec o jedenastej.

Mam kilka pytań do ludzi odpowiedzialnych za koleje, dworce itp.

1. Dlaczego pani w kasie zakłada bez pytania, ze pasażer będzie płacił gotówką?

2. Dlaczego, skoro pociąg (akurat z Przemyśla) miał 100 minut opóźnienia, nikt przez magafony nie informował pasażerów o tym fakcie?

3. Dlaczego na kolejowej infolinii jest głuchy telefon, kiedy pani telefonistka przerywa rozmowę i szuka informacji? Człowiek ma wrażenie, że rozmowa została przerwana.

4. Dlaczego, aby otrzymać z powrotem pieniądze za niewykorzystane bilety, nie wystarczy pójść do kasy, trzeba wcześniej uzyskać akcpetację pani z informacji?

5. Dlaczego procedura zwrotu biletów jest taka długa i panie w okienkach wpisują mnóstwo rzeczy do jakiś zeszytów jak za carskiej Rosji?

6. Dlaczego pani z informacji informuje, że zwrot należności za bilety można dostać w kasie, nie dodając, że chodzi o kasę 4 albo 8?


źródło: gazeta.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-05-2012, 18:11   

Ło matko, co za debil przychodzi na dworzec bez biletów 8 minut przed godziną odjazdu pociągu.

Prawnym środkiem płatniczym w Polsce jest polski złoty, a nie karta. Jeżeli chce się płacić kartą, to w kasie jest wyraźna informacja o tym, że trzeba o tym powiedzieć na początku. Podobnie z resztą z fakturą.

Ciekawe, że nie opisał perypetii z busem, bo busy nie odjeżdżają z Dworca PKS jak napisał.

Takie artykuły zupełnie nic nie wnoszą. Pismaki nie powinny tego w ogóle publikować.
Powrót do góry

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04-05-2012, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Mariusz W. napisał/a:
Ło matko, co za debil przychodzi na dworzec bez biletów 8 minut przed godziną odjazdu pociągu.


Zdecydowanie się z Tobą zgodzę. Prędzej warto jednak przybyć wcześniej bo nie jesteś jedyną osobą która chce korzystać z pociągu a to się wiąże że mogą być kolejki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 04-05-2012, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co za debil przychodzi na dworzec bez biletów 8 minut

Takich podróżnych jest sporo, to nie lotnisko z swoimi procedurami bezpieczeństwa.
Cytat:
Prawnym środkiem płatniczym w Polsce jest polski złoty, a nie karta

Jeśli już to banknoty i monety emitowane przez Narodowy Bank Polski są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.
Karta, czek itd. są również środkami płatniczymi coraz to częściej wykorzystywanymi podczas transakcji.
Cytat:
Jeżeli chce się płacić kartą, to w kasie jest wyraźna informacja o tym, że trzeba o tym powiedzieć na początku

Słusznie, dlatego pasażer do tego się zastosował:
"...Zamawiam bilety w obie strony. Rzucam uwagę, że płacę kartą...."
Zabrakło tylko próby odpowiedzi na kilka pytań które padły, ale w końcu zadał je tylko jakiś debli Rolling Eyes
Cytat:
Takie artykuły zupełnie nic nie wnoszą

Zwłaszcza kiedy się z ich nie rozumie Śmiech Ale Bareja ma kanwę jakby co Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Renia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Wrz 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-05-2012, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli chce się płacić kartą, to w kasie jest wyraźna informacja o tym, że trzeba o tym powiedzieć na początku

Totalny mega idiotyzm! Chyba tylko na kolei tak jest, że płatność kartą trzeba sygnalizować na początku. Z czym do ludzi?

Beton

_________________
Ze złem nie powinno się w żaden sposób koligacić, ale omijać je szerokim łukiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 04-05-2012, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Renia i najczesciej jest to informacja tylko w jezyku polskim . Juz oczyma wyobrazni widze Euro 2012 i np Anglika ktory chce np z Krakowa przejechac np do Lwowa pociagiem i za bilet zaplacic karta . Malo ze znajomosc jezykow obcych wsrod kasjerek jest nikla to ciekaw jestem jak wytlumacza temu Anglikowi ze to trzeba zglaszac wczesniej . Bedzie wesolo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 04-05-2012, 23:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Dlaczego pani w kasie zakłada bez pytania, ze pasażer będzie płacił gotówką?


Błędne pytanie. Należy zapytać, dlaczego system kasowy jest idiotycznie skonstruowany, i wymaga by formę płatności zaznaczono PRZED wystawieniem biletu.

Cytat:
Takich podróżnych jest sporo, to nie lotnisko z swoimi procedurami bezpieczeństwa.


I tu się zgadzam z pospiesznym, jak rzadko kiedy. Albo udajemy że kolej jest konkurencyjna ("bo na lotnisku to ło panie, trzeba być normalnie 40 minut przed odlotem) i wtedy nie wyzywamy podróżnych od debili, albo nie udajemy.

Cytat:
Jeżeli chce się płacić kartą, to w kasie jest wyraźna informacja o tym, że trzeba o tym powiedzieć na początku.


Dlaczego ŻADEN INNY SYSTEM KASOWY W ŻADNYM INNYM SKLEPIE CZY PUNKCIE USŁUG nie wymaga poinformowania o płaceniu kartą PRZED rozpoczęciem obsługi?! Dlaczego tylko na kolei musi to być tak sp%^&*lone? I jak widzę taki stan rzeczy jeszcze znajduje swoich obrońców "bo przecież jest wyraźna informacja"... ręce opadają... Halo, jest tam kto?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-05-2012, 17:02    Odpowiedz z cytatem

a PRach nie trzeba sygnalizować tego wcześniej. PRy mają oddzielny terminal do płacenia kartą.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukE83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2009
Skąd: KOS / ST

PostWysłany: 05-05-2012, 17:20    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91, nie do końca, system w PR musi się niewiele różnić od tego w IC,
w PR też trzeba poinformować o płaceniu kartą przed wystawieniem biletu (bynajmniej tak jest na stacji Oświęcim), informacja o sposobie płatności znajduje się na bilecie, domyślnie to "Gotówka".

Terminal terminalem, a system systemem.
Zmiana sposobu płatności oznacza wydanie nowego biletu (+ anulowanie starego).
No cóż, można by zmienić podejście kasjerów, którzy pytaliby o sposób zapłaty.
Żyjemy przecież w epoce transakcji bezgotówkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-05-2012, 17:35    Odpowiedz z cytatem

w Warszawie i w Białymstoku nigdy nikogo nie musiałem informować, zawsze po zapłaceniu kartą dostawałem pieczątkę że płatność kartą. Rok temu jeszcze nawet w Czechowicach Dz. płaciłem kartą bez problemu.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-05-2012, 11:07   

pospieszny napisał/a:
Takich podróżnych jest sporo, to nie lotnisko z swoimi procedurami bezpieczeństwa.
Owszem, ale 8 minut to zdecydowanie za mało jeżeli nie mamy wcześniej kupionego biletu.
popsieszny napisał/a:
Słusznie, dlatego pasażer do tego się zastosował:
"...Zamawiam bilety w obie strony. Rzucam uwagę, że płacę kartą...."
Czyli najpierw zamówił bilety a potem powiedział że będzie płacił kartą.
Renia napisał/a:
Totalny mega idiotyzm! Chyba tylko na kolei tak jest, że płatność kartą trzeba sygnalizować na początku. Z czym do ludzi?
W dalszym ciągu większość płaci gotówką, więc mniejszość musi się dostosować. W niektórych sklepach nie można płacić kartą i nikt nie protestuje.
Sytuacja podobna jak do prośby o fakturę. Też trzeba o tym powiedzieć na samym początku.
pospieszny napisał/a:
Zabrakło tylko próby odpowiedzi na kilka pytań które padły, ale w końcu zadał je tylko jakiś debli Rolling Eyes
Pretensjonalny ton całego artykułu podważa jego rzetelność. Typowe ujadanie na kolej i nic więcej. Skoro nie potrafił przeczytać dobrze widocznej informacji o płatności kartą w okienku kasowym i ma przez to pretensje do kolei, to jak go nazwać?
Co tu odpowiadać? Ze nie było zapowiedzi ani informacji o klapkach o opóźnieniu? Wątpię by tak było, może i tym razem owy podróżny nie patrzał i nie słuchał.
Albo dlaczego procedura zwrotu wygląda tak a nie inaczej? Przecież to logiczne, że trzeba uzyskać potwierdzenie w przypadku pełnego zwrotu, tu z powodu opóźnienia.

Szkoda, że nie opisał swoich dalszych perypetii z busiarstwem. Laughing
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 06-05-2012, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pretensjonalny ton całego artykułu podważa jego rzetelność.

Kategoryczność Twoich stwierdzeń daje zaś pewność oderwania od rzeczywistości.

Brak nawet próby odpowiedzi na pierwsze pytanie potwierdza indolencję w temacie usług świadczonych w kasach przewoźników kolejowych.
Relikt przeszłości w nich ostał się i doskwiera najmocniej podróżnym których tylko przez wrodzoną delikatności i kulturą jednego z nich nazywasz "debilem".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06-05-2012, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Mariusz W. napisał/a:
W dalszym ciągu większość płaci gotówką, więc mniejszość musi się dostosować.

Mógłbyś rozwinąć tę błyskotliwą myśl? Doprawdy, logika niektórych argumentów jest powalająca.

Podziwiam mikoli, którzy znajdują usprawiedliwienie na wszystkie idiotyzmy w wykonaniu betonu PKP. Zastanawiam się tylko czy robią to z głupoty, czy z wyrachowania.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 06-05-2012, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W dalszym ciągu większość płaci gotówką, więc mniejszość musi się dostosować.

Płaci gotówką bo albo dokonują drobnych zakupów lub jak to teraz wygląda że kartą można płacić powyżej 20 zł.

Wyniki badań płatności
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl