Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Chcę zostać maszynistą lub kierownikiem pociągu
Autor Wiadomość

mengon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2013
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 04-02-2013, 16:00   Chcę zostać maszynistą lub kierownikiem pociągu Odpowiedz z cytatem

Witam was serdecznie jestem tu nowy i chciałbym coś dowiedzieć się od was.A więc chciałbym zostać maszynistą wiem ze trzeba iść do technikum na technik elektryk trakcja elektryczna czy to są 2 inne kierunku czy to jest jeden kierunek?.Czytałem pewien post na temat Technikum kolejowego we Wrocławiu nr 12 i chciałbym iść na kierunek Technik Transportu Kolejowego i czy po tym kierunku będę miał szansę iść na kierownika pociągu lub konduktora Very Happy.Kręci mnie praca maszynisty ale również kierownika pociągu,konduktora.Trochę wyskoczę z tematu uczę się teraz jako Technolog robót wykończeniowych w budownictwie i nie wiem właśnie czy już teraz rzucić tą szkołę i poczekać do końca roku szkolnego i złożyć podanie na jakiś kierunek związany z tym co napisałem i czy przez to nie będę miał problemów żeby mnie do technikum przyjęli.Pozdrawiam Serdecznie. Very Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szumiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2011
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 04-02-2013, 19:32    Odpowiedz z cytatem

To ile masz lat??Ja chodze na TTK w technikum 12 (pierwsza klasa) i faktycznie mozna po tym na dyzurnego,na kierownika\konduktora...Ale ostrzegam ze to jeden z ciezszych kierunkow.A jak chcesz na elektryka to kompletnie ciezki kierunek...Bylem kiedys w CKP i widzialem jakie praktyki maja elektrycy...istna czarna dziura!!!
Do technikum naszego by cie przyjeli...Nie wiem tez czy w przyszlym roku beda kierunki kolejowe...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maradonna19 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2013

PostWysłany: 04-02-2013, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Nie tak dawno została zakończona rekrutacja na stanowisko maszynisty w IC.
W tym dziale jest cały rodział a wnim 100 stron na temat warunków, badań. Niektórzy już dostali telefony, niektórzy dopiero dostaną i mają nadzieję na odpowiedź pozytywną np. ja....
Co do konduktorów kierownikiem pociągu możesz zostać bodajże po roku pracy jako zwykły konduktor, tak wogóle dość pewna i cieplutka fucha (choć nie zawsze przyjmna, prestiżowa i warunkach jakie ma pkp a także ludzi, którzy z pkp korzystają
Na przyszłość, zanim gdzieś wchodzisz, upewnij się ,czy dany "topic" nie jest aby wyczerpany gotowy do przeczytania, raczej nie szanujesz tych, którzy opisują wszelkie detale od rozmowy kwalif,poprzez szczegóły badań, warunki finansowe a skończywszy na samej pracy.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 04-02-2013, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w przyszłości załapiesz się do pracy u jakiegoś przewoźnika kolejowego to na "licencję maszynisty" nie jest wymagane wykształcenie elektryczne czy mechaniczne ani nawet średnie(wystarczy zawodowe).
Inna rzecz,że firma przy naborze też inaczej "spojrzy" na technika elektryka niż technologa żywności.....Na kier poc. musi być średnie ale może to być nawet" wizażysta" albo "hotelarz".
Jeżeli masz zamiar pracować na kolei to radzę z autopsji postaraj się zostać MASZYNISTĄ .
raz to lepsze pieniądze, dwa pewniejsza praca na przyszłość,zresztą plusów można by opisywać w nieskończoność.Pozdrawiam i życzę powodzenia. OK

_________________
myśl co robisz,lecz nie rób tego co myślisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 04-02-2013, 19:50    Odpowiedz z cytatem

pytanie która spółka przyjmuje na konduktorów jak wszędzie jest trend,żeby zwalniać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mengon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2013
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 04-02-2013, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Szumiec mam 18lat dziękuje wam bardzo za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 04-02-2013, 20:32    Odpowiedz z cytatem

mengon, doświadczenie i papiery są potrzebne!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl