Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
[PR] Powraca promocja "Kolej na rower"
Autor Wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 04-05-2012, 19:09    Odpowiedz z cytatem

bungi, wyślij swój post na info@p-r.com.pl, z dedykacją dla Zarządu. Smile

_________________
Dzień dobry!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektronik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 05-05-2012, 06:11    Odpowiedz z cytatem

Chcą zarobić więcej pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 05-05-2012, 09:24    Odpowiedz z cytatem

...i w efekcie zarobią jeszcze mniej.

Tak to już jest - chytry dwa razy traci. PKP IC chyba już nareszcie się tego nauczyło, przynajmniej tak wynika z wypowiedzi Malinowskiego. A w PRach nadal (znowu) ciemna noc.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-05-2012, 09:24   

Czy do rowerzystów nie dociera, że nikt nie chce na nich trzepać kasy, tylko usiłuje się wytępić ich z pociągów PR? Jeżeli z Wrocławia do Zgorzelca do SA134 "na chama" potrafi się wepchać dziesięciu rowerzystów, dobijając przestrzeń małego szynobusu, jestem skłonny wierzyć w opisywane w komentarzach na facebooku PR obrazki z Mazur czy linii na Hel, gdzie jednym szynobusem podróżowało 60 rowerzystów, blokując jednośladami miejsce dla pozostałych, którzy zostawali w peronach.
Powrót do góry

bungi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Cze 2010

PostWysłany: 06-05-2012, 03:42    Odpowiedz z cytatem

To może zamiast "wytępić" z pociągów wprowadzić jasne ograniczenia? Do szynobusu na danej linii wcale albo x sztuk i po sprawie?

Bo Ty widzisz swoje a ja swoje. I ja widzę puste EN57 z Łodzi do np. Sieradza gdzie do jednego przedziału na końcu weszło by mnóstwo dwukółek...

Zresztą:

Rower może być przewożony:
1) w wagonie lub w innym miejscu przystosowanym do przewozu rowerów,
2) w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub ostatnim przedsionku ostatniego wagonu w składzie pociągu,
3) w przedziale lub w wyznaczonym miejscu oznaczonym odpowiednim piktogramem,
o ile nie zachodzą szczególne okoliczności uniemożliwiające wniesienie roweru i swobodne jego wprowadzenie oraz ustawienie roweru w pociągu (np. wysoka frekwencja podróżnych).

więc nie powinno być problemów z egzekwowaniem miejsca dla podróżnych. Dla mnie jest oczywiste, że jak jest napchane ludzi to nie włażę z rowerem. Ale jeżeli jedzie pusty (a u nas jest tego sporo) to dałbym tę złotówkę żeby nie musieć odkręcać kół i wrzucać maszyny w pokrowiec. Ale 5,50, które jest prawie równe kosztowi przejazdu człowieka mnie odrzuca. Jednorazowo owszem, tyle że dni weekendowych w miesiącu wakacyjnym mam osiem, przejazdy w obie strony i dwie osoby. To się już robi kawałek grosza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 16-05-2012, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Pytam się znawców. Jeśli mamy takie połączenia (REGIO):

Chełm-Rejowiec
Rejowiec-Zawada
Zawada-Szczebrzeszyn

I chcę pojechać z Chełma do Szczebrzeszyna przewożąc rower, to czy 5,50 zł dopłaty muszę zapłacić raz, czy 3 razy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 16-05-2012, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Kupujesz bilet na relacje Chelm - Szczebrzeszyn przez Rejowiec i Zawade (na jednym bilecie) i w ten sposob placisz raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 16-05-2012, 22:58    Odpowiedz z cytatem

O ile dobrze pamiętam na takim bilecie nawet niema napisanej relacji. Pisze tylko bilet na rower ważny w jakimś tam dniu i z biletem numer jakiś tam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 16-05-2012, 23:30    Odpowiedz z cytatem

Okej, dziękuję wszystkim za tak szybką odpowiedź. W takim razie trzeba iść przygotować rower do wyprawy Smile Szkoda, że nie jest już po 1 zł w weekendy, ale jednak sądzę że 4,50 to i tak nie jest zbyt dużo, żeby nie można było sobie na to pozwolić od czasu do czasu.

Ciekawe, czy trochę osób z Chełma wybiera się na Roztocze pociągiem... Jak stałem w kolejce w Delikatesach Centrum to aż mnie wryło, jak usłyszałem rozmowę czterech osób, którzy planowali swoją podróż w tamte rejony właśnie pociągiem. Niby nic nadzwyczajnego, ale w mieście gdzie królują busy, szczególnie w centrum, usłyszeć coś takiego to naprawdę jest coś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 16-05-2012, 23:41    Odpowiedz z cytatem

W piekne rejony , na fajne trasy zawsze ludzie jezdzili i beda jezdzic . Pytanie tylko czy tabor bedzie odpowiedni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 17-05-2012, 08:13    Odpowiedz z cytatem

A ja od zawsze piszę, że klasyczna wagonowa kolej jest wiele lepsza od badziewia zwanego szynobusem. Oświadczenie PR w sprawie rowerów tylko to potwierdza.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 25-05-2012, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Mam sprawę: planuję w jeden z najbliższych weekendów wybrać się na wycieczkę kolejowo-rowerową w ten sposób, że w piątek wieczór jadę pociągiem, w miejscu docelowym śpię i wracam w sobotę do domu na rowerze. Sęk w tym, że wyjeżdżam z Krakowa bezpośrednim regio ok. 17:00 na bilecie strefowym, a następnie od Kalwarii - po godzinie 18:00 - jadę na turystyku (bo w niedzielę czeka mnie jeszcze całodniowa wycieczka koleją), cały czas tym samym pociągiem. Pomóżcie mi obejść przepis, na mocy którego muszę kupić dwa bilety za 5,50: jeden do biletu strefowego, a drugi do turystyka Confused Wolałbym zamiast 11 zł zapłacić połowę tego... Na pewno sam bilet na rower kupię w pociągu bez dopłaty - wiadomo, "podróżny o ograniczonej możliwości poruszania się" Wink Może konduktor będzie człowiekiem... Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl