Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Odprawianie pociagu przez dyzurnego ruchu
Autor Wiadomość

pagolik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2009

PostWysłany: 17-08-2012, 11:01   Odprawianie pociagu przez dyzurnego ruchu Odpowiedz z cytatem

Witam,

nie wiem czy to dobry dzial, nie wiem tez czy dobrze sformulowalem temat.

Chodzi mi o stacje w Zbaszynku (nie wiem czy gdzies jeszcze taka procedura ma miejsce). Stacyjka co prawda mala, ale okreslana jedna z wazniejszych stacji na magistrali E20. Schodzi sie tam takze linia 358.

Zawsze zastanawialo mnie, dlaczego przy odjezdzie kazdego pociagu, musi przyjsc dyzurna/dyzurny ruchy z takim zielono-bialym lizakiem i "odprawic" kazdy pociag "recznie" ? I do czego sluza aparaty blokowe (http://lukasy.kolej.org.pl/foto/kol/infra/infra_aparatblokowyzbaszynek.jpg) ?

To jest jakas bardziej prymitywna wersja lcsow ?Very Happy Biorac pod uwage parametry i cala automatyke na E20, troche smieszna sprawa z tym Zbaszynkiem.

Szukalem odpowiedzi na te pytanie, ale nigdzie nic konkretnego nie potrafilem znalezc.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 17-08-2012, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Sygnał RD1 jest jeszcze w Bydgoszczy Głównej, Skarżysku Kamiennej .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pagolik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2009

PostWysłany: 17-08-2012, 13:32    Odpowiedz z cytatem

Czyli jak to rozumiec - zestawiajac inna stacje, chocby oddalony pare km dalej - Zbąszyn ? W Zbaszynku semafor polsamoczynny wjazdowy jest podawany przez nastawnie przy wjezdzi, a wyjazdowy jest uruchamiany za pomoca aparatow blokowych na dworcu (zawsze po odjezdzie skladu, dyzurny ruchu otwiera skrzynke z aparatem blokowym i cos tam przekreca), po czym duzyrny ruchu idzie przed sklad i daje sygnal RD1 na znak, ze i droga przebiegu jest ustawiona prawidlowo i szlak na nastepnym odcinku odstepowym jest wolny, na tym to polega ?

W Zbaszyniu natomiast sygnal na semafor podawany jest automatycznie, bo istnieje taka mozliwosc w SRK i duzyrny ruchu nie musi odprawiac pociagu sygnalem RD1 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 17-08-2012, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Dyżurny( a )Ruchu stacji Zbąszynek podaje sygnał Rd1 zgodnie z regulaminem pracy stacji.Być może jest tam taki system jak przed remontem w stacji Poznań Główny gdzie Dyżurny Ruchu peronowy ma obowiązek zwrócić blok do nastawni macierzystej (tzw. zgodę).Dlatego też podaje sygnał Rd1 gdyż nastawnia dysponująca mająca przestarzałe urządzenia nie widzi pociągu w stacji .Blok zwrotny podawany jest po odjeżdzie pociągu umożliwiając przyjęcie następnego pociągu w stację na tym samym torze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl