Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
OSŻD zasady wystawiania biletu i obszar obowiązywania
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-07-2011, 18:49    Odpowiedz z cytatem

Nie ma oddzielnych wniosków na FIP i OSŻD - wypełniasz jeden i ten sam wniosek, z tym, że jak chcesz OSŻD, w punkcie 1b wyraźnie jest podane, że dotyczy OSŻD. Piszesz trasę oraz przejście graniczne i wsio. Biorąc bilet OSŻD nie wnosi się opłaty 25 zł.

Pobierz wniosek i go sobie obejrzyj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=8961 wszystko tam znajdziesz.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 10-07-2011, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Iktorn Smile

[ Dodano: 10-07-2011, 19:59 ]
Jadę na Ukrainę.
Trasa:
Lwów - Odessa - Simferopol - Kijów
wracam Kijów - Lwów.

Wpiszę na wniosku że jadę do Kijowa (bo to najdalsza stacja) , wpiszę też Lwów, Odessę, Simferopol . Jak jednak zostanie potraktowane to że wracam inną trasą niż jadę? Przeglądałem ten wątek i wiem, że można wracać inną trasą niż się jedzie. Zastanawiam sie tylko jak to na wniosku wpisać...


I drugie pytanie mam: ustalam trasę. Założmy pierwszy etap Lublin - Lwów. Potem Lwów - Odessa. Do lwowa jednak nie przyjezdzam pociągiem a autobusem. Ma to jakieś znaczenie? Inaczej mówiąc: czy muszę całą zaplanowaną trase pokonać pociągiem czy mogę niektóre jej odcinki pokonać w inny sposób? jest to jakoś sprawdzane ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 12-07-2011, 09:18    Odpowiedz z cytatem

ja mam natomiast pytanie czy koleje wydajace OSŻD same ustalaja termin waznosci biletu czy np w styczniu moge slozyc wniosek ze chce bilet np na sierpien??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sz_mon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lip 2011
Skąd: Kościan

PostWysłany: 22-07-2011, 09:05    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam już u siebie na biurku bilet OSŻD wystawiony do Barnaulu(Syberia, Ałtaj) Cool
Pytanie do bardziej doświadczonych, gdzie w Moskwie można wykupić miejscówkę na podstawie bezpłatnego bilety?
Kolejna kwestia-wykupowałem przez stronę rosyjskich kolei bilety dla moich znajomych, dla siebie jednak opcji samej miejscówki nie znalazłem. Dobrze wnioskuję, że nie ma takiej możliwości? Wiem, że w sezonie wakacyjnym kupienie tylko miejscówki na transsiba w płackarcie w dzień odjazdu jest niemożliwością. Obawiam się, czy nie będzie problemem też kupienie na kupe Może poradzicie mi jak zrobić, by jechać jednak z grupą a nie płacić. Myślałem nad opcją kupienia całego biletu i zwrócenia go w kasie i wykupienia tylko miejscówki. Podobno zwrot biletu w dzień odjazdu=50% potrącenia. Z powrotem też jest problem bo to koniec wakacji i cała Rosja wraca do domu:-)
Tym postem chciałem się przywitać z wszystkimi forumowiczami Very Happy
Pozdrawiam

[ Dodano: 08-09-2011, 09:47 ]
Hej,
Odpowiadam sobie na swoje pytania, może się komuś przyda.Właśnie wróciłem z podróży przez Syberię. Parę moich spostrzeżeń odnośnie biletu OSŻD w Rosji
1.Bilet OSŻD można zarejestrować we wszystkich kasach RŻD. Polecam jednak największe dworce bo tam Panie mają koleżanki i kierowniczkę, by się poradzić
2. By kupić bilet z OSŻD TRZEBA znać język rosyjski, gdyż Panie w kasie nie znają takiego biletu. Kasjerki na samym początku mówią przeważnie, że takie bilety są nieważne. Dopiero wytłumaczenie po rosyjsku powodowało ich reakcje. Jedna Pani powiedziała, że 26 lat pracuje na kolei i takiego biletu nie widziałaSmile
3. Rezerwacja
W okresie wakacyjnym praktycznie nie dostanie się miejscówki na "płackartę" w dniu odjazdu pociągu. Można dostać na "kupe". Cena miejscówki OSŻD na kupe=cenie biletu pełnego na płackartę, wiadomo jest dużo wygodniej w kupe

Przykładowe ceny miejscówek OSŻD
Kijów-Lwów płackarta 15UAH
Moskwa-Irkuck kupe 3119RUB
[Pozostałą część trasy przejechałem na pełnym bilecie ze znajomymi w płackarcie]
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 26-07-2012, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Czy sprawa miejscówek na Ukrainie wygląda w ten sposób, że rezerwacja na kupe = pełnej cenie biletu na płackarte, a cena miejscówki w przedziale lux = cenie pełnego biletu na kupe. Mam jeszcze problem bo chcę pojechać na Krym do Symferopola ale nie wiem w jaki sposób kupić same miejscówki. Czy ktoś zna sposób na ich zakup jeśli tak to proszę o przekazanie informacji nawet na pw. Bardzo mi na tym zależy termin wyjazdu to początek września lub późny koniec sierpnia a słyszałem, że właśnie co najmniej z miesiąc wcześniej trzeba miejscówki rezerwować.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 26-07-2012, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego kiedy jedziesz - od tego zależy frekwencja w pociągach. Ja w zeszłym roku jechałem właśnie na Krym (właśnie z biletem OSŻD) na trasie Lwów --> Odessa --> Simferopol (potem do/z Sewastopola pociąg podmiejski --> Kijów --> Lwów. Było to we wrześniu, w zasadzie na każdy pociąg miejscówki kupowaliśmy w dniu wyjazdu i zawsze się jakieś znalazły. Co nie oznacza, że nie było różnych problemów i dziwnych sytuacji przy ich zakupie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 26-07-2012, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Jadę dokładnie jak Ty tylko że z Kijowa pojedziemy Kiev Expresem do Warszawy, żeby mieć pewne miejscówki w PL wagonie Smile
Ale z różnych przeczytanych na forach porad wiem, że na Ukrainie działa "korupcja" ja mam ustalony wyjazd 31 sierpnia z Krakowa wagonami do Odessy. Powiedz mi czy były problemy z kupieniem samej miejscówki już tu nie chodzi o korupcje tylko o kompetencje będę kupował najprawdopodobniej w Odessie i może Symferopolu te miejscówki i nie chcę spędzić 2h na dworcu mój rosyjski jest na poziomie średnim Smile

Dziękuje za odpowiedz,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 26-07-2012, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Najprościej poszło we Lwowie - pierwsza z brzegu kasa, bez problemów kasjerka sprzedała płackarty do Odessy. W zasadzie przy każdym z czterech przejazdów miejscówki wystawiano nam w inny sposób i inne były opłaty Smile
Jak masz jakieś konkretne pytania - zapraszam na priv Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

malyniak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2012

PostWysłany: 16-12-2012, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Od 9 grudnia kilkanaście pociągów RŻD zostało objętych cenami globalnymi przy zakupie biletu w Taryfie Wschód-Zachód. Oznacza to, że najprawdopodobniej nie będzie się dało kupić samej miejscówki w tej taryfie, np. do biletu OSŻD (a biorąc pod uwagę stanowisko RŻD, iż kolejarzy z Polski i innych krajów "zachodnich" niezależnie od miejsca zakupu obowiązuje właśnie ta taryfa na miejscówki do biletu OSŻD - nie będzie w ogóle możliwy tańszy przejazd tymi pociągami). Miejscówki w Taryfie Wschód - Zachód na pociągi RŻD są relatywnie drogie, ale w porównaniu do pełnej ceny na pociąg firmienny (a głównie takie są objęte nową regulacją) w dalszym ciągu się opłacało. Poniżej lista pociągów:
1/2 Moskwa - Kazań "Premium"
15/16 Moskwa - Jekaterynburg
102 Moskwa - Adler "Premium"
1/2 Moskwa - Władywostok "Rossija"
55/56 Moskwa - Krasnojarsk "Jenisej"
9/10 Sankt Petersburg - Irkuck "Bajkał"
7/8 Nowosybirsk - Władywostok (o tyle dziwne, że ten nie jest nawet firmienny, jak jechałem nim w wakacje, to wagony były wyciągnięte z krzaków)
87/88 Nowosybirsk - Omsk "Irtysz"
wszystkie Sapsany (do SPB jak i do N.Nowgorodu)

Jak widać po relacjach i pociągach, chodzi o maksymalne złupienie turystów, szkoda że przy okazji tracą kolejarze, a przy tym tworzy się wyłomy w systemie, i w ten sposób za kilka lat bilet OSŻD może się stać bezużyteczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-12-2012, 18:58    Odpowiedz z cytatem

Moment, moment Smile Spokojnie Smile Akurat w przypadku tych pociągów, które wymieniłeś nadal bez problemu kupisz samą miejscówkę do biletu OSŻD ... wg Tabel opłat za miejsca rezerwowane RŻD/FPK, które w nowym rozkładzie nie uległy zmianie (na relacje wewnętrzne) w stosunku do poprzedniego rozkładu. Na PKP nie kupisz miejscówki na Sapsany (dlaczego ? tego niestety zdradzić nie mogę) natomiast kupisz taką miejscówkę w Rosji wg opłat z Tabel za miejsca rezerwowane (np. Moskwa-Sankt Petersburg kl.1- 99,00 EUR, kl.2 - 62,00 EUR). Rosjanie trochę błędnie nazywają bilety globalne. Tak naprawdę w ich wydaniu to są bilety z ceną sumaryczną, a nie globalną. Co nie zmienia faktu, że ceny jakie podali są zaporowe. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

malyniak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2012

PostWysłany: 16-12-2012, 21:45    Odpowiedz z cytatem

Ale kupiłeś/widziałeś/wystawiłeś po 9 grudnia samą miejscówkę na jeden z wymienionych pociągów? Jeśli nie, to będę obstawał przy swoim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-12-2012, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Jutro pójdę na testy i poinformuję Smile Dodam tylko, że samo przejście na bilety z ceną globalną nie oznacza wcale zakazu korzystania z biletów dla personelu kolejowego. Może to wykluczyć np. wypisywanie biletów manualnych itp. EN Jan Kiepura jest pociągiem z cenami globalnymi, a można przecież wystawić samą miejscówkę do biletu FIP czyli Aufpreis czy do służbowego FIP zupełnie bezpłatną. Rosjanie przysłali szczegółowe warunki odprawy na np. pociagi "Sapsan". Podali kody rezerwacyjne do biletów OSŻD zarówno prywatnych jak i służbowych. Z przyczyn technicznych sprzedaż u nas została zablokowana, ale w Rosji śmiało kupisz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

malyniak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2012

PostWysłany: 16-12-2012, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Nie miał bym nic przeciwko, gdyby wszystko zostało "po staremu" Wink (pomimo, że samemu raczej z tej formy nie korzystam, bo obczaiłem możliwość "oszukania" systemu poprzez zakup miejscówki w taryfie MGPT np. na Ukrainie Very Happy ), niemniej jednak z tego co się orientowałem, to miał być taki sam Globalpreis, jak w przypadku Nicei, Paryża i Saratow-Berlin...
Ale skoro sprawdzisz, to nie ma co snuć przypuszczeń Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-12-2012, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Sprawdzę sprawdzę. Ale z pism jakie otrzymuje z RŻD/FPK nie wynika że w tych pociągach nie obowiązują bilety OSŻD. Przy Spasanie nawet wytłuścili druk, że właśnie można korzystać z OSŻD - z tym że bilety wydawać można tylko elektronicznie wg cen globalnych. Niedostępne dla posiadaczy OSŻD są tylko pociągi komercyjne

[ Dodano: 20-12-2012, 13:38 ]
Zatem uprzejmie donoszę ! Bilety OSŻD zarówno służbowe jak i prywatne są honorowane w pociągach z ceną globalną (te które wymieniłeś plus wszystkie Sapsany) oprócz oczywiście pociągów komercyjnych. Zmiana polega na tym że teraz nie jest dostępna sprzedaż samych miejscówek na PKP ... a wszystko przez to, że RŻD ustaliły dwa kody do wywoływania, których nie ma na PKP bądź służą do innych biletów. Kod 99 - dostępny na PKP ale wydruk na bilecie będzie "FIP" zamiast "OSŻD" - to do służbowego OSŻD i kod 94- którego w ogóle nie ma na PKP (a wprowadzenie kosztowałoby grube pieniądze - a na znikomą sprzedaż zwyczajnie nie opłaca się tego robić) - do biletów prywatnych OSŻD. Nadal jednak będzie można kupić samą rezerwację na RŻD i innych kolejach które będą miały dostęp i uprawnienia do sprzedaży.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

malyniak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2012

PostWysłany: 30-12-2012, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Czyli jednak coś jest na rzeczy Smile
A ta globalna cena np. na Moskwa - Władywostok wynosi w kupe 638 Euro - ciekawe kto to będzie kupował, jeżeli przez internet można kupić bilet w taryfie krajowej RŻD Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl