Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
[KD] Szynobus dla pielgrzymów, ale nie wszystkich
Autor Wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-10-2012, 09:45   [KD] Szynobus dla pielgrzymów, ale nie wszystkich Odpowiedz z cytatem

Szynobus dla pielgrzymów, ale nie wszystkich

Tuż przed sobotnią pielgrzymką do Trzebnicy na stronie Kolei Dolnośląskiej pojawiła się informacja, że w związku z Pielgrzymką Wrocławską do Trzebnicy w dniu 13 października Koleje Dolnośląskie uruchamiają dodatkowy pociąg, który wyjedzie z Trzebnicy o godz. 18.30. Miał służyć pielgrzymom wracającym do domu. Okazało się, że nie wszystkim...

Wczoraj do naszej Redakcji napisała pani Ania z Pasikurowic, która w sobotę postanowiła pojechać do Trzebnicy szynobusem na Mszę św. polową .

"Wszystko było ok. aż do momentu kiedy chciałam również wracać szynobusem. Aby mieć pewność, że zdążę, wyszłam z Mszy św. przed jej zakończeniem, a dokładnie podczas przemówienia "Orzecha". Jednak kiedy doszłam na stację okazało się, że nie wsiądę do szynobusu, ponieważ przy bramkach prowadzących na peron stała (jeśli się nie mylę straż porządkowa) i wpuszczała tylko tych, którzy mieli wcześniej wykupione bilety. Osoby, które szły przede mną i też nie miały biletu poinformowały, że nie pojadą tym szynobusem, ponieważ on jest tylko dla mających bilety. Oczywiście nie wiem jakie bilety, ale domyślam się, że bilety te były sprzedawane podczas pieszej pielgrzymki. Dodam, że przecież podstawiony był podwójny skład szynobusu, czyli dwa duże wagony." ...

Dalsza część:
http://nowagazeta.pl/2012/10/ps-8023-szynobus-dla-pielgrzymow-ale-nie-wszystkich/

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Juzef Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2010

PostWysłany: 20-10-2012, 22:02    Odpowiedz z cytatem

To chyba nic nowego. Co roku większość chętnych odbija się od drzwi zapchanych szynobusów i idzie wracać busami. Nowością byłoby, gdyby faktycznie postawili jakichś wachmanów. Może chcieli zawczasu rozgonić nadmiar chętnych, aby przy odjeździe nie było rozróby.

Około roku 2000, gdy linia do Trzebnicy gniła, ale dało się jeszcze po niej przetaczać, uruchamiano pociąg pielgrzymkowy ze składem kilkunastu wagonów, który toczył się do Wrocławia prawie 2h, ale bynajmniej pustkami nie świecił. Trudno więc oczekiwać, by 2xSA134 zaspokajały w jakimkolwiek stopniu popyt w dniach pielgrzymki.

Swoją drogą znamienne co ta pani opisuje, że aby pojechać pociągiem specjalnym dla pielgrzymów musiała 'urwać się' z mszy. To chyba nie świadczy o dogodnej godzinie odjazdu tego pociągu. Fakt, były jeszcze rozkładowe kursy, ale na tę pielgrzymkę szynobusy to za mało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 26-10-2012, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Mnie to nie dziwi. Dziwi mnie reakcja pielgrzymów. Co się spodziewali że na kolei manna z nieba im spadnie? No może nie wiedzą że trzeba wpisać w google "forum miłośników kolei" i tam szukać informacji. Jak spotkam pielgrzymów to im osobiście poinformuję że takie forum istnieje(nie jest to łamanie praw autorskich Art. 287. § 1.

oraz art 32 paragraf 1 i 2 Konstytucji RP, które nie przewidują karania za reklamy osobom prywatnym w rozmowach w 4 oczy. Bo reklama Infokolej na Infokolej nie jest karana(no chyba że Admin wyśle stosowny wniosek, ale myślę że byłby podstawny Very Happy)

Pozdrawiam.

Edytowano: wniosek Admina byłby bezpodstawny, przepraszam za gafę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl