Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Linia kolejowa Kluczbork-Opole
Autor Wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 22-01-2013, 21:19   Linia kolejowa Kluczbork-Opole Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do zorientowanych:
czy po tej linii może jeździć coś więcej niż szynobusy (oczywiście o drezynach nie mówie Smile ) konkretnie chodzi mi o krótki skład wagonowy np su42 plus dwa wagony?
wyczytałem że w niedługiej przyszłości ma być rewitalizacja tej linii i czy wtedy będą mogły tam jeździć w/w skład?
Z góry dzięki za odpowiedz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 22-01-2013, 22:58    Odpowiedz z cytatem

Torczes, na tej linii tylko drezyny i szynobusy i to nie wszystkie. Jadąc kiedyś do Kluczborka właśnie jedną z PES, kierownik opowiadał innemu kolejarzowi, że NEWAG-i nie mogą jeździć tą linią bo "są za ciężkie". Nie wiem ile w tym prawdy ale zza mojego okna widuje tylko PESY... przyczyną tego stanu rzeczy na pewno są przepusty ale i most na Małej Panwi. Rewitalizacja będzie ale dopiero w 2015 i zakłada ona, że pociągi będą mogły jeździć 80-100 km/h. Co do składów, to nie wiem czy w tej chwili PR Opole dysponuje sprawną SU42 i wagonami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 23-01-2013, 06:22    Odpowiedz z cytatem

andrzej_sz spoko - dzieki za odpowiedź.Chociaż kilka razy widziałem NEWAG-a ale to sporadycznie.A z tą SU 42 to tylko tak dla przykładu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 23-01-2013, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Ta linia jest w aż tak kiepskim stanie? A wiadomo czy odcinek do Namysłowa jeszcze stoi i czy planują tam jakikolwiek ruch?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 23-01-2013, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Leniwiec, w Jełowej nie ma już nawet jak zjechać na Namysłów. Stacja w Jełowej została rozebrana - został jeden tor a nastawnia została wyburzona. Tu raczej powstanie ścieżka rowerowa niestety Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 23-01-2013, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Szkoda, w sumie to strata nie jest tak ogromna bo można przesiąść się w Kluczborku... Teraz priorytetem powinna być podsudecka i Głuchołazy, ew. Racławice, tam linie są piękne i mają potencjał a nie robi się prawie nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ty2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: poznań /nysa

PostWysłany: 23-01-2013, 19:58    Odpowiedz z cytatem

Zapewne że szkoda ale prawdziwa kolej już nie wróci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 23-01-2013, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Leniwiec, z podsudecką jest ciekawa sprawa. Do RPO nie została wytypowana na remont a jeżdżą tamtędy naprawdę ciężkie składy. Od powodzi w 97 nieczynny jest jeden z torów na pewnym odcinku za Kędzierzynem. Nie wiem czy PLK-a zamierza tam cokolwiek robić, prócz inkasowania od prywaciarzy kasy za przejazd. Co do Głuchołaz to może wrócą tam relacje Głuchołazy - Opole ale tylko po remoncie Opole - Nysa i po podniesieniu tam prędkości do 80-100 km/h. Inaczej nie ma sensu, bo PKS-ów z Opola do Głuchołaz trochę jest a na Nysa - Głuchołazy prócz PKS-ów to i prywaciarze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 08-02-2013, 02:05    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o stan linii Opole-Kluczbork to aż tak źle jeszcze nie jest choć bywają miejsca w złym stanie. Od ponownego otwarcia linii niby nie wolno tam wpuszać cięższych maszyn i składów wspomniana wyżej SU42 może dojechać tylko do stacji Opole Gosławice i około 1km za tą stacje dalej na tej trasie znajduje się uszkodzony przepust i to głównie przez niego nie wolno wpuszczać cięższych składów ale SM30 i dwa pulmany spokojnie mógłbyś puścić Very Happy
OPRy posiadają jeszcze sprawne SU42 obecnie używane głównie do przetoków EN57 i do ściągania zdefektowanych szynobusów.
Jeśli zaś chodzi o linie Opole -Jełowa-Namysłów to na odcinku Jełowa-Namysłów jej stan jest fatalny , mam na myśli braki w nawierzchni torowej do 2004 roku była ta linia w całości przejezdna (nie licząc dwóch kożłów oporowych postawionych na trasie)Ale z Jełowej do Murowa i dalej aż na skraj lasu w kierunku stacji pokój dało się dojechać jeździliśmy tam dość często lekkimi drezynkami turystycznymi Cool
Jeśli chodzi o stacje Jełowa to obecnie tory główne dodatkowe zostały ściągnięte nastawnie wyburzone, ale zwrotnica główna wyjazdowa z jednej jak i z drugiej strony stacji nadal jest wmontowana w tor główny, więc dość łatwo można ową stacje odbudować lub dobudować mijankę, od strony placu ładunkowego (tartak) pozostawiono tor ładunkowy, więc nadal jest to stacja Smile w zeszłym roku jak jechałem SA to wjazd na linie Namysłowską jeszcze miał się dobrze ale co z tego jak kilkaset metrów za łukiem już są braki w torze na Namysłów Crying or Very sad
Czy uda się uratować linie Namysłowską czas pokaże są pewne plany ratowania tej linii kolejowej ale braki w torowisku są dużo większe niż na linii Prudnik-Krapkowice tak na oko około cztery razy większe Sad
Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl