Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pociąg PKP IC do Kijowa
Autor Wiadomość

dyneck Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2012

PostWysłany: 22-05-2012, 16:05   Pociąg PKP IC do Kijowa Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy jechal ktos kiedys pociagiem Intercity do Kijowa z Warszawy lub Krakowa i moze cos napisac jakie sa warunki w pociagu, moze ma jakies zdjecia. Wiem, ze jest obowiazkowa kuszetka - czy to jest taki przedzial z 6 lozkami ? czy do tego sa jakies miejsca siedzac czy lezy sie cala podroz ? Smile czy jest klimatyzacja, prysznic ?

z gory dzieki
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pietia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2012

PostWysłany: 23-05-2012, 20:10    Odpowiedz z cytatem

W składzie Kiev Expressu z reguły są 4 lub 5 wagonów ukraińskich (z 4-miejscowymi przedziałami sypilanymi) oraz 1 polski sypialny. Wagony z miejscami do siedzenia są tylko na odcinku Warszawa Gdańska-Dorohusk. Z tym,że i w sypialnych nie trzeba koniecznie cały czas leżeć, po złożeniu górnych półek można wygodnie siedzieć na dolnej.Z wagonów sypialnych moim zdaniem wygodniejsze są ukraińskie, leżanki są po obu stronach, jest więcej miejsca na bagaż. Minusem są natomiast w większości nieotwierające się okna. Na klimę w tym pociągu za bardzo bym nie liczył, na prysznic tym bardziej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 23-05-2012, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Z prysznica itp mozna korzystac na dworcach ukrainskich w pokojach ktore jakos tam sie nazywaja . Pisal o tym Regio Chlopak na swoim blogu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Polrail Service Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2012

PostWysłany: 12-12-2012, 11:06    Odpowiedz z cytatem

pietia napisał/a:
W składzie Kiev Expressu z reguły są 4 lub 5 wagonów ukraińskich (z 4-miejscowymi przedziałami sypilanymi) oraz 1 polski sypialny. Wagony z miejscami do siedzenia są tylko na odcinku Warszawa Gdańska-Dorohusk. Z tym,że i w sypialnych nie trzeba koniecznie cały czas leżeć, po złożeniu górnych półek można wygodnie siedzieć na dolnej.Z wagonów sypialnych moim zdaniem wygodniejsze są ukraińskie, leżanki są po obu stronach, jest więcej miejsca na bagaż.


Dzień dobry,

Sądzę, że mam cenną informację, która może zainteresować podróżujących Kiev Express'em.

Mamy potwierdzenie z IC, że od nowego rozkładu pociąg ten składa się tylko z wagonów ukraińskich, tzw. "twardych dwójek".
Oznacza to, że nie będzie można dokonywać zmian w przedziale i np. zarezerwować sypialnej dwójki, która w polskim wagonie powstawała z sypialnej trójki. Takich operacji zabrania system rezerwacji i nie można tego przeskoczyć.
Pozostaje tylko wspólna podróż z innymi pasażerami w przedziale. Sad

A przy okazji spytam, czy ma ktoś może już dostęp do aktualnego układu i numeracji wagonów w pociągach międzynarodowych IC?

Pozdrowienia,
Jarek
Polrail Service
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knulp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Cze 2011

PostWysłany: 19-12-2012, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Jechałem w listopadzie, jeszcze z Dw. Gdańskiego ( teraz z Zachodniej). Wagony tylko ukraińskie ( polskie z miejscami do siedzenia tylko do Dorohuska). Przedział 3 osobowy, łoża tylko po jednej stronie. Trochę mało miejsca na bagaż, tym bardziej, że Ukraińcy lubią jeździć z dużą ilością toreb. W ciągu dnia środkowe jest złożone, i mozna siedzieć. Wiem, że są też inne przedziały. Klimatyzacji nie ma - jak pisałem, jechałem w listopadzie, więc oraczej ogrzewanie - w wagonie było ciepło, jechałem w koszulce ( jak dla mnie nawet za ciepło). Okna otwierają się tylko na korytarzu ( nie wszystkie). WC znośne, całą drogę papier, woda, nie śmierdzi. U opiekunki wagonu możesz kupić herbatę / kawę lub wrzątek, by zalać np. gorący kubek. Podróż nie najgorsza, pociąg był punktualnie, zarówno w Kijowie, jak w drodze powrotnej w Warszawie. W drodze powrotnej niezły przemyt - chyba fajek - polscy celnicy na mój gust wzięli w łapę.
Sącząc piwko - czas leci szybko:).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl