Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Następny
Bilet PKP IC przez Internet
Autor Wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 09-06-2012, 21:44    Odpowiedz z cytatem

To dziwne, bo ja właśnie z ciekawości spróbowałem taki bilet teraz kupić i system przydzielił bilet za 49,00 zł + miejscówka. Do zapłaty 54,00 PLN. Jest nawet nadruk "BILET REWELACYJNY". Smile

bilet.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 49.12 KB


_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 09-06-2012, 21:50    Odpowiedz z cytatem

Sprobuje raz jeszcze choc jak mam znowu czekac az przydzieli miejsca pol dnia to wole wstac ciut wczesniej i isc do kasy . Swoja droga bilety w e-ic powinny byc tansze w koncu to podrozny drukuje wiec IC odpada koszt tuszu i papieru :/ . W eshopie Ceskych Drah bilety kupowane w ten sposob sa tansze o bodajze 5% niz w kasie ale rozumiem ze to taka firma ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 09-06-2012, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Spróbuj najpierw wybrać trasę, pociąg, miejsca i później dopiero się zalogować. U mnie mimo nie najszybszego łącza przydzielił dość szybko, nawet nie wskazując preferowanego miejsca dostałem okno na poniedziałek. Smile

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 09-06-2012, 22:20    Odpowiedz z cytatem

Tera rozumiem ten mechanizm Very Happy bo ja najpierw sie logowalem potem znajdywalem pol a dopiero pozniej reszta Smile

PS Tera hula jak ta lala . Thx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 11-06-2012, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bilety w e-ic powinny byc tansze w koncu to podrozny drukuje wiec IC odpada koszt tuszu i papieru :/


Są przewidziane osobne cenniki dla e-IC, i nawet do niedawna ceny były w nich symbolicznie niższe niż w sprzedaży kasowej.

Obecnie ceny te zostały zrównane (moim zdaniem to słuszne, bo kupując przez Internet oszczędzasz swój czas, poza tym nie musisz wcale drukować - możesz okazać bilet na ekranie telefonu lub komputera).

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

asssiek Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Cze 2012

PostWysłany: 11-07-2012, 01:10    Odpowiedz z cytatem

Nic nie kumam.

Kupiłam online z mojego konta e-IC bilet na 6 miejsc + 1 osobny bo jedzie nas 7, a na 7 osob się nie dało ...

Wszystko jest na moje imię i nazwisko ... To teraz co ? mam to anulować i każdemu kupować osobno, czy może być wszystko na mnie ?

...
Chyba już wiem ... na tym osobnym bilecie, zmieniałam na dane podróżującego.
Czy na tym jednym na 6 osób wystarczą moje dane ?
Będzie ok ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 11-07-2012, 07:52    Odpowiedz z cytatem

Będzie OK.

W Intercity na e-bilecie wieloosobowym wymagane są dane tylko jednego z pasażerów. Zrobiłaś dobrze zmieniając dane na drugim z biletów.

W Przewozach R. w ogóle wystarczy, że osoba której dane są na bilecie, wylegitymuje się, ale nie musi być jedną z osób które podróżują na tym bilecie. Np. mogę mieć miesięczny na daną trasę, i kupić przez IPR bilet ze zniżką studencką dla koleżanki, ale wystawiony na moje nazwisko. I w trakcie kontroli to ja okazuję bilet, i wskazuję że właśnie ona na tym bilecie podróżuje. Oczywiście niezależnie od tego, do zniżki koleżanka musi mieć odpowiedni dokument.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

asssiek Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Cze 2012

PostWysłany: 11-07-2012, 09:36    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Juzef Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2010

PostWysłany: 11-08-2012, 15:05    Odpowiedz z cytatem

Ktoś się orientuje, jak wygląda sprawa dokupienia biletu na rower do biletu internetowego? Tzn. czy za dokupienie go w pociągu powinna być brana opłata?
Miałem taką sytuację, że w Tarnowie jedyna kasa IC była zajęta przez 10min. jakie miałem na przesiadkę i musiałem dokupić ów bilet w pociągu za co policzono mi 10zł. Gdybym wiedział, nie cackałbym się z biletem internetowym, tylko kupił wszystko u konduktora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 11-08-2012, 19:00    Odpowiedz z cytatem

Bilet na rower powinien być wystawiony bez opłaty dodatkowej tak jak to ma miejsce w przypadku kupowania biletu z ulgą 100% dla dziecka do lat 4 kiedy to rodzice posiadaja bilet eIC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Juzef Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2010

PostWysłany: 12-08-2012, 09:47    Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że jest na to przepis, a nie zależy to od uznania konduktora, czyli jest sens pisać reklamację? W regulaminie eIC nic na ten temat nie ma, ale poczytałem regulamin przewozów i tam jest napisane jedynie, że jeśli podróżny nie ma biletu na rower, to pobiera się 10zł za wystawienie w pociągu. Ale ani słowa o przypadku biletu internetowego, gdzie to nie mam biletu na rower przez niepełnosprawność ich systemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 13-08-2012, 17:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
musiałem dokupić ów bilet w pociągu za co policzono mi 10zł.


Wyślij opis sytuacji, zdjęcie biletu oraz swój adres i nr konta bankowego na reklamacje@intercity.pl
Powinno być wystawione bez dodatkowej opłaty w takiej sytuacji. Kiedyś ich o to pytałem i tak mi odpowiedzieli, i nawet kilka razy to przećwiczyłem w pociągu (też mi chcieli pobrać dopłatę, ale w końcu miękli).

Pamiętaj by wysłać kopię maila na pasazer@utk.gov.pl

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Juzef Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2010

PostWysłany: 13-09-2012, 14:47    Odpowiedz z cytatem

Wysłałem reklamację równo miesiąc temu, w tym kopię do UTK oczywiście też.
W regulaminie stoi, że reklamację rozpatrują w ciągu miesiąca i terminu dotrzymali. Co do dnia. Chociaż tyle. Ale co do meritum, to nie jest dobrze:

Cytat:
W związku z nadesłanym wnioskiem „PKP Intercity” S.A. uprzejmie informuje, że brak jest podstaw do uznania Pana roszczeń.
Jednocześnie przypominamy, że warunkiem korzystania z internetowego systemu sprzedaży biletów jest zapoznanie się i zaakceptowanie jego Regulaminu, a zgodnie z regulaminem, który Pan zaakceptował w systemie e-IC w komunikacji krajowej można zakupić bilet na przejazd oraz odpowiednie miejsce sypialne, do leżenia, do siedzenia albo tylko bilet na przejazd.
Wyjaśniamy, że konduktor postąpił prawidłowo, gdyż zobowiązany jest do pobierania opłaty za wydanie lub legalizację biletu w pociągu, w przypadku otwartej kasy biletowej w miejscu wsiadania podróżnego.
W związku z powyższym postanawiamy jak na wstępie.
Podstawa prawna: Regulamin internetowej sprzedaży biletów


Czyli jednak widzimisię rządzi. Regulamin nie reguluje sprawy wprost, ale jak się odpowiednio zinterpretuje, to sprawa jest jasna: zachciało się roweru, to nie ma biletów z internetów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 13-09-2012, 15:00    Odpowiedz z cytatem

Juzef, spróbuj się powołać na zapis zaliczający osoby podróżujące z rowerem jako osoby o ograniczonej sprawności ruchowej (art. 19 ust. 2 Rozporządzenia (WE) nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z 23 października 2007 r.). W Przewozach Regionalnych jest to respektowane ze wszystkimi tego konsekwencjami (m. in. nie musisz się zgłaszać do obsługi pociągu w przypadku braku biletu, nie musisz wchodzić pierwszymi drzwiami i nie płacisz opłaty dodatkowej za wydanie biletu w pociągu), więc może i w PIC się uda. Poza tym warto ich męczyć do upadłego, bo nie wiem czemu - z korzyścią dla reklamującego - nie korzystają z przepisu o wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego po udzieleniu odpowiedzi. Normalnie w takiej sytuacji zostaje Ci lokalny rzecznik praw konsumenta (tylko dla osób fizycznych, bezpłatnie; zwykle im się udaje "zwyciężyć") i ostatecznie sąd. A w PIC-u możesz do znudzenia pisać reklamacje w tej samej sprawie... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Juzef Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2010

PostWysłany: 13-09-2012, 15:23    Odpowiedz z cytatem

To nie zadziała. Przecież IC tego przepisu o ograniczonej sprawności ruchowej przewożącego rower nie uznaje w swoich regulaminach. Zresztą sprawdziłem na sobie dwa razy, nie mając innej opcji jak zakup biletu u konduktora, i za każdym razem mnie skasowali.

Cytat:
Poza tym warto ich męczyć do upadłego, bo nie wiem czemu - z korzyścią dla reklamującego - nie korzystają z przepisu o wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego po udzieleniu odpowiedzi.

W mailu chcieli, abym potwierdził odbiór. To pewnie nie na darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl