Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Podróż do Berlina
Autor Wiadomość

mariusz6 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 04 Wrz 2011

PostWysłany: 04-09-2011, 14:16   Podróż do Berlina Odpowiedz z cytatem

Witam Drogich Forumowiczów,

w przyszłym tygodniu mam zamiar jechać do Berlina, i mam takie pytanie, może ktoś wie jak dostać się tam najtaniej z Warszawy pociągiem?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-09-2011, 15:13    Odpowiedz z cytatem

Zapytaj o bilety promocyjne na BWE takowe istnieją w cenie 29 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 04-09-2011, 16:02    Odpowiedz z cytatem

Najtaniej będzie skorzystać z interREGIO Portowiec do Poznania, tam przesiadka (7 minut) w osobowy do Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Oczywiście należy kupić jeden bilet na oba pociągi: Warszawa-Słubice (normalny ok. 49 zł, można korzystać ze zniżek!), a w Słubicach u konduktora przejściówkę za ok. 2zł. A jak jedziemy na REGIOkarnecie, to nawet przejściówka niepotrzebna.

Z Frankfurtu co pół godziny jedzie pociąg do Berlina, bilet jakieś 9 EUR (warto poszukać podróżnych jadących grupą i się przyłączyć - zwykle za 4-5 EUR).

REGIOchłopak to kiedyś opisywał ;-)
http://regiochlopak.blogspot.com/2011/03/pociagiem-tanio-do-berlina.html

[ Dodano: 04-09-2011, 17:21 ]
Ale uwaga: w związku z remontami, nie każdego dnia tak się da pojechać. Np. od 14 września będzie problem z przesiadką...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

panmaciejsz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2009
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 05-05-2012, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientuje, ile teraz kosztuje przejściówka Franfkurt-Słubice?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 06-05-2012, 07:26    Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku kosztowala jeszcze 3 zl wiec jesli podrozala to do poziomu gora 4 zl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bilet Ś-krzyski Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Gru 2011
Skąd: Ostrowiec Świętokrz

PostWysłany: 14-12-2012, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam
Wybieram się w następny weekend przez Szczecin do Berlina (powrót przez Rzepin) i mam 4 pytania:
1. Bilet jednorazowy Szczecin–Berlin za 7,50 € (z Regiokartą) jest ważny w komunikacji miejskiej?
2. Taniej będzie jechać do Franfkurtu pociągami RB z Berlin–Lichtenberg zamiast RE z Berlin–HBF?
3. Można kupić bilet z automatu w pociągu? Najpierw poszukam jadących grupą.
4. Czy bilet plus jest honorowany w pociągach regio na odcinku Franfkurt-Słubice?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 15-12-2012, 13:39    Odpowiedz z cytatem

Bilet Ś-krzyski napisał/a:
Pozdrawiam
1. Bilet jednorazowy Szczecin–Berlin za 7,50 € (z Regiokartą) jest ważny w komunikacji miejskiej?



teoretycznie możesz nim dojechać do dowolnego miejsca w Berlinie korzystając z komunikacji miejskiej . tak przynajmniej pisze w polskojezycznej broszurce VBB
http://images.vbb.de/assets/downloads/file/8633.pdf
na stronie 55 jest napisane
Bilety VBB (nie mają konkretnie wskazanej stacji docelowej) wskazują jako stację docelową – daną strefę taryfową
(obszar taryfowy). (np. Potsdam A – strefa, dla której obowiązuje osobna taryfa). Podróżny w Niemczech,
po opuszczeniu pociągu, może kontynuować swoją podróż miejscowym środkiem transportu do każdego przystanku,
który leży w obszarze miasta docelowego.



oraz

Podróżny może więc korzystać:
a) dotyczy połączenia od Szczecina oraz Gorzowa Wlkp. / Kostrzyna:
– w Berlinie
– z pociągów kolei miejskiej („S-Bahn”),
– z metra („U-Bahn”), tramwajów, autobusów i promów „Berliner Verkehrsbetriebe (BVG)“;
– w Szczecinie
– z tramwajów i autobusów Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM).


Ale wydaje mi się, że jeżdżenie tak sobie po Berlinie do woli przez cały dzień jest oficjalnie niedozwolone.
Nie korzystałem nigdy z tego biletu bo zawsze jechałem minimum w 2 osoby i wtedy korzystałem z Berlin Brandenburg Ticket

Cytat:
2. Taniej będzie jechać do Franfkurtu pociągami RB z Berlin–Lichtenberg zamiast RE z Berlin–HBF?


Według wyszukiwarki http://www.vbb.de/en/index.html
wynika ze cena biletu z Hauptbahnhof jak i z Lichtenberg do frankfurtu nad odrą jest identyczna i wynosi 9.40 Euro . A taryfa jest jednakowa na RB czy RE.

Jesli będziesz decydował się kupić jednodniówkę na jeżdzenie po berlinie to kup belin ABC i ( roznica pomiedzy berlin AB i Berlin ABC jest tylko 0,20 Euro ( 6,80 i 7Euro) i wtedy na tym biliecie jedziesz S -bahnem do Erkner ( lub pociagiem regionalnym DB) i tam kupujesz bilet za 8 euro do franfurtu . To tak jesli chcesz maksymalnie zaoszczędzić (oszczednośc 1,20 Euro tylko w wypadku kupowania jednodniówki do jezdzenia po berlinie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 15-12-2012, 14:34   Re: Podróż do Berlina Odpowiedz z cytatem

mariusz6 napisał/a:
Witam Drogich Forumowiczów,

w przyszłym tygodniu mam zamiar jechać do Berlina, i mam takie pytanie, może ktoś wie jak dostać się tam najtaniej z Warszawy pociągiem?
z wawy do krzyża portowcem z krzyza do kostrzyna przez gorzów regio i tam już masz około 15 pociagów niemieckiego przewoźnika- taniej ci to wyjdzie niż jazda EC BWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bilet Ś-krzyski Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Gru 2011
Skąd: Ostrowiec Świętokrz

PostWysłany: 20-12-2012, 03:13    Odpowiedz z cytatem

Darian dziękuję za info. Poczytałem sobie na vbb.de i wiem wszystko:
Jeden bilet jest ważny dla jednej osoby w jednej podróży między Berlinem i Szczecinem, w tym miasta Berlin AB w jednym kierunku. Nie będę kupować biletu jednodniowego Szczecin<->Berlin za 15€ bo chcę wracać przez Frankfurt. Kółeczkowanie po Berlinie odpada więc przeczekam noc na Berlin HBF.
Zaliczanie berlińskiej sieci na później a jest co zwiedzać:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 20-12-2012, 14:25   Re: Podróż do Berlina Odpowiedz z cytatem

jajo31 napisał/a:
mariusz6 napisał/a:
Witam Drogich Forumowiczów,

w przyszłym tygodniu mam zamiar jechać do Berlina, i mam takie pytanie, może ktoś wie jak dostać się tam najtaniej z Warszawy pociągiem?
z wawy do krzyża portowcem z krzyza do kostrzyna przez gorzów regio i tam już masz około 15 pociagów niemieckiego przewoźnika- taniej ci to wyjdzie niż jazda EC BWE


Nie wiem czy oferta Spar-day za 29 euro nie jest najlepsza i najtańsza - ok. 5,5 godziny i z Warszawy jest się w Berlinie. Chyba , że ktoś ma zniżkę 99% - wtedy można krążyć naokoło Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

NiederLausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Gru 2011

PostWysłany: 20-12-2012, 17:53    Odpowiedz z cytatem

Bilet Ś-krzyski napisał/a:
Darian dziękuję za info. Poczytałem sobie na vbb.de i wiem wszystko:
Jeden bilet jest ważny dla jednej osoby w jednej podróży między Berlinem i Szczecinem, w tym miasta Berlin AB w jednym kierunku. Nie będę kupować biletu jednodniowego Szczecin<->Berlin za 15€ bo chcę wracać przez Frankfurt. Kółeczkowanie po Berlinie odpada więc przeczekam noc na Berlin HBF.
Zaliczanie berlińskiej sieci na później a jest co zwiedzać:


Kup VBB Tageskarte 21€/dzień - ważna od 09 rano do 03.oo następnego dnia na wszystkie środki transportu S-Bahn , U-Bahn , BUS , Tram , pociągi -oprócz IC , ICE wszystkich przewożników na terenie Berlin i landu Brandenburg. Wtedy możesz spokojnie dojechać do Frankfurt (Oder) i tam poruszać sie komunikacją miejską na , którą ten bilet całodniowy jest ważny. Nie jedż z Lichtenberg do Frankfurt (Oder) ponieważ szynobusy ODEG jeżdża okrężną trasą czy to przez Seelow czy też Konigs Wusterhausen i Beeskow- najkrótsza jest przez Erkner.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bondzio007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Mar 2011
Skąd: Stargard Szczecinski

PostWysłany: 02-01-2013, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Siema , przyłaczę się do tematu , będę jechał 30.01 do Berlina i potrzebuje pomocy , będe jechał ze Stargadu do Berlina razem z Tatą , on emeryt , ja uczeń i teraz pytanie ! Jaki bilet kupić by było najtaniej oraz czy w Angermunde mogę przesiąść się na IC lub EC? Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 02-01-2013, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Czy to jest podróż jednodniowa czy np dwudniowa?

Jeśli jest to jednodniowa tzn powrót w tym samym dniu to opłacalnym jest zakup Biletu Berlin Brandenburg Ticket za 29 lub 31 Euro w zalezności od miejsca zakupu. obszar wazności to cały Land Brandenburgia plus dodatkowe odcinki w tym Tantow-Szczecin Główny (info tutaj http://www.bahn.de/regional/view/mdb/pv/deutschland_erleben/allgemein/tickets/pdfs_laender-tickets/2013/mdb_99974_brdbg_b_ticket_nacht_geltb_neu.pdf ) .
Bilet ważny na komunikację miejską w Szczecinie jak i metro , S-bahn, tramwaje, autobusy i promy BVG w Berlinie . To jest jego ważny atut.
Bilet jest ważny na grupe do 5 osób od godz 9.00 w dni robocze ( w weekendy od godz 0.00 czyli od początku dnia ważności) do 3.00 rano następnego dnia. Wyjątek w dni robocze wolno skorzystać z pociagu odjeżdżajacego ze Szczecina o 8.35 do Angermünde
Informacja o tym po niemiecku tutaj
http://www.vbb.de/de/article/fahrausweissortiment/fuer-gruppen/10777.html#brandenburg-berlin-ticket

Das Ticket gilt auch in einigen Fernzügen. Im Ausflugszug „Stettiner Haff“ (Zugnummer 5800) 8.05 Uhr ab Berlin Gesundbrunnen, in der RB66 (Zugnummer 5809) 8.35 Uhr ab Stettin [Szczecin Glówny], im „Warnemünde-Express“ sowie im RE 6 um 8.06 Uhr ab Berlin-Spandau gilt das Brandenburg-Berlin-Ticket bereits vor 9.00 Uhr.

Wczesniej na tym forum pisano o tym bilecie m. in. tutaj
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=16517

Jesli jedziesz na jeden dzień to to jest najrozsądniejsza opcja . Najtańszy pojedyńczy bilet ze szczecina do berlina w jedną stronę to 7,50 EURO ( cena zniżkowa z regiokartą) lub 10 EURO bez znizki. Nic mi nie wiadomo o znizkach dla polskich uczniów lub rencistów na przejazdy jednorazowe. Szczegółowe info po polsku znajdziesz tutaj http://images.vbb.de/assets/downloads/file/8633.pdf

Ważne na bilecie należy wpisać Nazwisko i imię "szefa grupy" Były kiedyś też wersje gdzie należało wpisać datę ważności ( taki kupiłem kilka lat temu w kasie biletowej w Szczecinie) . Kiedyś kiedy istniał IC ze Szczecina do Amsterdamu ten bilet był na niego ważny w drodze wyjątku na odcinku szczecin-berlin w dwie strony . obecnie jest wazny na niektóre IC np przy IC2356 odjazd z Angermünde o 11.27 jest informacja że ten bilet jest na niego wazny wyszukiwarka http://reiseauskunft.bahn.de jest info : VBB-Einzel-, Gruppen- und Zeitkarten werden anerkannt (Prenzlau --> Berlin Südkreuz) co znaczy że do Berlin Sudkreuz mozesz podróżowac nim na tym bilecie.

Wyszukiwarka ta ma wersję polskojęzyczną i jest tam wyraznie napisane , jak wejdziesz w szczegóły tego pociagu IC2356: uznawane sa bilety indywidualne, grupowe i okresowe VBB (Prenzlau --> Berlin Südkreuz)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bondzio007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Mar 2011
Skąd: Stargard Szczecinski

PostWysłany: 02-01-2013, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Dobra dzieki za odpowiedź i jeszcze jedno , jak z miejscówkami w tych IC i EC na trasie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 03-01-2013, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Według www.bahn.de Na trasie Angermunde - Berlin nie ma rezrwacji miejsc zarówno w IC jak i w EC ( w tym fakultatywna rezerwacja dopiero od czeskiej granicy) . Wyglada na to ze nie ma równiez rezerwacji na ICE do Monachium ale akurat na niego( ICE) to Berlin Brandenburg Ticket nie jest wazny . jak ja jechalem IC ze szczecina do Amsterdamu (obecnie zlikwidowany) to do berlina nie było rezerwacji miejsc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl