Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Biblioteki kolejowe - Wrocław
Autor Wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-11-2012, 20:49   Biblioteki kolejowe - Wrocław Odpowiedz z cytatem

Witam
Aktualnie jestem w trakcie pisania pracy na temat funkcjonowania kolei na terenie Dolnego Śląska i potrzebowałbym jakiejś branżowej bibliografii( już nawet nie do pracy ale dla własnych zainteresowań). Czy możliwe jest udanie się do biblioteki kolejowej na Joannitów( podobno coś takiego tam jest, trochę biblioteka trochę archiwum) i czy w ogóle coś takiego istnieje we Wrocławiu- archiwum kolejowe? I czy orientujecie się czy na Wydziale Transportu Pwr jest jakiś sensowny księgozbiór?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr [trzykoty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Paź 2012

PostWysłany: 27-11-2012, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Biblioteka na Joannitów jak najbardziej, ale tylko w czytelni. Nie wiem jak z funkcjonowaniem, bo dawno nie byłem. PWr. raczej ma mało książek z tego tematu, chyba, że nowsze i głównie czasopisma, bo kierunek transport nie ma tutaj długich tradycji (wydz. Mechaniczny). Coś może się znajdzie na Budownictwie, jeśli idzie o obiekty inżynieryjne i infrastrukturę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 27-11-2012, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Przez 4 lata technikum regularnie uczęszczałem do Ośrodka Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej (miejsca powszechnie nazywanego "biblioteką kolejową") PKP PLK w budynku byłej dolnośląskiej DOKP we Wrocławiu, znajdującego się przy ulicy Joannitów. Aby móc wypożyczyć jakiś wolumin należy mieć kartę. Taka wyrabiana jest pracownikom kolei lub uczniom/studentom kierunków o charakterystyce kolejowej (zaświadczenie ze szkoły/uczelni). Nie trzeba mieć karty by wolumin wziąć do czytelni lub ewentualnie skserować na miejscu.

Zbiór jest niesamowity, znajdziesz tam wszystko Smile

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-11-2012, 19:26    Odpowiedz z cytatem

toromistrz22,
Czyli mówisz, że warto iść? No to wielkie dzięki za info. A wystarczy zaświadczenie od prowadzącego że piszę pracę "kolejową"? kierunek geografia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 27-11-2012, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Myślę że powinno to wystarczyć, przecież tam też pracują ludzie Wink (bardzo miłe panie nawiasem mówiąc).

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl