Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Nowy dworzec Poznań Główny
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-05-2012, 11:54   Nowy dworzec Poznań Główny Odpowiedz z cytatem

Prezydent Komorowski otwiera Poznań Główny

Dziś, o godzinie 16 pierwsi podróżni skorzystają z nowego dworca kolejowego. Urtoczyste otwarcie obiektu nastapi o godzinie 13. W uroczystości będzie uczestniczył Bronisław Komorowski.

Prace nad budową Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, którego częścią jest dworzec kolejowy rozpoczęły się 4 sierpnia 2011 r. W ciągu 10 miesięcy nad peronami pierwszym, drugim i trzecim powstał budynek o powierzchni 7 tys. mkw. Jego cechą charakterystyczną jest nowoczesna przeszklona konstrukcja dachu ważącego blisko 300 ton.

W budynku znajdują się kasy biletowe, w których będzie można kupować bilety wszystkich przewoźników, punkt informacji kolejowej, centrum informacji miejskiej, a także przechowalnia bagażu. Będą też działać kawiarnie i punkty gastronomiczne. Prywatni najemcy są już gotowi do rozpoczęcia sprzedaży.

Ukończona jest kładka prowadząca z Mostu Dworcowego do hali nowego dworca PKP. Gotowe są wszystkie ławeczki, windy, schody, drogi ewakuacyjne oraz sanitariaty. Koszt tej inwestycji wyniósł 110 mln zł. Wykonawcą jest firma Trigranit, inwestor projektu Poznań City Center.

W ramach PCC powstał na razie dworzec kolejowy. Później powstaną dworzec autobusowy na 19 stanowisk i centrum handlowe z 250-cioma sklepami, kawiarenkami oraz innymi lokalami usługowymi i rozrywkowymi. Ponadto powstanie parking wielopoziomowy na 1500 pojazdów i parking przy Poznań City Center, na dalsze 500 pojazdów. Zakończenie wszystkich prac przewidziano na IV kwartał 2013 r.

źródło: Kurier Kolejowy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 29-05-2012, 14:41    Odpowiedz z cytatem

No nieźle! W końcu mamy piękny Poznań Główny? W końcu i ja sobie zobacze nowoczesny dworzec w Poznaniu, gdy będę przejeżdżał przez Poznań do Szczecina. Niewiele tam zobacze, ale z okna pociągu część dworca będzie widać. Pozazdrośćic poznaniakom takiego wypasionego dworca!

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-05-2012, 02:27    Odpowiedz z cytatem

Galeria zdjęć z otwarcia nowego dworca w Poznaniu:

https://plus.google.com/photos/108761849880577927030/albums/5747998898325822417

_________________
Nie patrz w przeszłość, bo przyszłość Cię znienawidzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 30-05-2012, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych i ciekawych jak powstawał nowy dworzec Poznań Główny

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

burek132 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2010

PostWysłany: 31-05-2012, 13:01    Odpowiedz z cytatem

A czy stary dworzec został już zamknięty? I czy na nowym dworcu będą samoobsługowe skrytki bagażowe czy jedynie przechowalnia bagażu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 31-05-2012, 14:33    Odpowiedz z cytatem

w radiu podawali że stary dworzec funkcjonuje do końca roku.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 31-05-2012, 17:18    Odpowiedz z cytatem

Na nowym nie ma jeszcze skrytek, przynajmniej ja nie zdołałem ich znaleźć. Nowy obiekt będzie także zamykany między 0:00 a 4:00. Swoją drogą już dworcowe menele interesowały się, czy będzie tam można pospać w nocy. Dziś po północy podsłuchałem ich rozmowę na Dworcu Zachodnim - cyt. "Kurde, tamten też zamykają".

Toaleta płatna 2 zł lub 0,50 eurocentów - w automacie przy wejściu. Po uiszczeniu zapłaty przejście przez kołowrotek.

[ Dodano: 01-06-2012, 12:37 ]
Poznań Główny: pierwszy alarm już był, usuwają usterki

http://www.epoznan.pl/news-news-32941-Poznan_Glowny_pierwszy_alarm_juz_byl,_usuwaja_usterki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hakun Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2007
Skąd: Poznań

PostWysłany: 07-06-2012, 21:56    Odpowiedz z cytatem

http://m.nowyekran.pl/35299d504679cdf29e6304ae503523ff,0,0.jpg

http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/64759,co-sie-dzieje-w-poznaniu

_________________
PKP - Przedsiębiorstwo Kolesi Polskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kubanowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009

PostWysłany: 07-06-2012, 22:34    Odpowiedz z cytatem

hmm... dziwne. Dziś około południa jechałem tramwajem ulicą Roosevelta i nie odniosłem wrażenia, żeby gdzieś była rozkopana. Być może przez te 11 godzin (aż do dodania Twojego postu) rozkopali ją jeszcze na chwilę i coś robią. Aż się nie chce w to wierzyć, szczególnie że pojutrze mecz w Poznaniu. Jutro pójdę na Roosevelta i zobaczę, co tam się dzieje. Może do jutra z powrotem ją zbudują.

A, i o ile wiem, to RJNJ jest otwarte od kilku tygodni. Chyba, że te samochody, autobusy i tramwaje na rondzie to duchy. Być może rondo też rozkopali, żeby coś sprawdzić. Miejmy nadzieję, że do jutra je odbudują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 08-06-2012, 07:19    Odpowiedz z cytatem

kubanowy, bo otworzyli już przejazd Roosevelta, podobnie jak Górny Taras Rataj i trasę na Franowo, a w kierunku Junikowa tramwaje dojeżdżają już do przystanku Węgorka. Tak więc nie jest tak źle Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kubanowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009

PostWysłany: 08-06-2012, 09:44    Odpowiedz z cytatem

hmm... ja o tym doskonale wiem. To była ironia. To jakiś koleś przede mną umieścił posta, na którym Roosevelta jest rozkopana, chociaż to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, dlatego to skrytykowałem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 08-06-2012, 10:33    Odpowiedz z cytatem

Dworzec Zachodni (w obecnym kształcie) powstał w latach 20tych XX wieku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 08-06-2012, 14:23    Odpowiedz z cytatem

kubanowy, grunt że wiadomo o co chodzi Wink Aczkolwiek coś słyszałem że po EURO chcą się wziąć za Kaponierę.. To dopiero będzie sajgon..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 08-06-2012, 14:59    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, to troszkę zaczyna mnie denerwować. Ludzie po prostu szukają sensacji i powodów do narzekań.

Wiadomo, nie jest idealnie, ale coś sie dzieje. Nowy dworzec został wybudowany (może nie wkomponowywuje się z otoczeniem, ale jest). Roosvelta już otwarte, inne roboty zakończone. Można by polemizować jedynie nad tym, czy nie można było tego wcześniej zrobić, ale to nie o to chodzi.

Powinniśmy się cieszyć, że w ogole coś sie dzieje, że np w Poznaniu są nowe tramwaje, torowiska, tabor, że zrobione są drogi (oczywiście, że nie wszystkie, ale coś zrobiono). Coś zostało zrobione!

Jakby nic nie zrobiono, to byłby wrzask, a jak coś jest zrobione, to odrazu krzyk, że to jest białe a nie niebieskie, to jest grube, a nie chude. Tych, co ciągle wytykają, żę coś jest źle, proponuję zaprojektować to samemu i najlepiej też wybudować, a zobaczą, jakie to jest łatwe.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-06-2012, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Nowy dworzec w Poznaniu pusty. Pasażerowie wciąż na starym

Przy kasach nowego dworca PKP pustki. W tym samym czasie do starego budynku wchodzą dziesiątki ludzi i stoją w kolejkach po bilety! - To tu jest jakiś nowy dworzec? - dziwią się niektórzy podróżni.

Choć kolejarze otworzyli nowy dworzec w Poznaniu już pod koniec maja, większość pasażerów wciąż korzysta ze starego. Dlaczego?

Czytaj dalej...

źródło: gazeta.pl

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl