Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Tania Kuszetka w TLK
Autor Wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 01-06-2012, 07:24    Odpowiedz z cytatem

@ maciej30 - sparafrazuję początek Twojej wypowiedzi wedle moich przekonań:

Czegoś tu nie rozumiem, ktoś chce jechać LUKSUSOWO w nocy to ma SYPIALNY za 20 zł drożej niż stara kuszetka.

Moim zdaniem dobrze, że będą tylko tanie kuszetki bo będzie wiecej dostępnych miejsc w tanich kuszetkach. Dlaczego mniej zamożni mają podróżować w 2 klasie siedzącej, a nie jak ludzie na leżąco. Tania kuszetka im to umożliwia a ta z pościelą już była za droga (np. dla mnie ,studenta). A bogaci niech dorzucą 20 zł do Sypialnego i będą mieć luksusy typu umywalka w każdym przedziale.

Co do podróżowania kuszetką, to właściwie do czego ta pościel ? Ja mam śpiwór, który jest mały, lekki i jest w nim cieplej niż pościeli. Każda osoba z turystycznym nastawieniem posiada śpiwór. A wygodni, którzy nie jeżdzili nigdy na wakacje pod namiot tylko do iluś-gwiazdkowych hoteli to myślę, że najwłaściwszym miejscem dla nich jest luksusowy sypialny.

_________________
...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 01-06-2012, 15:27    Odpowiedz z cytatem

snajper W żadnych europejskim kraju nie ma czegoś jak TK. To jest oczywisty skandal cytując klasyka, że pozbawiono składów normalnych kusztek a zostawiono tylko tanie kuszetki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 01-06-2012, 17:09    Odpowiedz z cytatem

Natomiast za komuny pościel była tylko w sypialnym. Przywrócono stan poprzedni i dobrze. Europa ma wyższe zarobki, u nas trzeba równać z ceną w dół do najbiedniejszych a nie w górę do wyższej jakości. Szczególnie, że TLK są dotowane z budżetu więc powinny być dostępne dla każdego w miarę tanio. Po prostu jeździj sypialnym jak Ci potrzebna pościel.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 01-06-2012, 17:36    Odpowiedz z cytatem

snajper Mając na mysli Europe mialem na na mysli tez takie kraje jak Czechy, Slowacje, Węgry, Bułgarie, Rumunie, Serbie. Kraje na porównywalnej stopie życiowej jak Polska, a część z nich jest biedniejsza od Polski. Nie ma nic do twoich tanich kuszetek, tylko chciałbym aby oprócz nich były też zwykłe. Widzisz ja w przeciwienstwie do Ciebie nie woże ze soba spiwora, przescieradla czy poduszek. Co to w ogole za jakieś tlumaczenie, że za komuny było cos tam, teraz mamy rok 2012 a nie komune. Very Happy Generalnie jest to genialne posunięcie na Euro, kibice zamiast w miare przyzwoitych warunków, zobacza prycze bez zagłówka. A pan konduktor ktory potrafi sie wysławiac tylko w jezyku polskim odpowie, no jak to przeciez w Polsce pasazerowie sami woza ze soba, przescieradlo, koc i poduszke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 01-06-2012, 17:51    Odpowiedz z cytatem

Widać nigdy nie jeździłeś pod namiot, nie pogadamy. Śpiwór robi za prześciaradło, kołdre i poduszkę, więc wozisz tylko śpiwór który waży 500-700 gram (czyli mniej niż kilo). To poprostu wygodnie taki mieć. IC widocznie stwierdziło, że będą dwie klasy wagonów nocnych, tania kuszetka dla turystów i sypialny dla hotelarzy. Sypialne dalej pozostały to nie rozumiem z Twojej strony problemu, jeździj sypialnymi jak potrzebujesz luksusy.

Co do natomiast komuny to widzisz wtedy ludzie byli z lepszej gliny ulepieni, bo nie wiele było, trzeba było kombinować, nawet jest przysłowie "Polak potrafi". Teraz jest dobrobyt i ludzie nawet śpiwora nie mają...

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez snajper dnia 01-06-2012, 18:02, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 01-06-2012, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Ja akurat tanią kuszetką nigdy nie jechałem. Czy ten wagon ma konwojenta, który zabiera bilety, czy przyłażą w nocy i przecinaja bilety?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 01-06-2012, 18:03    Odpowiedz z cytatem

Ma wszysko jak kuszetka w tym konwojenta tylko nie ma pościeli i kosztuje 25 zł.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 01-06-2012, 18:05    Odpowiedz z cytatem

akurat w temacie TK nie jestem na bieżąco. Mógłbym przysiac, że słyszałem, że TK jezdza bez konwojenta i w nocy przychodzą kasować bilety. Od kiedy wprowadzili kuszetkowego do tanich kuszetek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 01-06-2012, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Bo kiedyś nie było, nie wiem dokładnie od kiedy jest konwojent ale w 2010 jak jechałem na sylwestra to już był. W maju tego roku też był. Więc od dłuższego czasu to już tak działa.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 01-06-2012, 18:19    Odpowiedz z cytatem

Być może należałoby znaleźć złoty środek. Porównując inne kraje naszego bloku środkowo - wschodnio - europejskiego kuszetki w Polsce rzeczywiście są najdroższe ( mam tu na mysli zwykłą kuszetkę ). 61 zlotych kuszetka 6 miejscowa kontra sypialny 81 złotych ( 3 miejscowy ). Złoty środek mógłby polegać na tym, że kuszetka kosztowałby np. 41 złotych ( tradycyjna z poscielą i zagłówkami ). Wtedy można byłoby wywalić tanie kuszetki i tym sposobem wilk byłby syty i owca cała. Byłby to jakiś kompromis. Oczywiście 41 złotych cena dla wszystkich bez żadnych zniżek dla osób do 26 roku życia, bo teraz z tego co się orientuje te osoby płacą za tradycyjną kuszetkę 51 złotych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 01-06-2012, 18:25    Odpowiedz z cytatem

ale te 41 zł to dla studenta więcej niż podstawowa cena biletu... Widać masz prace na etat i nie rozumiesz że każde 10 zł więcej się liczy... Jak chcesz złoty środek to może inaczej, zamiast taniej i zwykłej kuszetki, to cena podstawowa 25 zł + możliwość kupienia pościeli za 25 zł, wtedy można by dzielić te same wagony i przedziały pomiędzy osoby zainteresowane obydwoma opcjami. W końcu jedne i drugie kuszetki obsługują te same wagony 110A. Wsiadasz i konwojent daje ci posciel ze swojego kantorku lub nie daje.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 01-06-2012, 18:32    Odpowiedz z cytatem

To niegłupi pomysł z tym zakupem pościeli, cos takiego bym brał. Oczywiście plus poducha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lecho Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-06-2012, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Bardzo słuszne posunięcie PKP IC. Dla najbogatszych sypialne, a kuszetki bardziej dostępne dla ludu. Warto zwrócić uwagę, że kuszetkę często bierze się głównie po to, by nocna podróż przebiegła bezpiecznie i dopłata 25zł jest sam raz. Śpiwór prawie nic nie waży, jeść nie woła, można go zawsze zabrać i jakoś nawet przyjemniej jest mi spać we własnym śpiworze niż w pościeli od PKP IC. A odnośnie poduszki - ja akurat śpię bez, bo wygodniej i podobno zdrowiej. Gdyby była możliwość dopłaty za pościel, to byłoby kompromisowe rozwiązanie. Dla chętnych zakup u konwojenta za 25zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-06-2012, 00:14    Odpowiedz z cytatem

Oni zrobią coś wkońcu z systemem rezerwacji!? Na Korsarza, według e-ic, można rezerwować i da się drogą kuszetę, a tania według nich już wyprzedana... (2 min po rozpoczeciu rezerwacji na nowy dzień). Ręce opadają....

[ Dodano: 06-06-2012, 02:03 ]
Należy się małe sprostowanie. Na infolinii, konsultant powiedział mi, że pociąg prowadzi 2 typy kuszet. Jedna (ta tania) była już cała zarezerwowana (o 1 w nocy na 6 lipca)! Czyli jak z tymi wagonami, niby miały pozostać tylko tanie, a tu niespodzianka w postaci pełnej kuszety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 15-06-2012, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdziwiony z tym obłożeniem. Wczoraj już nie było miejsc na TLK Rozewie na 2/3.VII (choć to środek tygodnia!). Ponoć dużo grup było (tak w kasie usłyszałem).

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl