Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Do Włoch z biletem FIP
Autor Wiadomość

Gocylas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2011

PostWysłany: 30-07-2012, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Witam! Temat trochę przygasł , a mój wyjazd coraz bliżej i nikt nie chce odpowiedzieć jak jest aktualnie z dopłatami do FIP w Italii - z rozkładu włoskiego wynika że 3 i 10 euro (po wpisaniu "Global Pass), ale czy tak jest w rzeczywistości? I jeszcze jedno - czy może ktoś się orientuje , czy w Niemczech można kupić miejscówki na włoskie IC i ICN , chodzi mi o Frankfurt nad Odrą. Question POZDRO Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knur79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011

PostWysłany: 30-07-2012, 16:57    Odpowiedz z cytatem

No tak ale jak ktoś nie ma legitymacji Fip to musi zapłacić za jej wyrobienie plus znaczek. Miejscówka na CNL z Niemiec do Włoch kosztuję 9 euro plus ok 7,5 euro za odcinek austriacki. A T3 Budapeszt-Ljublana kosztuję 20 euro(jechałem sam w przedziale). Z Ljublany jadąc do granicy z Włochami są piękne widoki a jak już dojdziemy spacerem do stacji Gorizia to 2 godzinki i Wenecja:) Dopłata do ES dla rodziny pracownika to dziwna kwota ale ok 40 euro, pracownik chyba płaci 10 euro tak jak właściciele Interraila.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gocylas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2011

PostWysłany: 30-07-2012, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Knur79 rozumiem że T3 to sypialny , a jak wyglądało w siedzących - tłok czy da radę jechać ? A jak rozróżnić - czy książeczka biletowa FIP jest pracownika czy rodziny - bilety dzieci faktycznie mają rok urodzenia , ale już współmażonka niczym się nie różnią? Ja myślę o podróży ICN nr.35771 z Wenecji o 23.30 do Rzymu , wiesz może coś o tym pociągu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knur79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011

PostWysłany: 31-07-2012, 10:04    Odpowiedz z cytatem

T3 to sypialny. Są jeszcze kuszetki po 13 euro i jeden wagon siedzący poł 1 klasy pół 2. Na ICN radzę mieć miejscówkę bo w wakacje jest tłoczno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gocylas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2011

PostWysłany: 03-08-2012, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Witam! Dalej drążę temat dopłat na Włochy - zapytałem w biurze TSS Polska o możliwość zakupu miejscówek na ICN i otrzymałem przerażającą odpowiedź :
"dopłaty do biletu FIP są następujące:

Venezia – Rzym – 24,20 Euro za miejsce siedzące lub 49,30 Euro za miejsce w kuszetce 4-osobowej

Rzym –Tropea - 25,10 Euro za miejsce siedzące lub 50,50 Euro za miejsce w kuszetce 4-osobowej

Lamezia – Rzym 49,30 Euro za miejsce w kuszetce 4-osobowej (brak już miejsc siedzących)

Firenze– Triest 18,50 Euro za miejsce siedzące (brak miejsc w kuszetkach)

Czy tak to naprawdę wygląda ??? Jeżeli ktoś ostatnio podróżował na FIPie po Italii to będę wdzięczny za szybką odpowiedź Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 06-08-2012, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Temat w TSS przerabiałem osobiście w styczniu i miałem podobny problem. Podane ceny to nie dopłaty do biletu FIP, a bilet 50% na kartę zniżek. Chcąc uzyskać konkretne ceny lepiej z góry zaznaczyć, że chce się dopłatę do biletu InterRail, to dokładnie to samo, a pozwala uniknąć ewentualnego odejścia z kwitkiem.

Sugestia dla operatora systemu: dopłaty czyli rezerwacje powinny mieć wprowadzony kod taryfowy 19, bo we Włoszech jest inaczej niż w większości krajów, gdzie dla samej miejscówki podaje się 44.

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gocylas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2011

PostWysłany: 06-08-2012, 15:43    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź ,dzisiaj rozmawiałem z TSS i pan powiedział : że na ICN-y są ceny globalne i ma do wyboru :" FIP-Privatreiese (podróż prywatna) i FIP-Dienstreise (podróż służbowa) na prywatną wychodzi te 50%. Mam jeszcze pytanie - czy jechałeś ICN - jeśli tak to czy nie będzie problemu z konduktorem mając FIPa i miejscówkę za 3euro?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 07-08-2012, 05:44    Odpowiedz z cytatem

Jeździłem na FIPie + miejscówkach wystawionych jak do InterRaila w Poznanskim biurze TSS i nie było żadnych problemów. W ICN korzystałem z kuszetki za 33 EUR, ale zasada była dokładnie ta sama. W EX siedzące kosztowało mnie 3 EUR, a w ES Italia 10 EUR.

Niestety tak jak wspominałem wcześniej, pacownicy TSS nie znają szczegółowych zasad odprawy podróżnych z biletami FIP i domyślnie wybierają opcję FIP-coś tam, zamiast GlobalPass lub Aufpreis.

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gocylas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2011

PostWysłany: 07-08-2012, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację , jutro spróbuję kupić miejscówki w TSS, i zobaczymy co będzie . Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl