Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Nowe szkoły dla przyszłych maszynistów
Autor Wiadomość

maszynista_50 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2006

PostWysłany: 03-08-2011, 11:58    Odpowiedz z cytatem

Artur kochać ten "zawód" to jeszcze nie wszystko. Młoda generacja maszynistów ma nieco inne spojrzenie na tę pracę. Wielu szlak kolejowy traktuje jako miejsce do podniesienia sobie adrenaliny. Takie kochanie tej profesji to totalna pomyłka.
Korzystanie z rad maszynistów-wapniaków to dla niektórych ujma.

_________________
www.4elementy.com
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

austenit Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 03-08-2011, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Może ktoś kto jest bardziej obeznany wyjaśni co właściwie daje taka szkoła?
Jeżeli obecnie aby zostać maszynistą trzeba mieć uprawnienia, wcześniej jeszcze uprawnienia pomocnika + ileś tam wyjeżdzonych godzin i jakiś tam staż na warsztacie.....czyli rzeczy jakich żadna szkoła nie zapewni. Jaki jest więc sens dwuletniej nauki na tym studium policealnym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 03-08-2011, 14:55    Odpowiedz z cytatem

austenit, Aby zostać wpierw tym pomocnikiem trzeba mieć wykształcenie techniczne elektroenergetyczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 03-08-2011, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Artur, najtrudniej w sensie trwa to najdłużej, ergo - jest najdroższe. Wyszkolenie konduktora trwa 2 miesiące, kierownika też coś koło tego, w tym właściwie potrzebna jest tablica, papier do ksero i od czasu do czasu pójście w teren. Nawet nie liczę w tym tzw. jazd szkoleniowych.
Policz teraz, ile czasu trwa wyszkolenie maszynistów, i jakie środki i materiały trzeba im zapewnić, aby byli dobrymi mechanikami.
W tym sensie "najtrudniej". Za to pewny fach w ręku.

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

austenit Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04-08-2011, 12:23    Odpowiedz z cytatem

Szymek napisał/a:
austenit, Aby zostać wpierw tym pomocnikiem trzeba mieć wykształcenie techniczne elektroenergetyczne.

Czyli generalnie taka szkoła policealna jest dla absolwentów szkół ogólnokształcących lub techników ogrodniczych, mięsnych i po innych egzotycznych specjalizacjach. "Typowy" technik elektryk raczej nic na tym nie skorzysta bo mimo iż kierunek ściśle nawiązuje do profesji maszynisty to niby czego praktycznego można się nauczyć siedząc w szkolnej ławie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 04-08-2011, 16:17    Odpowiedz z cytatem

austenit, Jeśli "technik elektryk" o spec. Trakcja Elektryczna (tak kształciło ZSK - to jak najbardziej) Samo Technik Elektryk to troszkę za mało, wtedy chyba dłużej siedzisz na warsztacie - ale w tym temacie niech się wypowiedzą bardziej obeznani...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

patryczek_SA136 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2011
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 04-08-2011, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Ja obecnie wybieram się do 4 klasy technikum morskiego w szczecinie, jestem na kierunku mechanik okrętowy, ale na 3 roku miałem laboratoria w akademii morskiej w szczecinie, gdzie przeprowadzałem badania wszelkich urządzeń i maszyn elektrycznych stosowanych zarówno na statkach jak i pojazdach szynowych. Przykładem tego może być ELMOR, który produkuje elektryczne maszyny i urządzenia okrętowe stosowane powszechnie w tramwajach, najczęściej są to najbardziej widoczne na Polskich torach tramwajowych 105 - tki.
Po swojej szkole mam lekki zamiar wybrać się do takiej 2 letniej szkoły na kierunek mechanika pojazdów szynowych, ale z fachu marynarskiego również na pewno nie zrezygnuje, bo przecież 2 zawody to dodatkowy zysk, no i oczywiście pasja....Smile

_________________
Kolejowy licznik kilometrów 2013:
2012: 13415 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

_babol_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 29-05-2012, 08:51    Odpowiedz z cytatem

Cześć

Orientuje się ktoś czy szkoła ta jeszcze działa ? Chcę zostać maszynistą ale jestem na początku drogi ... tzn mam wykształcenie ogólne Mad Tak więc pełen zapału chcę rozpocząć długą drogę do zdobycia odp. uprawnień i zostania maszynistą ... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl