Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
PKP IC kolonistów ma w d...
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-07-2012, 02:12   Re: Jasne zasady! Odpowiedz z cytatem

trainonly napisał/a:
Likwidacja ulgi grupowej wprowadzi rowność między podróżnymi. Skończa się dyskryminacje! Question

Idąc tokiem twojego rozumowania, należałoby zlikwidować wszystkie ulgi, ustawowe i handlowe. Bo ulga na przejazdy grupowe jest ofertą handlową.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Romanek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010
Skąd: Piła

PostWysłany: 02-07-2012, 15:40    Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:
No właśnie w czym kolonia jest lepsza o de mnie kiedy ja też jadę na wakacje ? To znaczy kolonista za 30 zł ma mieć zarezerwowany przedział a ja za 60 mam stać ?? Ja pomysł IC popieram.

Ja również!! Przykład z zeszłego roku. Koniec lipca a więc środek wakacji, pociąg 83508 Kołobrzeg-Kraków Gł.. Na stację Gdańsk Wrzeszcz wjeżdża opóźniony 40 minut ten właśnie pociąg, noc z niedzieli na poniedziałek a więc dodatkowo koniec weekendu z piękną słoneczna pogodą. Skład pociagu bardzo długi, nie pamietam ile wagonów, z tego większośc sypialne, jest jednak trochę wagonów "normalnych". Co z tego jak większośc z nich zarezerwowana na kolonie. Dla podróżnych dostępne dwa i pół wagonu! We Wrzeszczu po kilkuminutowej bieganinie wzdłóż składu, kilku podróżnych łącznie za mną jakoś wpycha się do wagonów. Pasażerowie w Gdańsku Głównym i Tczewie nie maja juz tyle szczęścia, duże grupy zostaja na peronach a niesamowite joby zbiera obsługa pociągu w zasadzie niczemu nie winna. W oknach zarezerwowanych wagonów wiszą przedstawiciele "młodzieży" mającej całe wagony dla siebie i dziko śmieją się z ludzi pozostałych na peronie. Z ok. 60 minutowym już opóźnieniem pociąg dociera do Bydgoszczy, gdzie z wielką ulga go opuszczam, współczując pozostałym ściśniętym na korytarzach pasażerom, a co niektórym pozostało jeszcze kilka ładnych godzin jazdy. Tak właśnie wygląda rezerwacja dla kolonii której niektórzy tak tutaj bronią, a to tylko jeden, wcale nie odosobniony przykład.
Może w PKP IC chociaż w tym względzie ktoś poszedł po rozum do głowy.

_________________
2011r. 27317km
2012 r.36989km
2013r. 47920km
2014r. 49777km
2015r. 48619km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 04-07-2012, 19:01    Odpowiedz z cytatem

''Poza tym spora część jej grupy miała jechać pociągiem TLK tylko dzięki dofinansowaniu, więc zwyczajnie nie stać ich na bilety na ekspres. Ponad dwukrotnie droższy autokar też odpada''.A do przewożnika drogowego też skargę napisano że za drogi? Ostatnio rozmawiałem z szefem grupy kolonistów, jadących na kolonie do Giżycka, że nawet po wykupieniu biletów na 1 klasę(miejscówka + dopłata) to i tak zaoszczędził ok. 15 tys. Części rezerwacji odmówiono także i z tej przyczyny, że wprowadzono od 01.06.2012 całkowitą rezerwację miejsc w niektórych TLK.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 04-07-2012, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj prowadziłem pociąg TLK Szyper nr 84506 i powiem że jak co roku frekwencją nie grzeszy... dobrze było by na ten pociąg skierować grupy zorganizowane z Katowic zamiast upychać je w Przemyślaninie czy Uznamie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl