Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia ET22
Autor Wiadomość

daro5001 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2012

PostWysłany: 30-12-2012, 13:23   Zdjęcia ET22 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Założyłem ten post ponieważ w niedalekiej przyszłości planuję skleić model elektrowozu ET22. Posiadam już trochę materiałów na temat, jednak brakuje mi dokładnych zdjęć. Szukałem w sieci jednak tu można znaleźć tylko zdjęcia ogólne (całych lokomotyw). Sam nie mam dostępu żeby zrobić dokładne zdjęcia tej lokomotywy. Na forum napewno znajduj się użytkownicy, którzy mają możliwość wykonia zdjęć dokładnych. Zbliżeń wózków, ostoi z kanału oraz innych zdjęć, sprzęgu międzywózkowego zgarniaczy i innych elementów których "normalnie" się nie fotografuje. Będę wdzieczny jeśli znajdzie się użytkownik forum, który pomoże mi w tym temacie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2008

PostWysłany: 30-12-2012, 18:38    Odpowiedz z cytatem

Tak na szybko... możesz zainwestować w coś takiego...
http://allegro.pl/plany-lokomotywa-elektryczna-serii-et-22-i2901021021.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

daro5001 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2012

PostWysłany: 30-12-2012, 19:00    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za link do tej aukcji. Plany modelarskie które się tam znajdują są w skali H0 tzn. 1:87. Ja planuję skleić tą lokomotywę w skali 1:20 lub 1:25 jeszcze się nad tym zastanawiam. Plany w skali H0 są zbyt mało dokłądne i niewiele mi one pomogą. W swoich zbiorach posiadam już te plany oraz sporo rysunków montażowych ET22. Wszystkie rysunki które posiadam dotyczą wózków oraz ostoi. Brakuje mi zdjęć ostoi od dołu, nie wiem jak są podwieszone zbiorniki na powietrze, jak są ułożone przewody pneumatyczne, jak jest zbudowane konstrukcyjnie pudło, jak są zbudowane zgarniacze itp. Rysunków raczej nie uda mi się załatwić a w miejscowości gdzie mieszkam nie mam możliwości wykonania zdjęć. Model chcę zbudować z taką dokłądnością jak Precyzyjny w tej relacji http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10741 . Ostatnio został wydany model ET22 w skali 1:25 ale jego cena jest zaporowa. Poza tym dokładność z jaką są projektowane te modele jast kiepska. Ja chcę wykonać model z możliwie jak największym odwzorowaniem.
Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2008

PostWysłany: 30-12-2012, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Jedynie co mogę doradzić to przeliczenie wartości ze skali H0 na to co potrzebujesz,
Ewentualnie szukać gdzieś DTR-ki do ET22. Czasami pojawiają się na Allegro ale cena też bywa zaporowa.
Może warto wybrać się do jakiejś lokomotywowni i popytać na warsztacie o jakiekolwiek dokumentacje lub możliwośc sfotografowania sobie jakiegoś egzemplarza i wtedy ewentualnie próbować jakoś to zwymiarować.

Plany taboru na 100% będą mieć w zakładach w których robią naprawy główne (np. ZNLE Gliwice)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szpiegu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Sie 2009

PostWysłany: 01-01-2013, 16:42    Odpowiedz z cytatem

Popytaj na forum "maszyny". Autorzy tekstur na pewno coś mają.
Niestety u mnie ET22 już się nie pojawiają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl