Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Rower
Autor Wiadomość

Gokufan Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 03 Sie 2011

PostWysłany: 04-08-2011, 00:01   Rower Odpowiedz z cytatem

Witam, mam małe doświadczenie w jeździe pociągiem Smile. Mam pytanie, czy konduktor mógłby się do mnie przyczepić, gdybym postawił rower w normalnym przedziale na siedzeniu obok? Dotyczy to przejazdu dwóch przystanków, około 10 minut jazdy, w przewozach regionalnych.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-08-2011, 00:17   

To nie mozesz zostawic w przedsionku, koło drzwi ? I postac z nim, skoro to tylko 10 minutowa podroz?
Powrót do góry

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 04-08-2011, 08:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdybym postawił rower w normalnym przedziale na siedzeniu obok?

Oj, mógłby,mógłby...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 04-08-2011, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Zależy od sytuacji. Jak będzie 10 osób w jednostce, to chyba nikomu to nie będzie przeszkadzało. A jak się tak władujesz z rowerem do pociągu odjeżdżającego w dień roboczy po 15 z dużego miasta to każdemu będziesz przeszkadzał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karass Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 06-08-2011, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdybym postawił rower w normalnym przedziale na siedzeniu obok?

rower na siedzeniu zlituj sie człowieku postoj z nim w przedsionku lepiej , na siedzeniu to ludzie siedza

_________________
DB=Doją Biedaków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2012, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Muszę przewieźć rower w IR Galicja. Jednak w rozkładzie wyświetla mi się informacja "możliwe ograniczenia w przewozie rowerów". Może ktoś powiedzieć o co konkretnie chodzi? Czy mogę zostać niewpuszczony do pociągu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróznik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2011
Skąd: Toruń

PostWysłany: 17-06-2012, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję przy wysokiej frekwencji możesz nie zostać wpuszczony do pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2012, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o odcinek Wrocław - Jelenia Góra w dzień powszedni.

Czyli myślę, że mogę spokojnie bez obaw skorzystać z tego połączenia. Bo z reguły on jeździ dość pustawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 17-06-2012, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Ja też tak uważam, że przy dużej frekwencji w pociągu, może nie udać Ci się z przewiezieniem roweru? Ja chciałem rok temu przewieźć duży rower ze Szczecina do Dęblina w TLK i dowiedziałem się w informacji na dworcu, że "raczej nie ma możliwośći przewiezienia roweru pociągiem dalekobieżnym". Oczywiśćie, Pani w informacji poleciła mi, żebym porozmawiał z konduktorem i poprosił go o przewiezienie roweru, przy ubikacji i przy wjśću do pociągu. Ale mi to już nie odpowiadało, ponieważ obawiałem się, że w pociągu będzie jechało dużo podróżnych i będzie z tym problem. Ale dla mnie jest to dziwne, że pociągi nie mają specjalnych wagonów do przewozu rowerów? Przecież powinny być takie wagony i to byłoby bardzo wygodne? No ale wtedy też i byłyby dodatkowe opłaty za rower?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 17-06-2012, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Diken, ale za opłata za rower przecież jest. Chciałbyś kolejna opłatę za rower ??, bo nie rozumiem Wink
A przedziały dla rowerów to były w dużej ilości jak pospieszne były w Przewozach Regionalnych . Teraz po tej głupiej pseudoreformie zabrania pospiesznych do Intercity rowerzyści to dopiero muszą sie męczyć z ta firma i ich podejściem do rowerzystów... i nie tylko. Zapamiętaj, to firma dla "elitarna" dla krawaciarzy i innych "byznesmenów" Oni maja gdzieś zwykłych szarych podróżnych. Szkoda ze nie ma stanu sprzed tej reformy z grudnia 2008 roku.
Chcesz rower przewieść ?? To szukaj połączeń na en57 Mr. Green Ostatnio cały kraj jechałem z 4 przesiadkami na en57. Niestety z rowerem inaczej sie nie dało.

A co do przewozów roweru w pociagach dalekobieżnych Intercity to jest mozliwe pod warunkiem jezeli w tym pociagu nie ma obowiazkowych miejscowek. W takim pociagu nie wolno rowerów wozic chyba ze jest spcjalny przedział dla roweru. A jesli to jest zwykly TLK to wstawiasz rower na koncu ostatniego wagonu lub na poczatku pierwszego. Gorzej jak ktos juz tam z rowerem sie zapakował, wtedy to już jest katastrofa Śmiech Bo więcej niz dwa rowery na końcu czy na początku nie wejdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 17-06-2012, 20:01    Odpowiedz z cytatem

No właśnie chodziło mi o opłatę dodatkową za rower i nie podwójną. Ja roweru niestety nie przewiozłem i został on w Szczecinie. Mogę jeszcze wysłać go przesyłką ekspresową, czyli w samochodzie dostawczym? Ale wtedy to już rower trzeba jakoś zapakować?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 17-06-2012, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Teraz sobie popatrzyłem na rozkład i widze ze masz eleganckie pociagi do przewozu roweru. A bezpośredni TLK Szczecin Dęblin z przedziałem rowerowym to co?? Very Happy Nic tylko jechać z rowerem w takich luksusowych warunkach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2012, 20:23    Odpowiedz z cytatem

No ale jak to jest w wagonowych IR w końcu?! Tak samo jak w PICu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 17-06-2012, 20:29    Odpowiedz z cytatem

W wagonowych tak samo. Inaczej w en57, tam to trzeba iść na koniec. Na początek do służbowego nie wpuszcza. Jak będą mieć dobry humor to każą najwyżej zostawić rower a usiąść gdzie indziej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 17-06-2012, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Lil_Peter, Spokojnie przewieziesz rower, nikt nie będzie badał i określał frekwencji gdy pojawisz się z nim przy pociągu.

Zastrzeżenie o możliwości ograniczeń w ich przewozie dotyczy tylko KKZ gdzie zresztą też w pokrowcu zawsze go przewieziesz to samo w TLK z całkowitą rezerwacją miejsc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl