Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie wagony jezdza teraz na trasie Tczew-Chojnice
Autor Wiadomość

Calamity Jane Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Maj 2012

PostWysłany: 07-05-2012, 12:08   Jakie wagony jezdza teraz na trasie Tczew-Chojnice Odpowiedz z cytatem

W necie znalazlam zdjecia, na ktorych widzialam same bonanzy. W rozkladzie jazdy jest adnotacja "mozliwe ograniczenia w przewozie rowerow". W bonanzie raczej w ogoel nie ma jak roweru przewiezc, bo na koncu pociagu sa siedzenia o ani troche wolnej przestrzeni na rower.
Ale tez w rozkladzie jest napisane, ze na tej trasie jezdzi autobus szynowy. Czy nastapila jakas zmiana? Jakie wagony teraz jezdza na tej trasie i czy jest realna mozliwosc podrozy na tej trasie z rowerem?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sz89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2011
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 07-05-2012, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Głównie SA132-006/007/008 i niektóre połączenie SN83 i SA 102.

Do tego "Tur" jeździł w zestawieniu SU42 + 4x bonanza, ale ponoć teraz jeździ z Bipami co widać na zdjęciu w albumie na głównej stronie forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Calamity Jane Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Maj 2012

PostWysłany: 07-05-2012, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info! Wink

sz89 napisał/a:
niektóre połączenie SN83 i SA 102.


O ile ten pierwszy (SA132) to wiem, jezdzilam, tak samo pietrowy (bip). Tam jakos sie da rower upchnac. Natomiast nie moge znalezc zadnych zdjec w srodku tych dwoch wagonow. Zdjec, ktore by mi jasno daly odpowiedz czy da sie podrozowac z rowerem w takim wagonie. Bylbys w stanie jeszcze rozwiac ta moja watpliwosc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sz89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2011
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 07-05-2012, 12:34    Odpowiedz z cytatem

W SN83 nie bardzo. Moim zdaniem jeden z gorszych szynobusów które jeżdżą między Chojnicami a Tczewem. Bardzo ciasno między siedzeniami. Miejsca na korytarzu za bardzo nie ma.

SA 102 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=91093759&postcount=880 Tu masz zdjęcie nawet aktualne Smile

Zależy wszystko od frekwencje bo na upartego rower wszędzie da się wcisnąć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Calamity Jane Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Maj 2012

PostWysłany: 07-05-2012, 12:40    Odpowiedz z cytatem

sz89 napisał/a:
W SN83 nie bardzo. Moim zdaniem jeden z gorszych szynobusów które jeżdżą między Chojnicami a Tczewem. Bardzo ciasno między siedzeniami. Miejsca na korytarzu za bardzo nie ma.

SA 102 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=91093759&postcount=880 Tu masz zdjęcie nawet aktualne Smile

Zależy wszystko od frekwencje bo na upartego rower wszędzie da się wcisnąć Smile


Ten 102 tez nieciekawie wyglada. W bonanzie tez by sie nie dalo. Chyba, ze pusty by jechal i miedzy siedzeniami, bo innej mozliwosci nie ma. Ale napisales, ze glownie jezdza SA132? Wiec od biedy jakby akurat miec pecha i podjechal by ten S83 to mozna poczekac na nastepny... Jakbym tam zadzwonila to raczej nie powiedzieliby mi jaki planuja sklad na dany dzien i godzine? Czy istnieja jakies przyblizone plany tego typu?

A moze ktos by wiedzial...?
Chodzi o sobote 02.06 godzina 8:30 z Tczewa do Chojnic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sz89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2011
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 07-05-2012, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Tak głównie jeżdżą SA132, ale przede wszystkim w godzinach szczytu. Pamiętam, że kiedyś SA102 jeździł rano ale teraz dokładnie Ci nie powiem jaki tabor obsługuje dane połączenie.

Na pewno mają ustalone z góry co jeździ o danej godzinie więc spokojnie możesz zadzwonić do Pomorskiego PR.

edit.

Pamiętam jak jeździłem do Gdańska to o 8:30 do Chojnic głównie jechał SA102. Pociąg 7726 z Chojnic do Tczewa jechał zawsze z SA102. W Tczewie zawsze był przed/lub po 8 rano i od razu podstawiał się na I peron w Tczewie i wracał potem o 8:30 do Chojnic.

Zaznaczam, że tak było kiedyś. Od pół roku już tak często nie jeżdżę do Gdańska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 07-05-2012, 13:14    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem niektóre wagony 120A dostosowano do przewozu rowerów (polegało to na zostawieniu 4 siedzeń i wstawieniu całkiem pojemnych stojaków w jednym z krótkich przedziałów - kosztem widoczności zza okien). Takie jeździły kiedyś na Kamieńczyku, zatem Wielkopolska pewnie nadal je ma. Czy jednak trafiły na Pomorze?

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Calamity Jane Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Maj 2012

PostWysłany: 07-05-2012, 13:29    Odpowiedz z cytatem

EU07-469 napisał/a:
Z tego co wiem niektóre wagony 120A dostosowano do przewozu rowerów (polegało to na zostawieniu 4 siedzeń i wstawieniu całkiem pojemnych stojaków w jednym z krótkich przedziałów - kosztem widoczności zza okien).


Ale to raczej nie byloby wowczas adnotacji w rozkladzie jazdy "możliwe ograniczenia w przewozie rowerów". Ja stojakow nie potrzebuje. Wystarczy kawalek podlogi, zeby tylko siedzen nie bylo i zebym nikomu nie tarasowala przejscia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 07-05-2012, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Jeden albo dwa z tych SA101/ SA102 w środku został nieco przerobiony, wywalili chyba jedno czy dwa siedzenia i zrobili miejsce na rowery...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 07-05-2012, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Znaczy się albo tam takie bonanzy nie trafiły, albo nie wystawia ich PR Gdynia. Niemniej jeżeli nie ma zmian w przepisach, to rower można przewozić w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu i ostatnim przedsionku ostatniego wagonu. Jednak tak do pociągu wejdzie maks 4 - 6 rowerów. Jak to wygląda w starych szynobusach ZNTK Poznań - nie wiem, bo SA102 chyba nie miał przedziału bagażowego (przynajmniej ten o numerze 001, który śmigał na Dolnym Śląsku).

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 08-05-2012, 17:45    Odpowiedz z cytatem

Owszem, SN83 jest dość mało wygodny, poza tym w upalne dni jest tam po prostu duszno, ale myślę że rower by się przewiozło, tam przy wejściu był taki przedsionek. Znalazłem nawet zdjęcia http://1435.pl/tag/sn83-001/

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Calamity Jane Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Maj 2012

PostWysłany: 09-05-2012, 09:57    Odpowiedz z cytatem

filip39 napisał/a:
Owszem, SN83 jest dość mało wygodny, poza tym w upalne dni jest tam po prostu duszno, ale myślę że rower by się przewiozło, tam przy wejściu był taki przedsionek. /

Super zdjecia. Dzieki! To calkiem sporo tam miejsca jest. Wiadomo, ze caly tabun rowerzystow sie nie wcisnie ale licze na to, ze moze calego tabuna nie bedzie Wink

EU07-469 napisał/a:
rower można przewozić w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu i ostatnim przedsionku ostatniego wagonu..

Co do tych przepisow, ze w pierwszym i ostatnim przedsionku to przepisy przepisami a zwykle tylko pozwalaja na koncu, bo z przodu chca miec wolne przejscie, bo wysiadaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl