Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Oznaczenia wagonów
Autor Wiadomość

pbm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2012

PostWysłany: 02-09-2012, 14:20   Oznaczenia wagonów Odpowiedz z cytatem

Witam.

Poszukuję aktu prawnego, który definiuje oznaczenia wagonów kolejowych (tzn numery typu 33 84 4796 100 - 8). Wiem, że na wielu stronach dostępne są różne opisy, ale trochę się one różnią między sobą i niektóre zawierają z tego co widzę nieaktualne dane.

Jedyne co udało mi się odnaleźć to DECYZJA KOMISJI z dnia 11 sierpnia 2006 r.
w sprawie specyfikacji technicznej dla interoperacyjności w zakresie podsystemu „Ruch kolejowy” transeuropejskiego systemu kolei konwencjonalnych gdzie w którymś dodatku jest to opisane (link http://static.e-prawnik.pl/isap/duue/2006/DUUE20063591.pdf ). Jednak decyzja ta jest z 2006 i z tego co widzę także jest już trochę nieaktualna.

Wiecie może w jakim dokumencie należy szukać aktualnych znaczeń poszczególnych numerów?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 02-09-2012, 16:17    Odpowiedz z cytatem

Przykładowo Przewozy Regionalne jeśli się nie mylę stosują instrukcję pod nazwą Pw-2. Instrukcja Pw-2 została opracowana przez Biuro Utrzymania Taboru w Poznaniu na podstawie Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 maja 2006r. (Dz.U. 2006 nr 105 poz. 713) w sprawie rejestru i oznakowania pojazdów kolejowych, umowy RIC, kart UIC, norm PN i ZN.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pbm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2012

PostWysłany: 03-09-2012, 18:58    Odpowiedz z cytatem

Znalazłem to Pw-2. Z dokumentu wynika, że był uaktualniany w 2008 roku, natomiast na liście państw widnieje Serbia i Czarnogóra, nieistniejąca od 2006, tak więc mam wątpliwości, czy jest to wersja aktualna.

Jest także "Turkmenia", o której polska Wikipedia mówi:
Cytat:
Turkmenistan (turkm. Türkmenistan; w przeszłości, okresie ZSRR funkcjonowała nazwa Turkmenia).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl