Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa strona KolejoweAbsurdy.pl
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-12-2012, 23:45   Nowa strona KolejoweAbsurdy.pl Odpowiedz z cytatem

Polecam utworzony przed kilkoma dniami serwis www.KolejoweAbsurdy.pl pokazujący całą prawdę o polskiej kolei, m.in.:

- kulisy naciągania pasażerów na "miejscówki zerowe", które niczego nie rezerwują (radzimy jak się przed tym bronić),

- o tym jak od 9 grudnia mieszkańcy wielu śląskich miejscowości, m.in. Rybnika, Raciborza, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Tarnowskich Gór, nie mogą kupić na stacji biletów na pociągi dalekobieżne,

- o cichej likwidacji oferty Last Minute. W niektórych relacjach (np. Kraków-Zakopane) ceny przejazdu wzrosły aż o 626 procent!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 26-12-2012, 17:50    Odpowiedz z cytatem

Ale bzdury!

Cytat:
o cichej likwidacji oferty Last Minute. W niektórych relacjach (np. Kraków-Zakopane) ceny przejazdu wzrosły aż o 626 procent!

nic nie wzrosło opłata za przejazd była taka sama była tylko możliwość skorzystania z promocji która została zniesiona a będą obowiązywały inne
Cytat:
kulisy naciągania pasażerów na "miejscówki zerowe", które niczego nie rezerwują (radzimy jak się przed tym bronić),

tu też bzdura jak mało która w regulaminie jest zapis o sprzedaży miejscówki tylko do najbliższej stacji zatrzymania i nic tu się nie wybronisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 26-12-2012, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Farmazony straszne... Ceny biletów po likwidacji oferty "Last Minute" zostały takie są, usuwają po prostu promocję. Jak po świętach wszystkie wyprzedaże i promocje się kończą to nikt nie dudni że ceny wzrastają, nie? Ośmieszacie się pisząc takie głupoty. Co do kas to wszystkie wymienione miejscowości mają tak mało połączeń dalekobieżnych że uruchamianie tam kas nie ma żadnego sensu. Co to, KŚ ma błagać IC żeby zlecili im sprzedaż biletów? PR same zleciły KŚ sprzedaż biletów i sprawa jest załatwiona, tylko IC ma problem. Co do miejscówek to nie wypowiem się bo nie zgłębiłem tego tematu ale patrząc na treść dwóch powyższych 'zarzutów' to myślę że to z miejscówkami to też jakieś naciągane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 26-12-2012, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Leniwiec napisał/a:
Co do miejscówek to nie wypowiem się bo nie zgłębiłem tego tematu ale patrząc na treść dwóch powyższych 'zarzutów' to myślę że to z miejscówkami to też jakieś naciągane.

Można powiedzieć wręcz, że bardzo mocno naciągane. Niestety widzę, że artykuły są pisane tylko i wyłącznie po to, żeby dołożyć kolei i patrzy się na same negatywy dokładając od siebie.
Prosty przykład w przypadku miejscówek - od kilku miesięcy nie ma możliwości wystawienia miejscówki na wagon -0, miejsce -0 a jakoś nowy artykuł podaje, że takie miejscówki są cały czas wystawiane. A wystawienie miejscówki z kodu "90" nie zawsze oznacza brak gwarancji miejsca, jest możliwość żeby wystawiając miejscówkę z tego kodu zagwarantować podróżnemu miejsce. No ale jakby ktoś nie napisał źle o kolei to nie miałby tłumu żądnych sensacji czytelników...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-12-2012, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Leniwiec napisał/a:
Farmazony straszne... Ceny biletów po likwidacji oferty "Last Minute" zostały takie są, usuwają po prostu promocję.

Likwidacja promocji Last Minute de facto oznacza dla pasażera podwyżkę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie jeździ przecież pociągami Ex na krótkich dystansach w normalnej taryfie, bo to jest skrajnie nieopłacalne. Jeśli ktoś dotąd korzystał z pociągów PKP IC w ofercie Last Minute to teraz będzie korzystać z usług tańszej konkurencji. PKP IC na szczęście nie jest jedynym przewoźnikiem w naszym kraju. Jeśli chodzi o zakopiankę to tam pasażerów przejmie prywatne busiarstwo (ku uciesze TORrorystów, betonu PKP i marszałkowskich urzędasów), bo i oferta PR na linii do Zakopanego od lat jest na żałosnym poziomie. W Małopolsce mówi się wręcz o mafii busiarskiej...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 26-12-2012, 23:57    Odpowiedz z cytatem

Ja dzięki tej stronce wiem jak sie bronić jeśli chodzi o miejscówkę i wagon klasy 0 ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 27-12-2012, 10:28    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
miejscówkę i wagon klasy 0 ..

ktos juz pisal ze nie ma mozliwosci wystawiania mejscowki na miejsce zero , wiec jak chcesz sie bronic przed czyms czego nie ma ,teraz moze konduktor wystawic ci miejscowke do najblizszej stacji zatrzymania i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 27-12-2012, 21:14    Odpowiedz z cytatem

artus11 napisał/a:
Cytat:
miejscówkę i wagon klasy 0 ..

ktos juz pisal ze nie ma mozliwosci wystawiania mejscowki na miejsce zero , wiec jak chcesz sie bronic przed czyms czego nie ma ,teraz moze konduktor wystawic ci miejscowke do najblizszej stacji zatrzymania i tyle.


Mi jak teraz wystawiłby taką miejscówkę to bym go wyśmiał ewidentnie.. i powiedział, że albo wystawia mi NORMALNĄ miejscówkę, albo zgłaszam sprawę do wyższej władzy i mogą mi naskoczyć.. krótko.. nie ma czegoś takiego jak miejscówka 0 w wagonie 0 .. bezsens.. nie interesuje mnie to.. gość jest od tego kierownikiem, żeby miejscówki mi poszukać.. jak mu terminal nie działa.. i tyle..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 27-12-2012, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, miejscowkami wystawianymi tylko do najbliższej stacji zatrzymania też przydałoby się zająć. Jak chcę jechać np. z Warszawy do Gdańska to logiczne ze miejscówkę też chcę mieć w pełnej relacji a nie z Wwy Wschodniej do Legionowa. To ewidentnie narusza prawa pasażera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lewypl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-12-2012, 07:50    Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo odmawiaj przyjęcia miejscówki do najbliższej stacji dostaniesz po nowym roku wezwanie za całe 650 zł więc lepiej nie cwaniakować !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 29-12-2012, 11:27    Odpowiedz z cytatem

lewypl napisał/a:
Proszę bardzo odmawiaj przyjęcia miejscówki do najbliższej stacji dostaniesz po nowym roku wezwanie za całe 650 zł więc lepiej nie cwaniakować !


A kto tutaj cwaniakuje ? Smile .. pokaż mi kolego punkt lub paragraf w regulaminie IC , nt miejscówki zerowej .. lub lepiej.. zapytaj o tą miejscówkę UTK .. ciekaw jestem co Ci o niej powiedzą.. bo moim zdaniem to jest dość mocne naruszanie prawa..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 29-12-2012, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pokaż mi kolego punkt lub paragraf w regulaminie IC

pargraf 8 punkt drugi kolego, lewypl pisał o miejscówce do najbliższej stacji zatrzymania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl