Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
Ipsos szuka ankieterów do pracy w pociągach
Autor Wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 24-08-2012, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję chętnej osoby na ankietowanie pociągu rel. Lublin-świnoujście na 4 dni począwszy od jutra. Proszę o informacje na PW.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OLI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2011

PostWysłany: 29-08-2012, 11:03    Odpowiedz z cytatem

Chcąc podsumować tegoroczne letnie badanie frekwencji chciałbym serdecznie podziękować drużynom konduktorskim z Poznania i tym śląskim z Katowic (także za ciekawe teksty i zachowania)i tym z Gdyni także, chociaż krótko ze sobą współpracowaliśmy.

Szczególnie serdecznie chciałbym pozdrowić Panią Kierownik pociągu Agnieszkę z poznańskiego IC (odcinek Ostrów-Poznań Very Happy ).


Pozdrawiam też wszystkich spotkanych na trasach ankieterów i nie ankieterów, dyspozytorów z Katowic i Kołobrzegu, rewizorów i pasażerów (przede wszystkim Very Happy )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzychu191 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29-08-2012, 19:16    Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak, to co było pisane na forum o tej pracy, absolutnie nie oddaje rzeczywistości. W szczegóły nie będę wchodził.
Dziękuje wszystkim, których spotkałem, wszystkie drużyny z którymi miałem przyjemność jechać były kozackie :-D Przygody były, jak to na nocnych składach bywa, ale przynajmniej była to jakaś atrakcja :-P Pozdrawiam serdecznie Szymka z forum z którym miałem przyjemność odbyć "służbę" na Podhalaninie, było super Smile
Aha, i pozdrowienia dla pewnych ankieterów, którzy cytuję "Skargi ze strony konduktorów na pijanych ankieterów, ankieterów którzy śmierdzą, ankieterów którzy kradną tablice z pociągów są poniżej krytyki!". Bez komentarza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 29-08-2012, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to co było pisane na forum o tej pracy, absolutnie nie oddaje rzeczywistości.



Ale było lepiej, czy gorzej niż się spodziewałeś? Śmiech

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 31-08-2012, 22:28    Odpowiedz z cytatem

Krzychu191, heh też dziękuje za miłą i kompetentną współprace:) zwłaszcza że tą służbę jechałem w nadgodzinach i się nie spodziewałem, szkoda że dzisiaj Was nie było... też jechałem 83500 i 2minuty jazdy za Kępnem zerwaliśmy sieć trakcyjną, i staliśmy 230minut...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwek755 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2012
Skąd: Lublin / Kraków

PostWysłany: 01-09-2012, 15:31    Odpowiedz z cytatem

psim napisał/a:
W ogóle namawiam wszystkich do opisania, jak Wam się pracowało, jakie mieliście najciekawsze przygody, jakie wrażenia Smile

Tegoroczne ankietowanie również i za mną. Cool Ogólne wrażenia - pozytywne! Very Happy
Ponieważ sam poszukiwałem tego typu wpisów przed moim wyjazdem, zamieszczam kilka informacji na przyszłość dla innych...

Dokładnie 3120 km pociągami TLK w ciągu tygodnia, kontakt z 17-ma różnymi drużynami, a mimo to, ostatniego dnia nie miałem dość ani jazd, ani ludzi tam pracujących. Co do tego drugiego, wręcz przeciwnie - niesamowite jest, że wszyscy konduktorzy i kierownicy, z którymi miałem styczność byli tak pozytywnie nastawieni do ankieterów i z uśmiechem witali nas na peronach. A tego specyficznego, dość ostrego humoru to chyba uczą ich podczas szkoleń, bo współpracując z każdą z drużyn, uśmiech praktycznie nie znikał z gęby. Laughing

http://www4.picturepush.com/photo/a/9139992/220/9139992.jpg http://www2.picturepush.com/photo/a/9140015/220/9140015.jpg
Dworzec w Zakopanem oraz Warszawa Wschodnia
(na zdjęciu po prawej uchwycił się nawet Pan Jerzy Kryszak Laughing)

Odnośnie samej pracy - ankiet: szacun dla tych, którzy uzupełniali je na bierząco! Przynajmniej według mnie, zachowując "optymalne" tempo drużyny i nie spowalniając kontroli, nie da się ich czytelnie wypełniać... Już pierwszego dnia, zamiast ankiet, podczas pracy toważyszył mi zeszyt, z którego później wszystko przepisywałem. Z tego co słyszałem, sporo osób wybrało tę metodę, co naprawdę mnie nie dziwi. Razz

Jeżeli chodzi o najgorszą część roboty, dla mnie była nią... nuda. Nosal relacji Zakopane - Warszawa Wschodnia nie jest zbyt okupowany przez podróżnych, co myśląc że będzie wybawieniem, stawało się niekiedy przekleństwem... Rzadko rozsiani pasażerowie, których "szukać" musieliśmy wraz z drużynami w środku nocy po przedziałach 14-sto wagonowego składu, byli wręcz przerywnikiem od męczącej nicości. Razz Po spisaniu "paru" biletów, co było istną atrakcją wieczoru, ciężko było utrzymać się w stanie "gotowości" (szczególnie nad ranem w ostatnich dniach). Laughing


Krótkie info odnośnie możliwości noclegu, o który tak wypytywałem wcześniej w tym temacie...
Przestrzegano mnie, że w Zakopanem nie ma gniazda, gdzie można by się przekimać. Wagony zjeżdżały tam jednak na przytulną bocznicę na wzgórzu, 10 minut od dworca, blisko Tesco i pryszniców - więcej nam nie było trzeba. Większy problem okazał się być w Warszawie... Confused


Ze stacji Warszawa Wschód wagony leciały na Grochów - istne odludzie, 7km za dworcem. Trzeba było zabrać więc wszystkie toboły wcześniej, wysiąść na Wschodnim i szukać noclegu. Udaliśmy się z nadzieją do budki "IC" położonej blisko dworca. Już na wejściu spotkaliśmy się z dezaprobatą jednego z urzędujących tam stróżów... Gdyby nie fakt, że trzymając walizki pod pachą nie mieliśmy wielu możliwości, od razu odwrócilibyśmy się na pięcie i nie czekali na ich łaskę. Po dłuższej licytacji dwóch pracowników między sobą, jeden stwierdził, że bierze nas na swoją odpowiedzialność. Weszliśmy... Udało się nam nawet skorzystać z prysznica. Konkretnego spania jednak tam nie było - co raz ktoś zaglądał do pomieszczenia, aż finalnie jakaś kobieta wbiegła i nie szczędząc głosu wykrzyczała "jakim prawem, co my tu robimy, my za to nie płacimy" etc. Żadne "ankietowanie" ją nie interesowało. Yy, ok. Shocked

Było to pierwszego dnia po zjechaniu do Warszawy i oczywiście już się tam nie pojawiliśmy...

Jak już pisałem - w Zakopanem, za nocleg względnie komfortowo służyły nam wagony 1-klasy (wagon z kuszetkami również został nam udostępniony, ale szczerze mówiąc woleliśmy normalne przedziały, gdzie lepiej można było rozlokować bagaże, powiesić koszule i imho wygodniej ułożyć się do snu). Z bocznicy rzut beretem mieliśmy węzeł sanitarny i sklep spożywczy. Takie rozwiązanie postanowiliśmy wykorzystać także w Warszawie, mimo że wagony jechały jeszcze kawałek w nieznane nam strony... Wynikiem tego było dość długie poszukiwanie sklepu i możliwości umycia się, ale w końcu się udało. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia Grochowa od kuchni...


Miejsce znane z ubiegłorocznej, dość głośnej akcji "Zaginione wagony Intercity". Razz Swoją drogą Grochów robi naprawdę ogromne wrażenie... 57 kilometrów torów na 64 hektarach, stacje obsługi lokomotyw, napraw elektrycznych, mechanicznych, przeglądów wagonów, ekologiczna myjnia z zamkniętym obiegiem. Największa, trzytorowa i dwupoziomowa hala ma długość 420 i szerokości 24 metrów. Shocked

Podsumowując, jak już wcześniej pisałem - sam wyjazd (prócz samej pracy) potraktowałem trochę jak przygodę, dzięki czemu myślę nie zawiodłem się ani nic mnie poważniej nie zniechęciło do działania. Zg

Mając już jakieś pojęcie o tym wszystkim, chętnie wybiorę się na badania za rok, eliminując popełnione teraz błędy. Rolling Eyes

Na zakończenie pozdrowienia dla Krzychu191 i damiano321s, którzy w przypadku wątpliwości, pomagali nam o każdej porze dnia i nocy i z którymi miło było spędzić czas podczas przejazdu z Krakowa do Zakopanego oraz w samym Zakopanem, gdzie zjeżdżaliśmy w te same dni. Wink

Wielkie dzięki również dla użytkownika psim, który pomógł mi załapać się do tej roboty oraz odpowiadał na liczne pytania, podobnie jak kolega MK_PŁASZÓW, z którym dodatkowo miałem przyjemność spotkać się w Krakowie. Smile

Pozdrawiam,
siwek755
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

damiano321s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2011

PostWysłany: 01-09-2012, 22:34    Odpowiedz z cytatem

siwek755 napisał/a:
Na zakończenie pozdrowienia dla Krzychu191 i damiano321s, którzy w przypadku wątpliwości, pomagali nam o każdej porze dnia i nocy i z którymi miło było spędzić czas podczas przejazdu z Krakowa do Zakopanego oraz w samym Zakopanem, gdzie zjeżdżaliśmy w te same dni. Wink


Dzięki wielkie za pozdrowienia Smile Mnie również było bardzo miło poznać się i razem "współpracować". Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja, żeby się spotkać. Zapewne będziemy w kontakcie Smile

Fotki na mailu są świetne, jak z resztą i te, które wstawiłeś do relacji z ankietowania Wink

Odpozdrawiam!

[ Dodano: 01-09-2012, 23:36 ]
Szymek napisał/a:
Krzychu191, heh też dziękuje za miłą i kompetentną współprace:) zwłaszcza że tą służbę jechałem w nadgodzinach i się nie spodziewałem, szkoda że dzisiaj Was nie było... też jechałem 83500 i 2minuty jazdy za Kępnem zerwaliśmy sieć trakcyjną, i staliśmy 230minut...


Ach, no szkoda, że ankiety nie trwały dłużej Smile Byśmy mieli fajną przygodę z super załogą! Miło było poznać i mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy przy kolejnych ankietach Wink

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 02-09-2012, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Już tak chyba trzeci rok czytam o tych badaniach i nawet chętnie bym się wybrał, pech jednak w tym że urlop mam zawsze w pierwsze 2-3 tygodnie sierpnia, a badania są w ostatnim tygodniu :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EP07-135 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2009

PostWysłany: 24-10-2012, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Ktoś coś słyszał o listopadowych badaniach?
Prawie zawsze odbywały się 3 miesiące po badaniach letnich w ostatni tydzień listopada.

_________________
Pozdrawiam, EP07-135
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_babol_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 25-10-2012, 09:39    Odpowiedz z cytatem

Cześć

Chętnie złapię dodatkowe ciekawe zajęcie Cool Ma ktoś może informacje na temat tego czy tego typu badania będą miały jeszcze miejsce? Kiedy można podesłać swoje CV ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 25-10-2012, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Ja mogę powiedzieć tyle, że niestety IPSOS nie wygrał przetargu tym razem...

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-10-2012, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Kolejoman2,
A masz może informacje kto wygrał? To chyba żadna tajemnica, możesz się chyba podzielić informacją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EP07-135 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2009

PostWysłany: 30-10-2012, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Zwycięzcą przetargu jest firma ARC http://www.arc.com.pl/
Udało mi się dotrzeć do podwykonawcy, który prawdopodobnie obejmie kordynacje badań na obszarze Krakowa i Katowic. Niestety do wykonania badań przewidują ludzi zatrudnionych u nich na stałe Confused

_________________
Pozdrawiam, EP07-135
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-10-2012, 18:19    Odpowiedz z cytatem

TO dobre będą przeboje jeżeli firma wcześniej nie robiła badań transportowych a dodatkowo bierze ludzi bez doświadczenia w podobnej pracy. No nic, jutro się przedzwoni, zobaczymy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-10-2012, 19:24   

A moim skromnym zdaniem wlasnie zawodowi ankieterzy odwalą robote 1000 razy lepiej niz mikole chlejący piwsko podczas roboty i zainteresowani glownie cykaniem sobie fotek, lansowaniem sie identyfikatorem z painta i udawaniem konduktorow.


Niemniej szkoda, zrodelko wyschlo Sad a juz sie cieszylem na listopadowa ture.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl