Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Wagony typu XB (Gorlitz 90)
Autor Wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 18-09-2012, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Wagony Z2B (Z2 Bautzen) z zewnątrz pierwotnie wyglądały tak:

http://archeo.kolej.pl/koval/z2b2kl/z2bautz.jpg
http://archeo.kolej.pl/koval/z2b2kl/z2bautz2.jpg
http://archeo.kolej.pl/koval/z2b2kl/gp200.jpg

Później w ramach rewizji część została przemalowana w barwy "klasyczne" dla ówczesnych wagonów 2 klasy - czyli zielono-kremowe. Następnie wagony Z2B zostały przemalowane w firmowe barwy Intercity. Wagony te nie posiadały nigdy malowania nazywanego "papugą" (czasem też "tęczówką").

[ Dodano: 18-09-2012, 21:51 ]
Po wypadkach pociągów w Psarach i Bednarach 5 sztuk Z2B zostało skreślonych z inwentarza. Pozostałe wagony w liczbie 35 sztuk (lub 34 - trzeba by to sprawdzić jakoś) poddano naprawom głównym, które całkowicie zmieniły ich wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny.

[ Dodano: 18-09-2012, 21:56 ]
Tak wygląda wagon Z2B zmodernizowany przez NEWAG:

http://www.newag.pl/oferta/wagony-osobowe/modernizacje-naprawy/Z2B
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 19-09-2012, 08:34    Odpowiedz z cytatem

Gdyby jeszcze dało się dojść do informacji, które numery zostały skasowane, to byłoby nieźle. Póki, co tych wagonów nie dotknęły przenumerowania, więc których brakuje można z czasem dojść po odpowiednio długiej obserwacji, które jeżdżą. Mnie brakuje informacji o 078, 081, 085, 086, 088, 089, 090, 095, 103, 104, 106, więc jak ktoś widział któreś z nich to lista się skróci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pako Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2012

PostWysłany: 19-09-2012, 11:33    Odpowiedz z cytatem

Na mojej liście Z2B odnotowałem
078-0,
081-4( Newag2008),
085-5(Newag2008)(Kinder wagon-przedział dziecięcy)
088-9,

Tak do kompletu to brakuje nam jeszcze Bautzen89- REST z 1989roku, bo dopiero potem były XB z 1990, Z2B i Z2A z 1991 roku.
A jeszcze jedno- wątek o Z2B już istnieje:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=15309
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 19-09-2012, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Fakt, wątek jest, ale dawno nie używany, może tamten zamknąć i ciągnąć temat w tym?
O restauracyjnych to warto by było zrobić osobny wątek, aby zebrać w nim wszystkie typy. Przeglądnąłem zakładkę tabor i o restauracyjnych nie znalazłem. Ale jest np. wątek o modernizacjach wagonów Y (w kontekście modernizacji 68 i 150 wagonów IC)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 19-09-2012, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Wagony Z2B miały już pewne przenumerowania, wmontowano klimatyzację i zmienił się numer. Początek numeru 51 przeszedł w 61 i co się z tym wiąże zmieniła się ostatnia cyfra (samokontroli). Reszta numeru faktycznie pozostała bez zmian. Więc z czasem ustalimy, które zostały skreślone.

Odnośnie restauracyjnych i barowy założyłem już nowy wątek: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=16855
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eicgornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-09-2012, 14:52    Odpowiedz z cytatem

Koledzy, a powiedzcie mi, ile zostało wyprodukowanych wagonów: Z2A Bautzen model: Newag? Jechałem kiedyś takim wagonem i zrobił na mnie dobre wrażenie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2012, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Tomasz B. napisał/a:
Dziś wszystkie niezmodernizowane wagony są odstawione. Czasem w dość nietypowych miejscach np. na bocznicy w Przemyślu Bakończycach, gdzie stoi około 14 sztuk i czekają na dalsze decyzje. (cdn.)


Dopowiem tylko, że na przełomie czerwca/lipca dojechał kolejny rząd tych wagonów (trochę mniejszy, bo ok 8-10 sztuk).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 23-09-2012, 13:44    Odpowiedz z cytatem

eicgornik napisał/a:
Koledzy, a powiedzcie mi, ile zostało wyprodukowanych wagonów: Z2A Bautzen model: Newag? Jechałem kiedyś takim wagonem i zrobił na mnie dobre wrażenie. Very Happy


Z2B Bautzen modernizował głównie FPS, w swoich notatkach znalazłem, że 5 wagonów zmodernizował NEWAG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 23-09-2012, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Razio1 napisał/a:
Tomasz B. napisał/a:
... na bocznicy w Przemyślu Bakończycach, gdzie stoi około 14 sztuk i czekają na dalsze decyzje.


Dopowiem tylko, że na przełomie czerwca/lipca dojechał kolejny rząd tych wagonów (trochę mniejszy, bo ok 8-10 sztuk).


Zbierają wagony pod kątem przetargu na te 150 wagonów, z których 35 to będą właśnie XB. Może nawet po modernizacji część tych wagonów będzie przypisana do stacji w Przemyślu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eicgornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-10-2012, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Ok dziękuje, a teraz kilka konkretów, gdzie można spotkać te wagony Z2A model: Newag?
Nie wiem czy dobrze się orientuję, ale wagony Z2A 1 klasy Newag mają taki żółty pasek u góry, a model Cegielski ma taki pomarańczowy. Może się mylę, jeśli tak, to poprawcie mnie. Smile
I po czym poznać jeszcze czy to jest model Newag czy Cegielski? Są jakieś konkretne różnice?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-10-2012, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Bautzeny mają dach gładki a HCP ryflowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eicgornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-10-2012, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki Smile
To tylko jedyne różnice?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 01-10-2012, 22:04    Odpowiedz z cytatem

xMICHCIOx napisał/a:
Bautzeny mają dach gładki a HCP ryflowany.


Czy Wy rozmawiacie o tym samym? Bo ja odniosłem wrażenie, że kolega chce odróżnić wagony zmodernizowane w Newagu od tych zmodernizowanych w FPS. W takim wypadku o różnicach w dachu nie może być mowy.
Na pewno różną się wyposażeniem przedziałów - te z Newagu mają bardzie wysmakowane detale - stolik drewniany zamontowany w estetycznej obudowie, wyloty powietrza pod oknem ułożone promieniście, lustro z zaokrąglonymi rogami, w FPS - bardziej spartańsko - zwykły biały półowalny stolik, pod nim śmietniczka, taka bardziej typowa, lustro prostokątne na całą szerokość przedziału.
To, co mi przychodzi do głowy z różnic zewnętrznych to wloty powietrza, które Newag pozostawiał kwadratowe, a FPS montował typowo polskie - prostokątne.

[ Dodano: 23-10-2012, 09:08 ]
Na stronie Rynku Kolejowego pojawił artykuł o FPS, w którym znalazło się takie zdjęcie:
http://www.rynek-kolejowy.pl/foto_opis/463/6ef3e8aa0392b9b9847a49c1867f7b98_d.jpg
Z opisu jak byk wynika, że to wagon XB, ale położenie końcówek jest nietypowe. Może któryś z kolegów skomentuje ten fakt? Czyżby w ramach napraw zmieniano układ czoła wagonu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl