Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Płatność kartą u konduktora w PR
Autor Wiadomość

prezessss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2012
Skąd: Chorzów Miasto

PostWysłany: 26-06-2012, 20:49   Płatność kartą u konduktora w PR Odpowiedz z cytatem

Czy mobilne kasy u konduktorow PR umozliwiaja platnosc karta?

Tzn. dojezdzam jutro do Miedzylesia i chce kupic bilet do Katowic na PR przez Wroclaw (R+IR). Problem taki, ze mam ze soba za malo polskiej waluty i nie zabardzo jak mam ja zdobyc. Oczywiscie PR nie umozliwiaja mi zakupu takiego biletu z przesiadka przez internet, wiec szukam mozliwosci jak kupic jeden bilet na cala trase nie majac gotowki. W Miedzylesiu bankomat za daleko, by dobiec, a znowu nie chce mi sie tam 2h czekac na nastepne polaczenie. Mam wystarczajaco gotowki na bilet do Wroclawia i teraz moze istnieje jakas tajna opcja, ze kupie bilet na cala trase, zaplace tylko za kawalek, a reszte doplace w kasie we Wroclawiu - orientuje sie ktos?

no i oczywiscie to glowne pytanie - czy karta zaplace u konduktora, wowczas problem znika...
dzieki za pomoc z gory
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-06-2012, 21:06   

Kup bilet do Wrocławia, we Wrocławiu w kasie pokaż zaś ten bilet i poproś o dopłatę do niego na regio do Katowic wraz z dopłatą za zmianę kategorii pociągu na IR na odc. Wrocław - Katowice. Całość wyniesie Cię w sumie tyle, ile jeden taki bilet. W kasach we Wrocławiu możesz zapłacić kartą, pod schodami ruchomymi po prawej stronie kas stoi również bankomat PKO BP.

Konduktorzy PR nie przyjmują płatności kartą.
Powrót do góry

prezessss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2012
Skąd: Chorzów Miasto

PostWysłany: 26-06-2012, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz, ale juz wlasnie kiedys tak probowalem i nie szlo, gdyz "w ten sposob kazdy szukalby zuzytego biletu i do niego robilby doplaty". Argument uznalem za sluszny i w tej swiadomosci zylem do przed chwila... Ale skoro sie da...
Nie lepiej zatem kupic ten bilet do kolejnej stacji za Wroclawiem i wowczas sie we Wroclawiu starac o zmiane na IR i przedluzenie trasy? Wtedy bardziej "wiarygodne" to sie staje.
Czy musi to byc kasa PR czy tez jakakolwiek inna?

Skoro juz otrzymalem odpowiedz, to jeszcze wykorzystam. Czy w kasie we wroclawiu sprzedadza mi te doplate w nastepujacy sposob: do Gliwic IR, a nastepnie Regio do Chorzowa Batorego (na tej trasie Regio nie jezdzi, ale KS uznaja bilety PRow podobno)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-06-2012, 21:51   

prezessss napisał/a:
Dziekuje za odpowiedz, ale juz wlasnie kiedys tak probowalem i nie szlo, gdyz "w ten sposob kazdy szukalby zuzytego biletu i do niego robilby doplaty


Kup u konduktora bilet Międzylesie-Wrocław z opcją DALEJ, wtedy nie będzie problemu.

Jeśli od Gliwic chcesz znowu jechać Regio, kupujesz tą drugą dopłatę (zmiana kategorii z R na IR) na odc. Wrocław - Gliwice.

Jak jest z honorowaniem biletów PR na Gliwice-Katowice nie wiem zupełnie, poszukaj na stronie Kolei Śląskich lub poczekaj, może któryś z kolegów z KŚ podpowie coś na forum.
Powrót do góry

prezessss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2012
Skąd: Chorzów Miasto

PostWysłany: 27-06-2012, 14:18    Odpowiedz z cytatem

na swiezo (z IR na dworcu we Wroclawiu):
no i nie udalo sie.
- w miedzylesiu mimo usilnych prosb o wydanie biletu z opcja dalej nie sprzedano mi takowego, gdyz "bo mam na przesiadke wiecej niz 5 min" oraz "bo nie",
- zapewniono jednak, ze na takim bilecie rowniez da sie doplate zrobic,
- w miedzyczasie przesiadka w Klodzku Glownym - brak terminala i brak bankomatu, wiec jade do Wroclawia
- we Wroclawiu (kolejka do kasy): PKP IC - nie da sie, da rade konduktor, ale moze w kasie PR poradza, (kolejka) w kasie PR: - nie da sie, bo nie ma DALEJ (ktorego mi odmowiono).
- zatem zmuszony jestem zakupic drugi bilet. i znowu problem, bo pani sie gubi ze stacjami Gliwice, Chorzow Batory, Chorzow Miasto. potem oswiadcza, jak poinformowalem ze kawalek KS, iz nie sprzeda, bo inny przewoznik. po kolejnej wymianie zdan ulegla i sprzedala (ale oczywisie nowy, a nie doplate do tego z miedzylesia). wnioskuje, ze gdybym kupil np. regio do Brzegu bez opcji dalej, to w kasie by mi doplate umozliwili.

KS maja wg tego akceptowac bilety w relacji regio - podpunkt I:
http://www.kolejeslaskie.com/uploads/pliki/Honorowanie_biletow.pdf

zatem taka moja przygoda...
zobaczymy jak dojedzie do gliwic i co z moja przesiadka na KŚ...


PS. moze Admin dodalby podtytul, aby byla kwestia jasna, np. "czyli jak kupic w PR bilet bez gotowki"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-06-2012, 16:11   

No właśnie:
prezessss napisał/a:
- nie da sie, bo nie ma DALEJ


Pisz skargę do PR Wrocław na konduktora. Numer służbowy masz na bilecie od niego. Nie ma prawa odmówić wydania biletu z opcją "DALEJ". Myślał, że da zarobić koledze % z opłaty dodatkowej 8 zł - sam zarobi, wyjaśnienie.
Powrót do góry

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 27-06-2012, 19:56    Odpowiedz z cytatem

morpheo, co racja to racja jakiś nieuk sie trafił
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

prezessss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2012
Skąd: Chorzów Miasto

PostWysłany: 27-06-2012, 20:17    Odpowiedz z cytatem

dziekie za propozycje/wytlumacznie.

raport:
* przejazd (Praha)-Międzylesie-Wrocław-Chorzów Batory (miało być Chorzów Miasto, ale KS byly spoznione i pociag na Lubliniec odjechal, wiec do centrum z buta) trwal 9h (z tego w Polsce 6h)... a ile przygod i biegania;)
* nie sprawdzilem w praktyce jak reaguja konduktorzy KS na bilety PR, gdyz po prostu do mnie nie dotarli...
* kierownik/konduktor pociagu Klodzko-Wroclaw strasznie wulgarny - z przedzialu sluzbowego jego zachowanie chyba pol pociagu slyszalo (w tym slowa wiadomo na jakie literki...)


zatem dalsze pytania:
* reklamacje musze w tym Olsztynie skladac pod mailem pbd6@p-r.com.pl???
* jak sie pisze skarge do PR Wroclaw? pod jaki mail? mam tylko ogolny do Warszawy - info@p-r.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl