Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Legitymacja kolejowa
Autor Wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 09-12-2011, 03:45    Odpowiedz z cytatem

Czyli znowu legitymacje ze zdjęciem?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 09-12-2011, 09:54    Odpowiedz z cytatem

Szymek napisał/a:
legitymacje ze zdjęciem?


prawdopodobnie tak.. ale tym razem nie z logiem PR a IC Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 09-12-2011, 16:30    Odpowiedz z cytatem

Są na waszych zakładach jakieś informacje nt Legitymacji? Bo w Karsznicach nadal cisza a już mamy 9 Grudnia...

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

haker69 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2010

PostWysłany: 23-12-2011, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Podpinam się pod pytanie. Czy ktoś dostał już list ze spółki PKP Cargo (najlepiej o. Mazowsze)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 23-12-2011, 21:52    Odpowiedz z cytatem

U mnie w KM w poprzednim tygodniu wypełnialiśmy pierwsze wnioski. Pierwsza tura poświadczeń ma być do odbioru w tym roku. Jednak ze względu na krótki termin i Święta Bożego Narodzenia podejrzewam, że stare poświadczenia będą miały przedłużaną ważność. (Jak chyba co roku)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 24-12-2011, 08:14    Odpowiedz z cytatem

W tym roku nie były przedłużone.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Serafin26061989 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2010

PostWysłany: 28-12-2011, 12:20    Odpowiedz z cytatem

Witam, w zeszłym roku zostały wprowadzone nowe legitymacje 80% dla dziecka pracownika, emeryta oraz rencisty na rok 2011. Przez ostatnie dwa lata spółka PKP wysyłała list z informacją dotyczącą płatności za legitymacje oraz gdzie je można "dostać". W tym roku niestety ani widu ani słychu a koniec roku jak zwykle się zbliża. Prawdopodobnie znowu należy wykupić legitymacje w Bydgoszczy (dla województwa kujawsko-pomorskiego) jednak gdzie i ile należy wpłacić pieniędzy? Ktoś ma jakieś info na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

haker69 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2010

PostWysłany: 04-01-2012, 18:15    Odpowiedz z cytatem

Może ta informacja będzie dla kogoś przydatna:

Otóż jestem dzieckiem emeryta i dzwoniłem dzisiaj do spółki PKP Cargo o/Warszawa, na ulicę Przyce. Miła pani powiedziała mi, że prześle drogą mailową wniosek o wykup legitymacji na rok 2012 (a wraz z nim numer konta i wysokość opłaty jaką należy uiścić). Tak więc odpowiadając na pytanie Serafin26061989 chcę powiedzieć, że trzeba samemu się zakręcić za tymi wnioskami, bądź też poprosić kogoś o wysłanie.

Ceny nie zmieniły się (no chyba że zapomniałem jak było w roku ubiegłym) i w moim przypadku wynoszą one 6 zł za wykup legitymacji dla ojca i 6 zł za wykup jej dla siebie. Do tego 12,60 zł kosztów manipulacyjnych (łącznie 24,60 zł).

Tak więc zaopatrzywszy się w zaświadczenie, że jestem studentem, wypełnionym wnioskiem i potwierdzeniem przelewu jadę jutro rano po odbiór legitymacji. Miła pani przestrzegła mnie, że są duże kolejki Smile No ale to już trzeci rok, jak będę załatwiał te legitymację, więc nie będzie źle Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 04-01-2012, 18:58    Odpowiedz z cytatem

Mam pewne obawy czy ów odbiór się uda. Chyba najpierw należy złożyć wymagane dokumenty a na legitymację przyjdzie nieco poczekać.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

haker69 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2010

PostWysłany: 05-01-2012, 14:11    Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj na ul. Przyce po odbiór legitymacji dla siebie i dla ojca. Wpadłem tam około 7.15 i byłem czwarty w kolejce. Później, zwłaszcza przed 8.00 zaczął robić się tłok, ale mając wypełniony uprzednio wniosek i wymagane dokumenty całe te wydawanie legitymacji szło całkeim sprawnie. Problemy miały osoby starsze, które nie wiedziały jak wypełnić dokumenty (panie w okienku robiły to za emerytów), więc później mogło się to przedłużyć. No i samobój dla PKP Cargo za to, że panie nie miały wniosków przy sobie i niektóre osoby musiały po nie latać po całym budynku.

Ja mając wszystko wypełnione, zostałem obsłużony w 3 minuty. Osoby starsze, miały już gorzej (a to pojawiły się instynkty kolejkowe, a to problemy z wpisaniem danych, itp).

-------------------

Aha i jeszcze jedna sprawa: warto zrobić opłatę ZANIM się pojawi w siedzibie spółki, gdyż jednym z wymaganych dokumentów jest potwierdzenie przelewu. Kilka osób myślało, że na miejscu wpłaci pieniądze i odeszło z kwitkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

go87 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Sty 2011

PostWysłany: 13-01-2012, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Witam,
zapoznałam sie z powyzszymi postami i jezeli dobrze zrozumialam aby uzyskac naklejke na legitymacje trzeba uiscic oplate 12,6+6zł=18,6.
Chcialabym sie jesli to mozliwe dowiedziec takze na jaki nr konta powinnam wplacic te kwote, czy nr konta jest taki sam dla wszystkich/indywidualny/z podzialem na spolki kolejowe/wojewodztwa?

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie jakie dokumenty/papiery(orpocz potwierdzenia przelewu) powinnam z soba miec aby moc zalatwic za jednym razem naklejke na legitke dla babci-emerytki.

Z gory dzieki za odpowiedz i pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

P.Bieszka Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 01 Lut 2012

PostWysłany: 01-02-2012, 18:15   Legitymacje Kolejowe? Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem tu nowy lecz już mam pytania. Czy to prawda że kolejarze mają jakieś legitymacje dzięki którym jeżdzą prawie za darmo wszystkimi pociągami ? Ciekawi mnie to gdyż ostatnio jadać IC(Kaszub) współpasażer kupował u kierownika bilet i musiał okazać jakąś legitymację de facto dzięki której zapłacił za bilet jakieś marne grosze do tego co ja zapłaciłem ! Co to jest za legitymacja i kto jaką posiada i jak można taką otrzymać(zatrudniając się w PKP? ) Czy możliwe jest żeby ktoś mi przesłał wzór lub jakikolwiek skan(piotr-bieszka@wp.pl)?Byłbym bardzo wdzięczny gdyż jestem Ciekaw jak taka legitymacja wygląda i na czym polega fenomen tego że niektórzy płacą grosze za bilety a inni płacą kokosy.

Pozdrawiam Serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roberto Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2010

PostWysłany: 24-06-2012, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Tym razem piszę w sprawie mojej legitymacji mojej matki - żony zmarłego pracownika Cargo. Przeszła w zeszłym miesiącu na rentę po zmarłym mężu i chciała wyrobić poświadczenie wykupu uprawnień do zniżki. Przedzwoniła do oddziału, ale powiedziano jej, że teraz to już za późno i że nie mają komu wysłać, że nikt jej w środku roku poświadczenia nie wyrobi... Wcześniej moja matka pracowała ponad 20 lat na PKP, jednak rozwiązano z nią umowę o pracę i od kilku lat pracuje w innym zakładzie pracy. Przez cały ten czas natomiast ja pobierałem rentę rodzinną po ojcu.
Ile jest prawdy w słowach urzędników z oddziału, biorąc pod uwagę, że uprawnienia do zniżki nabyła dopiero w zeszłym miesiącu?
Jeśli przysługuje jej poświadczenie i może ubiegać się o jego wyrobienie teraz, to:
Jakie dokumenty musi dostarczyć? Rozumiem, że decyzję z ZUS i jakieś dowody wpłaty, czy coś jeszcze?
Jaka zniżka jej przysługuje?
Czy wykup uprawnień musi opłacić moja matka, czy zakład pracy mojego ojca?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Spiwoor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Gru 2009

PostWysłany: 26-04-2018, 08:11    Odpowiedz z cytatem

Czy jest jakiś sposób na zachowanie legitymacji jeśli się zwalnia z pracy? Oświadczenie o zgubieniu czy cos takiego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-04-2018, 08:34    Odpowiedz z cytatem

Spiwoor, jak się zwalniałam z PKP to nie oddałam legitymacji kolejowej. Napisałam oświadczenie, że legitymację zgubiłam. I jeszcze przez kilka miesięcy jeździłam za darmo.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl