Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Pluskwy i wszy w pociągach
Autor Wiadomość

inż. Mamoń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2010
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 29-08-2012, 20:35   Pluskwy i wszy w pociągach Odpowiedz z cytatem

Bolesna podróż PKP. Pluskwy pogryzły pasażerów

Pasażerowie pociągu "Uznam" skarżą się na pogryzienie przez pluskwy. Kolej wyjaśnia

Do zdarzenia doszło na trasie z Krakowa do Szczecina Głównego. Pociąg wyjeżdżał spod Wawelu około godz. 18. Po kilku godzinach od wyjazdu nasz rozmówca zauważył, że po siedzeniu chodzą owady. Był to wagon nr 22.

- Zgłosiliśmy to konduktorowi. Przyszedł, obejrzał przedział i lakonicznie powiedział, że prawdopodobnie są to pluskwy. Poinformował, że możemy się przesiąść na inne miejsca - mówi pan Igor, pasażer feralnego składu. - Zapewnił nas, że przedział zostanie zamknięty, a nawet wspominał coś o odłączeniu całego wagonu. Dodam, że jadąc na tej samej trasie ze Szczecina do Krakowa inny podróżny opowiadał, że też został pogryziony przez pluskwy.

Pan Igor z narzeczoną kontynuowali podróż w innym przedziale. Jak później zauważyli, ani wagonu nie odczepiono, ani przedział nie został zamknięty - przebywali w nim inni pasażerowie, którzy nie zostali poinformowani o robactwie.

Jak sprawę komentuje PKP? Jak potoczyła się dalej podróż pana Igora i narzeczonej? Więcej przeczytasz w środowym papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego.

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120829%2FSZCZECIN%2F120829560
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 29-08-2012, 21:32    Odpowiedz z cytatem

Pytanie czy pluskwy miały wykupioną miejscówkę? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 30-08-2012, 08:06    Odpowiedz z cytatem

Pluskwy nie muszą mieć miejscówek, pluskwy mają bilet sieciowy.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zinacef Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009

PostWysłany: 30-08-2012, 11:31    Odpowiedz z cytatem

uuuu podsłuchy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mystasia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: w woj. wielkopolskim

PostWysłany: 30-08-2012, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Niedawno koleżanka też wracała z wakacji i też musiała się przesiąść z tego samego powodu, tym razem do przedziału kierownika pociągu. Jechała z rocznym dzieckiem, a nie było wolnych innych przedziałów więc nie było innego wyjścia. No cóż teraz nas będą owady atakować w pociągach Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 30-08-2012, 20:36    Odpowiedz z cytatem

Oglądałem Wydarzenia na Polsacie i dzisiaj o tym trąbili. Pokazali gościa rzekomo ugryzionego przez pluskwy. Zdziwiłem się że to nawet tam pokazali, więc chyba sprawa jest bardzo kompromitująca(według PKP)i nie udało się przemilczeć o tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 30-08-2012, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O przepraszam, na sieciówkach to pająki jeżdzą, a nie pluskwy


No to nie wiem, może pluskwy mają ICkarnet. Chociaż pewnie raczej Podróżnika... Śmiech

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 03-09-2012, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie okazało się w TV że to wina kaczyńskiego? Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-09-2012, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie jest to śmieszne tylko kompromitujące naszą kolej zwłaszcza w oczach zachodnich turystów. Ja w sobotę jechałem "Posejdonem" tylko z Warszawy do Lublina a więc raptem 180 km ale nie zdziwiłbym się gdyby mnie coś pogryzło. Wagony nadawały się tylko do natychmiastowego wyrzucenia na złom. Brud, smród i ubóstwo.
2 lipca jechałem "Pobrzeżem" z Gdańska do Warszawy to samo, dwa wagony trzeba było przejść żeby móc wejsć do toalety w miarę normalnie. A też podróżowałem z 3,5 letnim dzieckiem. Nie jestem jakiś przesadnie wymagający, z niejednego pieca chleb jadłem ale te dwa pociągi mnie przeraziły. A tak wygląda większość naszych TLK a więc w sumie najpopularniejszych pociągów. Nadmienię tylko, że te dwa pociągi są objętę całkowitą rezerwacją miejsc, tak więc standard powinien być lepszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 03-09-2012, 11:56    Odpowiedz z cytatem

alf1923, a nie odwrót?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 13-09-2012, 08:17    Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem na ,, Cegielskim" też pluskwy grasują. W zeszłym tygodniu zaatakowały drużynę konduktorska.
Pytanie do zdezorientowanych - prawda to, czy tylko plotka?

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 13-09-2012, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Akurat kilka razy miesięcznie jeżdżę Cegielskim z Poznania do Słupcy i nigdy nie zauważyłem takiego czegoś ani nie słyszałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 14-09-2012, 13:30    Odpowiedz z cytatem

alf1923 napisał/a:
Jeszcze nie okazało się w TV że to wina kaczyńskiego? Śmiech


Właśnie też to zauważyłem : ) Nie wiem, może pomału wraca obiektywizm w media kto wie... Very Happy .

W ogóle jak krytykują PKP to albo nie krytykują za jego stan żadnych polityków albo wyłącznie PiS ale to tak na marginesie bo się offtop zrobił.

Ja osobiście wolę zawsze tzw. skórzane kanapy w pociągach (dermy) bardziej od siedzeń z "tapicerką szytą takimi jakby nićmi a pod spodem jest pianka". Dlatego że ona ma takie miniaturowe pory często niewidoczne bez lupy przez które przełażą pluskwy i tam się zagnieżdżają bo ciepło(pasażerowie d**ą grzeją Very Happy), i jest dużo cienia(to również od pasażerów zależy szczególnie jak jest tłok i jadą 3 wagony na TLK-ach, to już na 1000% gwarantowane jest Very Happy). Po za tym na kolei co najwyżej odkurzają te fotele i te "kanciapy" ale i tak syf zostaje. Zobaczcie na to:



Wielokrotnie w pociągu REGIO z tego typu siedzeniami dokonywałem tego eksperymentu(oczywiście tak żeby nie zniszczyć siedzenia)i dokładnie było coś takiego jak na tym filmie. Zrobiłem też test na dermach i powiem że one są czyściutkie, nie ma pluskiew, ewentualnie można by zastosować więcej płynu do czyszczenia skór(składy po modernizacji są czyściutkie, polecam miodzio : )). Zrobiłem też test na plastikach i one są najczyściejsze, wystarczy szmatką zwilżoną zwykłą wodą je czyścić(pomijam graffiti bo to się inaczej czyści oczywiście)niestety nie polecam walenia w nie ręką - huk niesamowity i ręka boli Very Happy

Po za tym w tych materiałowych siedzeniach to trzeba by tapicerkę ściągać, prać, a piankę każdorazowo wymieniać. (no i tapicerkę po iluś tam użyciach również). No a dopiero jak żul siądzie i np. zesika się(widziałem składy w MPK w Krakowie śmierdziało moczem), no to już w ogóle autobus czy pociąg powinni wycofać do odwołania na czas nieokreślony dopóki nie zrobią porządku. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 19-09-2012, 08:56    Odpowiedz z cytatem

Tak też kiedyś prawdopodobnie pogryzły mnie pluskwy w TLK bo spałem na kanapie w 2 klasie a potem miałem na nodze czerwony obrzęk przez kolejny tydzień. Jednak wielokrotnie tak jeździłem i zdarzyło się tylko raz. Więc bywają pluskwy ale raczej rzadko.

Zgadzam się z przedmówcą, że siedzenia z czerwonej dermy są czyste. Myślę, że ludzie głupio uważają siedzenia z dermy za relikt PRL i nie chcą tym jeżdzić, tym czasem te siedzenie są czyste i w np. EN57 bardzo mięciutkie i ogólnie wygodne, a w zmodernizowanych spot czy AKM są twarde.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 11-10-2012, 08:03    Odpowiedz z cytatem

Właśnie był u mnie kolega i skarżył się że na sleeperecie w ,,Kiepurze" został pogryziony przez pluskwy

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl