Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Specyfikacja przejazdów kolejowych
Autor Wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 13-05-2012, 19:12    Odpowiedz z cytatem

Meniu napisał/a:
w okolicy mieszkają ludzie i mają małe dzieci, miejscowi często chodzą na spacery obok torów z dziećmi w wózkach "jest to mało uczęszczana droga" więc PO CO WALIĆ DŁŁŁŁŁŁŁUGI SYGNAŁ


i właśnie o to się rozchodzi, w pobliżu kręcą się ludzie małe dzieci! I właśnie po to daje maszynista sygnał baczność, może na prawde ktoś w oddali chodził przy torowisku.. Nie wiesz tego..
tak jak kolega napisał:
Cytat:
lepiej, żeby 1000 razy grał niepotrzebnie, niż raz za krótko, słabo.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Meniu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2012

PostWysłany: 13-05-2012, 23:14    Odpowiedz z cytatem

Do
Jarul.


Jak wnioskuję z wykładu i ostatniego zdania jesteś Maszynistą, więc wiesz co tam macie do hałasowania, ja nie miałem nic do czynienia z lokomotywami i innymi tymi bajerami, więc się nie znam co tam macie do wyżywania się.

Za to wyłożę kawę na ławę: idę sobie z żoną i dzieckiem (śpiącym) w wózku, jedzie pociąg no taki tramwaj,
daje sygnał, dziecko mi się wystraszyło zaczyna płakać, a ten pseudo maszynista będąc obok nas z szyderczym uśmieszkiem na twarzy (wiem bo widziałem) jeszcze raz daje sygnał, dziecko płacze przez jakieś 15 do 20 minut byliśmy jakieś 30 metrów od tego przejazdu i nikogo nie było przed przejazdem i na torach, TO BYŁA CZYSTA ZŁOŚLIWOŚĆ, no proszę niech mi któryś MASZYNISTA wytłumaczy takie zachowanie.

PS.
Co ciekawe rozmawialiśmy ze znajomą i ona miała takie same doświadczenie z pociągiem na tej linii.



Do
siwiutki91


Nie mam nic przeciwko dawaniu sygnału ostrzegawczego przed przejazdem, rozumiem to doskonale, ale ludzie skoro są przepisy to niech maszynista się do nich stosuje a nie wali ile popadnie syreną, a potem tłumaczycie go że: a może ktoś był w oddali na torach itp.

Te przypadki użycia sygnałów co opisałem to jestem pewny że nikogo nie było przed przejazdem i na torach, sam widziałem i moja Żona też.

Jeszcze raz proszę niech mi któryś MASZYNISTA wytłumaczy takie zachowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 14-05-2012, 02:04    Odpowiedz z cytatem

Nie jestem maszynistą, niemniej coś tam wiem, wyżywałem się w komputerowym symulatorze.

Z tym uśmieszkiem to by był dowód na psychiczny problem, ale nie bardzo w to wierzę. Maszynista ma dużo różnych rzeczy do obserwowania i robienia, żeby miał się skupiać na wypatrywaniu Twojego dziecka i straszeniu go syreną. Jeśli tak robił, to faktycznie do lekarza.
Natomiast niezależnie od tego, dziecko nie jest i nie może być przesłanką do nietrąbienia - trzeba i już, aczkolwiek jakby nie patrzeć używanie sygnałów dźwiękowych nigdzie na taśmie się nie zapisuje i jest w zasadzie nie do skotrolowania. Koło mnie jest przejazd strzeżony, a i tak się trąbi. W nocy może mniej, ale i tak. Chociażby po to, żeby ostrzec działkowiczów skracających sobie drogę.
Są przepisy? Właśnie nie ma nigdzie uregulowanej długości sygnału.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 14-05-2012, 11:52    Odpowiedz z cytatem

W nowych lokomotywach, EZT, SZT oraz pojazdach zmodernizowanych montowane są rejestratory, któe rejestrują użycie sygnału dźwiękowego.
Na prawdę, nie znam maszynistów, którzy używają sygnałów "na złość".

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Meniu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2012

PostWysłany: 14-05-2012, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem wcześniej facet patrząc na nas normalnie się uśmiechał jak dawał sygnał i nie wymyśliłem sobie tego( byłem trzeźwy i nie na haju Śmiech ), ponadto koleżanka też z dzieckiem na spacerze miała taką samą sytuacje.

Co do dawania sygnału przed przejazdem, to tak jak pisałem wcześniej, rozumiem to i nie mam nic przeciwko, ale niech robią to z głową i tak jak przepis mówi, to nikt nie będzie miał do nikogo pretensji, niech pomyślą sobie jak by to było mieszkać kilkanaście metrów od przejazdu i słuchać takiego nawiedzonego gostka z lokomotywy który bez zdania racji nadużywa sygnału dźwiękowego.

Jak mnie jeszcze parę razy taki w...wi to zamontuję monitoring i ponagrywam takich amantów, to mi może wtedy uwierzycie ( albo powiecie że to fotomontaż Shocked )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 15-05-2012, 09:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Jeszcze raz proszę niech mi któryś MASZYNISTA wytłumaczy takie zachowanie

Jak maszynista prowadzi pociąg to stara się robić wszystko zgodnie z przepisami i tak jak uważa za słuszne. Jeżeli uważał że ci ludzie którzy często chodzą przy torach w okolicy Twego bloku są dla niego zagrożeniem to będzie trąbił i tego nie zmienisz. Widziałeś okolice przejazdu a za przejazdem? Sam stwierdziłeś że często chodzą tamtędy matki z dziećmi trąbił aby pod żadnym pozorem nie wchodziły na tory. I odpowiedz mi na pytanie, czy jak maszynista widzisz matkę z dzieckiem to ma się zatrzymać gdzie 100m przed nimi bo przecież huk przy przejeżdżającym pociągu jest w stanie obudzić dziecko.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Meniu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2012

PostWysłany: 15-05-2012, 22:16    Odpowiedz z cytatem

Żadna zdrowa matka z dzieckiem nie wejdzie pociągowi pod koła.
Gdy byłem z żoną i dzieckiem na spacerze to NIKOGO NIE BYŁO W POBLIŻU PRZEJAZDU, PRZED NIM i ZA NIM, NA TORACH i PRZED TORAMI, OBOK TORÓW w ODDALI i BLISKO powtarzam NI-KO-GO czy ja się źle wyrażam czy wy czegoś nie rozumiecie, bo mam wrażenie że nie dociera do was jasny i wyraźny opis sytuacji.


Wielokrotnie chodziliśmy ze śpiącym dzieckiem drogą biegnącą wzdłuż torów oddalonej od nich o jakieś 10 metrów i wielokrotnie pociąg nie obudził dziecka, kilkakrotnie pociągiem kierował maszynista który zachował się jak człowiek i nie używał syreny bez potrzeby ponieważ nikogo nie było w pobliżu przejazdu.

Przejazd o którym piszę jest bardzo dobre widoczny z mojego domu i z drogi w obie strony, maszynista też ma dobry widok więc nikt mi nie powie że nie mogę tego wiedzieć bo ja to WI-DZIA-ŁEM

Dzisiaj jechała drezyna z obsługi kolei (przepraszam ale nie wiem jak to się fachowo nazywa) jechała max 10 km/h przed przejazdem dała 3 sygnały każdy po ok 3-5 sekund w odstępach ok 5 sekund i za przejazdem zrobiła to samo, no i znowu nikogo nie było przed ani w pobliżu przejazdu no i na torach też nikogo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-05-2012, 20:02    Odpowiedz z cytatem

a może jednak coś było skoro kolejny maszynista prowadzący pociąg daje sygnał baczność w tym samym miejscu? Uwierz że trąbienie słychać doskonale w kabinie i nikt dla przyjemności sobie tego nie robi.

Zdrowa matka.. nie każda jest zdrowa. Przykład dobrej matki, którym żyła kilka miesięcy temu cała polska.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Meniu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2012

PostWysłany: 16-05-2012, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Jeśli "Matka" nie jest zdrowa to nie wiem jak by trąbiło i tak wejdzie pod.

A swoją drogą to dlaczego przejazdy nie są już strzeżone ? przy takim natężeniu ruchu pociągów, 4 lata temu jeździły tędy 4 - 5 pociągów na dobę, teraz to jest masakra, latają jak oszalałe na dobę to jest jakieś 20 pociągów + drezyna no i jakiś towarowy, obligatoryjnie powinny być jakieś szlabany a nie wspomnę o światłach sygnalizacyjnych, nawet jeśli pociąg daje sygnał.

Skoro kolej dba o ludzkie bezpieczeństwo i życie (reklamy np. Zatrzymaj się i żyj) to zamiast na reklamy powinni kaskę przeznaczyć na zabezpieczenie przejazdów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 19-05-2012, 21:45    Odpowiedz z cytatem

^^ może na jeden przejazd faktycznie by się kasa uzbierała. A może i nie.
Jakie jest natężenie ruchu pojazdów niekolejowych na tym przejeździe? samochodów/godzinę albo dobę.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Meniu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2012

PostWysłany: 23-05-2012, 22:31    Odpowiedz z cytatem

witam.

Nie liczyłem ile może przejeżdżać przez ten przejazd pojazdów.
Wszystkiego to może być ze 20 -30 / h
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 15-04-2018, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Pociągi będą rzadziej trąbić.

Do tej pory maszyniści muszą trąbić przed każdym przejazdem kolejowym. Nie jest istotne, czy jest on strzeżony, niestrzeżony, czy są szlabany, światła, znak stop dla samochodów czy jakiekolwiek inne zabezpieczenie. W każdym miejscu regulamin każe trąbić - w dzień i w nocy. W końcu jest jednak szansa na zmiany. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa planuje zmianę rozporządzenia nakazującego tak często używać sygnałów dźwiękowych.

Więcej:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pociagi-beda-rzadziej-trabic-n122838.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl