Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Rzeź ofert w PKP Intercity
Autor Wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-12-2012, 13:14   

No coz, po tym co dzos uslyszalem od znajomej w pracy, to niech IC padnie. I wszystkie inne spoleczki kolejowe. Jesli pracownik informacji kolejowej odradzil potencjalnej pasazerce jazdy pociagiem z Wwy do Ustronia a zachecil do busa to jest jawny sabotaz. Niech sobie koleje palna 3000% podwyzki i juz. Czas krzyzyk postawic na kolejach w Polsce. Koniec kropka, czas pozbyc sie zludzen. Ja jeszcze troche mialem, teraz juz nie.
Przejdź na dół

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 28-12-2012, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Taki pracownik powinien być dyscyplinarnie zwolniony. A co do promocji nie przesadzajmy. Teraz mamy TLK-i tam gdzie jeszcze niedawno tylko pociągi EIC miały wstęp, także nie jest tak źle.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 29-12-2012, 03:05    Odpowiedz z cytatem

Polrail Service napisał/a:
Nie widzę w nowych informacjach nic o bilecie rewelacyjnym. Czy mam problem ze wzrokiem, czy tę ofertę też wyrzucili?


Pułtuś napisał/a:
Skasowanie biletu rewelacyjnego nie byłoby katastrofą. Byloby samobójstwem.


sheva17 napisał/a:
Promocja na linię radomską z Krakowa do stolicy zostaje? Nie ukrywam, że często z tej oferty korzystam jeżdżąc ze świętokrzyskiego do stolicy.


Bardzo mi przykro, moi mili. Bilet Rewelacyjny (prześlugowski "fioletowy") również powędrował do kosza. Hmm

To tym śmieszniejsze, że jeszcze 9 grudnia uruchomiono nowy odcinek w tej ofercie (Bydgoszcz Gł. - Toruń Gł.). Śmiech

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29-12-2012, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ofertę wcześniej=taniej, byłaby to interesująca promocja dla podróżnych gdyby: Kupując bilet do 60 dni przed odjazdem zniżka wynosiła by 50%, do 30 dni przed odjazdem 30% i do 7 dni, tak jak jest, czyli 10% wtedy byłoby jak najbardziej ok. To tylko takie moje przemyślenia. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 29-12-2012, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Puknij się w czoło. Dziś w Polsce nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje biletu 2 miesiące w przód! Do 25 dni przed wyjazdem powinno być 50%, do 10 dni 30%, a do 3 dni 15%, poza tym powinien wrócić bilet rewelacyjny i MAX26 i by było dobrze. Jeszcze tylko na odcinku krajowym wprowadzić w EC zniżkę 37% dla uczniów do 24 roku życie i było by prawie jak w niebie. Wtedy podwyżkami cen by się tak bardzo ludzie nie przejmowali.
Pozdrawiam Cool

//nie cytuj przedmówcy! mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29-12-2012, 15:41    Odpowiedz z cytatem

@up
Więc się niech ludzie w końcu nauczą!
Ja często podróżując za granicą, nie wyobrażam sobie kupna biletów na ostatnią chwilę. Tak jest w całej Europie od dawna, chcesz jechać naprawdę tanio, kup bilet co najmniej miesiąc wcześniej.
Oczywiście mowa tutaj tylko o połączeniach dalekobieżnych.

Co do biletu rewelacyjnego i MAX26, to się zgadzam z tym, że nie powinny być wycofywane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2011
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: 29-12-2012, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Czy ja dobrze widzę że koszt przejazdu w wagonie sypialnym i kuszetce będzie taki sam jak w przypadku miejsca siedzącego? Jeśli tak, to jest to spora obniżka w przypadku tych dwóch pierwszych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 29-12-2012, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Koszt przejazdu to zawsze był taki sam, a nawet minimalnie niższy. Tyle, że miejscówka w kuszetce kosztuje 60 zł a w taniej kuszetce (bez pościeli) 25 zł. No a w sypialnym to dolicz dodatkowo 80 zł za 3 osobowy.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2011
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: 29-12-2012, 16:09    Odpowiedz z cytatem

Aaaa, już wszystko jasne, dzięki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 29-12-2012, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chcesz jechać naprawdę tanio, kup bilet co najmniej miesiąc wcześniej

To fakt, sam kupiłem w zeszłym roku za 19 EUR bilet na ICE z Kolonii do Amsterdamu, 3 miesiące wcześniej, gdzie cena regularna to prawie 60 EUR.
Ale to właśnie zagranica, a u nas to szybko sprzedawały się SuperBilety za 29 zł na miesiąc przed odjazdem, bilety w ofercie SparDay i Night też cieszą się popularnością, a te bilety są dostępne już 60 dni przed odjazdem.
Tylko problem w tym, żeby dokładnie zaplanować z takim wyprzedzeniem podróż. U nas to ciężkie zadanie (remonty, modernizacje, opóźnienia, zmiany rozkładów itp.).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 29-12-2012, 18:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bardzo mi przykro, moi mili. Bilet Rewelacyjny (prześlugowski "fioletowy") również powędrował do kosza.

mam nadzieje ze to jest informacja niepotwierdzona , ja nie znalazłem nigdzie takiej informacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 29-12-2012, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Gonza, wlasnie. Maksymalny okres obowiazywania rozkladu wedle filozofii "mordernizujemy, nie utrzymujemy' to 60 dni. W porywach 90.
Poza tym IC w kraju skrocilo przedsprzedaz do 30 dni.

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

firmus_piett Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2009

PostWysłany: 30-12-2012, 01:41    Odpowiedz z cytatem

Gdy przeczytałem tę "ofertę" zrobiło mi się słabo. Rabat 10%? To są kpiny z pasażerów. Już bilet świąteczny, mimo szczytu przewozowego i 30% rabatu słabo się sprzedawał a 10% ma być czymś lepszym? Ceny biletów w EIC stają się astronimiczne, niemal 2x wyższe niż na analogiczne pociągi w Czechach. Aż dziwne, że w ogóle ktoś będzie tym jeździł. Zarabiam zdecydowanie powyżej średniej krajowej, ale na jazdę EIC po prostu nie będzie mnie już stać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tagor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2012

PostWysłany: 30-12-2012, 08:09    Odpowiedz z cytatem

Wiecie co....
Lubię kolej, interesuję się nią i troszkę orientuję w jej tematyce, pewnie nieco bardziej niż przeciętny Polak podróżujący pociągiem.
Ale powiem szczerze ,że zaczynam się coraz bardziej gubić w natłoku spółek kolejowych, rodzajów pociągów, taryf, i coraz to częsciej zmienianych cennikach, ulgach i innych przepisach taryfowych
Cały ten system jest coraz mniej przyjazny dla tego, dla kogo przynajmniej w teorii istnieje czyli dla PASAŻERA Crying or Very sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-12-2012, 19:04   

To prawda z tym biletem rewelacyjnym??? Podwyzszac cene biletu z Krakowa do Katowic przy takim czasie przejazdu, z Tarnowa do KRakowa w kontekscie otwarcia nowej autostrady czy z KRakowa do Zamoscia w obliczu katastrofalnego czasu przejazdu ... lub tez z Warszawy do Radomia gdzie teraz furore robi PolskiBus z 12 kursami... delikatnie mowiac nie jest to rozsadne Evil or Very Mad Z Krakowa do Katowic za 30 zł w czasie 2:15. Po co, mozna autobusem w godzine za 12 zl. Twisted Evil Ale idioci w Warszawie tego nie widzą Exclamation

Malinowski wydawal mi sie zbawicielem IC. Niestety, na koniec roku calkowicie stracil w moich oczach Exclamation

Ale tak to jest gdy koleja w kraju rządzi sie z Warszawy, dojezdzajac pociagiem z kołnieżykami z linii łodzkiej, widzac zapchane pociagi i bogatych ludzi Evil or Very Mad

Ale moze to jest ta nowa strategia. Mniej ludzi w pociagach ale za wieksza kase, to rzadsze naprawy rewizyjne, mniej skarg, mniej wagonow potrzeba...

Dno i metr mułu... Szkoda patrzec jak ta firma sie wykańcza i ustepuje konkurencji autobusowej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl