Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Konduktorzy - łapówkarze
Autor Wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 28-10-2012, 20:34    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozbroiłeś mnie. Pewnie, pozwalajmy na jawną kradzież.

Tylko nie płaczcie potem jak wam źle jest w tym kraju.


Właśnie, w kraju nie jest najlepiej więc każdy radzi sobie jak może, jeden zbiera za bilety inny resztki paliw czy co tam innego zalegającego na zakładzie. I po co to zmieniać, zawsze tak było i będzie !
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bouzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 28-10-2012, 21:17    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57.,
Rzygać się chce czytając to, co piszesz. Jeżeli liczba 57 w nicku to Twój wiek, to po części jestem w stanie zrozumieć tą komunistyczną, niemniej obrzydliwą naleciałość. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 29-10-2012, 11:52    Odpowiedz z cytatem

@Tomasz u nas mało kto zajrzy choćby do KP , a co o innych kodeksach mówiąc. Samemu mało się zdziała. Wiem to z autopsji. O! Ewentualnie będą mieli Cię za pomyleńca i taką łatkę się dostanie.
Twoja wypowiedź mi osobiście się podoba i zgadzam się z Tobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 30-10-2012, 08:37    Odpowiedz z cytatem

Kolega Bouzer to chyba też żyje w świecie abstrakcji i broń boże nie pochwalam złodziejstwa! Skoro władzę kradną vide przekręty podczas wszelkich przetargów i dziwnych luk w prawie to nie dziw się że jeden czy drugi wykorzystuje również okazję w pociągu. Powiem Ci więcej fakt było to już kilka lat temu pewien kolejarz z tzw. wyższej półki powiedział mi jedno: Polskiej Kolei nie zbawią grosze które uciekają przez nieuczciwych pracowników, Polska kolej potrzebuje setek miliardów, aby dobrze funkcjonowała...i na pewno nie zbankrutuje przez nieuczciwych pracowników. Jeszcze wiele lat upłynie, gdy do głosu dojdzie młodzież która obecnie zbiera szlify na kolejowym szlaku - oby tylko starszyzna ich nie zepsuła...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 30-10-2012, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Rademenes napisał/a:
@Tomasz u nas mało kto zajrzy choćby do KP , a co o innych kodeksach mówiąc. Samemu mało się zdziała. Wiem to z autopsji. O! Ewentualnie będą mieli Cię za pomyleńca i taką łatkę się dostanie.
Twoja wypowiedź mi osobiście się podoba i zgadzam się z Tobą.


Rademenes - Twoja wypowiedź również mi się podoba. Lepiej nie wierzyć w sprawiedliwość niż ślepo w nią wierzyć. Ale powiem Ci jedno ja mam w 4 literach to co myślą na mój temat ludzie. Naprawdę, to jest jedyna metoda całkowicie legalna i bez rozlewu krwi aby zmienić ten kraj na lepsze taka prawda.

Dawno tego pijanego mendy naszego z Płaszowa nie widziałem, coś przetasowali te obiegi i niewiadomo gdzie gość się schował. A może już nie pracuje, kto wie... : )

Jutro jadę REGIO 30112 jakoś w środku trasy zobaczymy co konduktorzy czyli osoby pełniące funkcję publiczną zrobią jutro. Zwłaszcza że on stale się opóźnia i zawsze są z nim cyrki z powodu łączenia jednostek w Płaszowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 30-10-2012, 14:03    Odpowiedz z cytatem

@Tomasz swego czasu też jeździłem do Płaszowa od Oświęcimia lub do Krakowa Gł. przez Trzebinię. Fajnie się tam jeździło.

Ja to mam w 4 literach to co mówią. Bo wielu pyszczy to na tego, czy tamtego, ale jak co do czego przyjdzie to ogon tuli pod siebie i siedzi cicho.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 30-10-2012, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka że jak się podliżesz betonowi to Ci dupę uliże i wyrucha(przepraszam za wulgaryzmy ale innych słów nie da się użyć tutaj)

Dla mnie beton to jest osoba która chroni przed odpowiedzialnością prawną osobę publiczną, osobę pełniącą funkcję publiczną i która boi się wyegzekwować od tych funkcjonariuszy odpowiedzialności i boi się walczyć o swoje słuszne prawa. Żałuję że się kiedyś tak zachowywałem, przepraszam za to wszystkich podatników.

No cóż, każdy popełnia błędy, trzeba się podnieść i działać nie ma czasu do stracenia. Raz się żyje, a kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. Wolę siedzieć za pomówienie i pokazać że sądy też są dla ludzi niż siedzieć cicho i patrzeć się jak niewinnym ludziom krzywda się dzieje. Zupełnie już nie zwracam uwagi na prasę i media. W mediach można wszystko czytać, jedyne niemądre rzeczy według mnie to są wszelkie artykuły polityczne(dotyczy to też mediów katolickich która w naszym kraju praktycznie nie istnieje).

Wolę sobie kupić bilet miesięczny(już zbieram kasę) na pociąg i sobie jeździć i oglądać pociągi na żywo, niż PKP w telewizji które nie istnieje nie tylko pod nazwą PKP ale również problemy na kolei również tam pokazane nie istnieją. Natomiast prawdziwe problemy na kolei nie są w ogóle pokazywane w naszych mediach.

pisząc ten post powołuję się na art 32 Konstytucji RP. Kropka.

PS: I wolę nie płacić grubych pieniędzy za oglądanie płatnych programów w telewizji satelitarnej i kablowej. Ale telewizja bezpłatna też ma dużo na sumieniu jeśli chodzi o politykę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

inter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2011

PostWysłany: 30-10-2012, 21:04    Odpowiedz z cytatem

A jak się ma sprawa komunikacji autobusowej, gdyż często kierowcy busów wrzucają pieniądze do koszyczka i nie drukują biletów. Czy jest przyjęcie łapówki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 30-10-2012, 22:21    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że tak. Każdy sklep ma mieć paragon, ale uwaga jak ma dochody roczne poniżej chyba 20000tyś to nie musi mieć kasy fiskalnej i wtedy nie sprawdzisz czy płaci podatki czy zarabia na lewo.(czarno).

Łapówkarstwo to inaczej praca na czarno tak naprawdę. Np. przy cmentarzach stoją często 1 listopada i po zawyżonej cenie sprzedają bez paragonu. Nie rozumiem ludzi czemu to kupują, jak 100m dalej jest market i można dzień wcześniej kupić znacznie taniej z paragonem całkowicie uczciwie? No chyba tylko dlatego bo im się 4 liter nie chce ruszyć tylko woli stać w korku, pchać się na chama na cmentarz a potem płacić i narzekać że wszystko jest drogie i nie ma pieniędzy.

W ogóle w marketach zawsze można dostać paragon a często w sklepikach małych tego nie ma. A skąd się potem bierze dziura budżetowa? No bo nie ma należnych podatków, tzn. są ale nie są opłacone.

Kurcze, gadałem dzisiaj o łapówkarstwie w pociągach ze znajomymi i się patrzą na mnie jak na kretyna jak wkurwiam się na konduktora który nie sprzeda mi biletu - chore. Zero logicznego myślenia, a jak pogadasz z obcokrajowcem to on od razu przyzna Ci rację niestety.

To tak trochę wykroczyłem po za temat - tak naprawdę skala łapówkarstwa w Polsce jest ogromna. Bo ktoś mi powie co to za szkoda że państwo straci ileś tam groszy? No a teraz ileś tam groszy pomnóż razy 100 000 i będziesz już miał drogi Konsumencie ładną sumkę. Tak uciekają pieniądze i wkurza mnie to że znam ludzi pracujących z wykształceniem ekonomicznym i oni uważają że jak się weźmie w łapę czasem to nic złego. : (
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 31-10-2012, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jutro jadę REGIO 30112 jakoś w środku trasy zobaczymy co konduktorzy czyli osoby pełniące funkcję publiczną zrobią jutro

Konduktor pełni funkcję publiczną no chyba nie , czytałem kodeks i nie bardzo mogę się doszukać takiego paragrafu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 01-11-2012, 00:02    Odpowiedz z cytatem

Pytanie jest takie czy konduktor pełni funkcję usługowe. Z jednej strony tak, ale może też Ci mandat wlepić za podróż za jeden uśmiech : ) Mandatu Ci nie wystawi np. sprzedawca w księgarni. Przewozy Regionalne to przecież państwowa firma dotowana przez podatnika. Powiem szczerze KK nie bardzo precyzuje czy kondi w pociągu jest takową osobą. Ale zawsze lepiej założyć że prawo jest bardziej po jego stronie co mi szkodzi.

No bo niby pełni funkcje usługowe ale dlaczego nie zapowiada stacji? Dlaczego nie zapowiada opóźnień pociągów? Na kolei za granicą to jest standard a w Polsce takie przypadki są na palcach 1 ręki jak się zachce kierpociowi, jak ma dobry dzień. Na stronie PR-ów piszą że miła i fachowa obsługa, ale konkretnie co oni robią? W KŚ to wszystko gadają a w PR jest różnie.

Mnie to nie przeszkadza ale ktoś nie jeździ pociągami to może się pogubić i mieć problem.

PS: Więc co to za usługa w tym momencie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 01-11-2012, 16:17    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kurcze, gadałem dzisiaj o łapówkarstwie w pociągach ze znajomymi i się patrzą na mnie jak na kretyna

I słusznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 03-11-2012, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Łapownictwo czynne art 229 KK mówi o osobie pełniącej funkcję publiczną. Art 115 §13 KK określa funkcjonariuszy publicznych i nie ma tam mowy o konduktorze. Konduktorzy nie wystawiaja mandatów karnych tylko wezwanie do zapłaty za brak ważnego biletu. Słyszał ktoś o skazaniu konduktora za przyjęcie korzyści majątkowj?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 04-11-2012, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Były zwolnienia a to chyba gorsze niż "zawiasy" za łapówkarstwo....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 05-11-2012, 08:20    Odpowiedz z cytatem

Czy w nie ma też kary dla tych co łapówki dają? Bo to też ciekawa sprawa!
Tak! Pozwalniano sporo ludzi za łapówkarstwo lub przerabianie biletów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl