Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Konduktorzy - łapówkarze
Autor Wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 05-11-2012, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Rademenes, z tego co się orientuję to dający łapówkę nie ponosi kary tylko wtedy jeśli zgłosi to organom ścigania zanim dowiedzą się z innych źródeł.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 06-11-2012, 09:21    Odpowiedz z cytatem

@Sebcio dziękuję. Kurcze to co na to Prokuratura by powiedziała jak swego czasu zostali za 1tyś.zł. wynajęci ludzie przez Panią E P by dawali łapówki. Ciekawe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 06-11-2012, 09:41    Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że najczęściej konduktorzy biorą w łapę i puszczają bez biletu w pociągach nocnych, późno wieczornych i wczesno porannych(3, 4 nad ranem). Dużo jeździ podpitych gości a oni wychodzą z założenia że dotacja i tak jest na tyle wysoka że pokryje równowartość 4 takich muchowozów więc się opierniczają, a w dzień jeździ dużo ludzi to się zlikwiduje bo co mnie to obchodzi. Very Happy

Bo oni to chyba tak dotują że pierwszeństwo mają zawsze dojazdy do pracy na 1 zmianę(ale na 2 i 3 już nie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 11-11-2012, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Źle Ci się wydaje:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rosół z kury Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Paź 2012

PostWysłany: 13-11-2012, 08:55   echhhh Odpowiedz z cytatem

a tam sie kondoktorów czepiacie,i przypuszczam ze co drugi to pracownik administracji lub kolega zawistny wypisuje pierdoły...a napiszcie jakie wały ida w biurach,ile tysiecy sie kasuje za wyimaginowane pobyty wakacyjne itp...a nie zal Wam sciska tylki bo konduktor na piwo dostal za mila obsluge...zenada drodzy Panstwo zenada Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bish Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2012

PostWysłany: 13-11-2012, 14:29    Odpowiedz z cytatem

Sama jesteś żałosna. Idąc twoim tokiem myślenia nie ma nic złego w mordowaniu ludzi, bo przecież na wojnie mordowali i mordują jeszcze więcej.

Nie jestem w żaden sposób związany z koleją. Po prostu irytuje mnie to, że bierzecie w łapę, a potem chodzicie przed sejm i pikietujecie, jak to jesteście źle traktowani przez rząd, i jak to wasze spółki upadają (por. ŚZPR).

Już nawet pomijam, że to wszystkie odbywa się za pieniądze podatnika.

I jeszcze jedno. Jak to jest, że busiarstwo się rozwija, kolej w innych państwach się rozwija, samoloty latają, taksówki jeżdżą, a polska kolej cofa się w rozwoju mimo, że RZĄD PRZEZNACZA WRAZ Z UE MNÓSTWO PIENIĘDZY NA JEJ ROZWÓJ, WIĘCEJ NIŻ INNE KRAJE? Odpowiedź jest bardzo prosta: to wy, pracownicy kolei rozkradacie te pieniądze. A potem bezczelnie narzekacie i strajkujecie. Nie jest tutaj winny nikt inny, tylko właśnie ludzie, ludzie pracujący na kolei.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 14-11-2012, 09:09    Odpowiedz z cytatem

calsberg napisał/a:
Źle Ci się wydaje:)


Mam na myśli PR, na temat PKP IC nic nie wiem, swego czasu miałeś w avatarze PKP IC także informuję że chodzi o PR-y.

Regio 30436 notorycznie ludzie uciekają do pierwszego przedziału gdzie nie ma konduktora który czatuje na tyłach, jak ktoś jedzie z Oświęcimia do Trzebini spokojnie przejedzie bez biletu. Obsługa Tarnów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 14-11-2012, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, bish, Po co wypisywać pierdoły? Można jeszcze jakiemuś Koledze zaszkodzić. Tak już u nas jest i będzie, czepiacie się o kilkanaście złotych że ktoś sobie ma, i chyba z zazdrości wypisujecie głupoty na temat uczciwych ludzi. A jak kogoś zwyczaje naszego kraju tak irytują to można się wynieść za zachodnią granicę i ciekawe kto tam długo wytrzyma? Jeszcze wróci i przeprosi Ojczyznę!

[ Dodano: 14-11-2012, 21:32 ]
Rosół z kury, I tak trzymać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 14-11-2012, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Wcale nie twierdzę że wszyscy pracownicy z Tarnowa są źli, tylko zaznaczam że widziałem takie sytuacje kilka razy w 30436 a kilka razy były bardzo dokładne kontrole biletów.

Prędzej to Ty zaszkodzisz PR-om takim gadaniem, uwierz mi że "góra" w PR-ach na pewno by nie chciała żeby pracownicy kradli, wiesz, mogą powstać zawsze Koleje Małopolskie - a resztę sobie sam dopowiedz.

Ktoś tam ukradnie pieniążka a już linię spytkowicką likwidują bo tu kradną a pociągi muszą zostać utrzymane(na spytkowicach nie spotkałem się z kradzieżami,ale na Boga dlaczego ludzie tam płacą uczciwie i im się pociągi zabiera, a tutaj puszczają bez biletu a pociągi zostają)???

Ja nie chcę jeździć busami tylko pociągami i co z tego że mogę sobie przez Trzebinię dojechać do Oświęcimia, ale chcę też przez Skawinę i Spytkowice, a co nie wolno mi? Grosz do grosza a będzie kokosza - a może drogi Przedmówco przejedziesz się 30436 żeby mnie spotkać osobiście i powiedzieć to prosto w twarz? Jest art 213 KK mówiący o tym że jak się rozgłasza prawdziwy zarzut to nie jest to pomówienie z art 212 KK.

I żeby było jasne - mi nie zależy na zniechęcaniu ludzi do kolei. W busach dopiero tam biorą ostro w łapę. Gdybym uważał że kolej jest zła to by mnie tu nie było na forum i woził się autem i miałbym w dupie transport publiczny. A może jesteś pracownikiem z Tarnowa od PR-ów? Jeśli jesteś uczciwy, bardzo Ciebie przepraszam, ale proszę mieć pretensje do ludzi którzy biorą w łapę. Bo wiesz ja zawsze sobie mogę pojechać takim pociągiem że inna kasa jeździ albo TLK i wcale mi nie będzie zależało na kolei gdzie się kradnie bo szkoda zdrowia na to. Szkoda tylko że nic winni ludzie mają jeździć busami z narażeniem życia.

Dlaczego w tym kraju jest tak że każdy robi pod siebie ale o innych ludzi się już zatroszczyć nie wolno?

Mogło być też tak że Tarnów np. z lenistwa nie sprzedaje biletów i idzie na tyły bo konduktor robi kontrolę, nie zna trasy a potem sobie przypomina o tym za Trzebinią? Może tak być ale dlaczego ma być tak że ja mam wszystko wiedzieć a obsługa już nie? Przecież na to leci kasa z naszych podatków! Co to za problem przejść po składzie i sprzedać bilet? Ja sobie chodzę po pociągu w trakcie biegu z bagażami i nie robi mi to żadnego problemu - hołota co siedzi na tyłach w imprezowym mnie nie odstrasza bo tyle się już najeździłem że wiem co mnie może spotkać. A może trzeba wysłać pracowników PR na dodatkowe szkolenie psychologiczne z dziedziny samoobrony przed pasażerami? I co ciekawe na trasie Katowice-Kraków gdzie jeździ hołota która rozrabia kontrole są całkiem dobre a na Oświęcimiu takie cyrki nieraz są? A może SOK trzeba dać do pociągu? Po co mają siedzieć na dworcu w Oświęcimiu i pilnować go przed żulami jak powinni też w pociągach jeździć?

Zdaje sobie sprawę że praca konduktora jest bardzo ciężka i nieraz musi pracownik wstać o 3 nad ranem do pracy, no ale to nie jest pociąg o 3 nad ranem na który idzie cała dotacja(więc szkodliwość jest dużo mniejsza niż w ciągu dnia)a dzieje się to między 16:30 a 18? To co, też konduktorzy są śpiący? Żal mi ludzi starszych którzy przepłacają za bilety po to żeby młodzież mogła sobie w pierwszym przedziale jechać bez biletu.(raz widziałem taka starsza kobitka musiała iść przez cały pociąg do konduktora po bilet żeby łaskawie wypisał).

A w agencyjnej kasie w Trzebini pani mówi że trzeba czekać w pierwszym na konduktora, a co jak konduktor nie przyjdzie? To kurde zlikwidujcie kolej od razu - po co Państwo Polskie ma tracić kasę? Może od razu wszystko dajmy na drogi? Po co ludzi trzymać w niepewności? Ja bym jednak wolał jeździć koleją i żeby ludzie mieli wybór. A nie na siłę dawać ludziom busy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bish Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2012

PostWysłany: 16-11-2012, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Amadeon57 skończ już, bo każdą kolejną wypowiedzią pogłębiasz swoją własną kompromitację.

I niestety nie napiszę tutaj, że są to poglądy ludzi wychowanych w "epoce słusznie minionej", ponieważ kapitalizm nie jest wcale lepszy pod tym względem, a szkoda.

A jeżeli tak się martwisz o swojego Kolegę, żeby mu nie zaszkodzić, to czemu pozostajesz obojętny na pozostałych kolegów, którzy pracują uczciwie? O nich się już nie martwisz, że przez Ciebie stracą pracę lub nie dostaną podwyżki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 16-11-2012, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po prostu irytuje mnie to, że bierzecie w łapę, a potem chodzicie przed sejm i pikietujecie,


Cytat:
to wy, pracownicy kolei rozkradacie te pieniądze. A potem bezczelnie narzekacie i strajkujecie. Nie jest tutaj winny nikt inny, tylko właśnie ludzie, ludzie pracujący na kolei.

Chyba ktoś się zagalopował? Może by tak przedstawić konkretne sytuacje. a przede wszystkim dowody!? Gadanie i pisanie anonimowo tego, co się rzekomo widziało lub słyszało osobiście lub od znajomków, to jest delikatnie mówiąc (pisząc),pomawianie.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bish Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2012

PostWysłany: 17-11-2012, 10:50    Odpowiedz z cytatem

No proszę. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Konkretną sytuację przedstawiłem w moim pierwszym poście w tym wątku. A o dowodach była już dyskusja. Jak sobie niby wyobrażasz udowodnienie takiej sytuacji?

Za to na moje bardziej ogólne stwierdzenie najlepszym dowodem jest cała zawartość tego forum. I ogólna kondycja polskiej kolei, na którą państwo wykłada tyle pieniędzy.


Na tym kończę dyskusję, ponieważ osoby, które trudnią się tego typu procederami są niereformowalne, i równie dobrze można rozmawiać do ściany (nie znalazłem ani jednego kontrargumentu na podane przeze mnie argumenty i przykłady).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 18-11-2012, 20:01    Odpowiedz z cytatem

podpisuje sie pod postem Przedmowcy. Jeśli tak dalej bedzie będzie 16 przewoźników regionalnych w Polsce, każdy oddzielny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rosół z kury Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Paź 2012

PostWysłany: 19-11-2012, 15:17   echhhh Odpowiedz z cytatem

jeden zrywa sie z pracy wczesniej..drugi wyniesie papier do kserokopiarki..a i pociagi nawet te zaladowane po dach i tak beda kasowane i tak..no bo kto liczy teraz ilu pasazerow jezdzi i czy to wogole wazne jest..wazne jest skanowanie..wyjasnienia itp itp a pociagi i tak pokasuja i tak pokasuja dopoki beda siedziec tacy menadzerowie jacy siedza...i odwalcie sie wreszcie od tych biednych konduktorow,i dziwie sie ze jeszcze co poniektórym osoby które sa szkalowane nie wytoczyly spraw sadowych.... Śmiech zalosne towarzycho "uprzejmię donoszę" Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-11-2012, 15:39    Odpowiedz z cytatem

A o co miałyby wytoczyć sprawy sądowe? "Publicznie opisano, w jaki sposób działam niezgodnie z prawem...". Ciekawe, kto by komu płacił po zakończeniu rozprawy Wink

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl