Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ulga 99% a pociągi komercyjne RŻD
Autor Wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 08-01-2013, 14:53   Ulga 99% a pociągi komercyjne RŻD Odpowiedz z cytatem

Brześć z Warszawą ma dość kiepskie połączenie w porze wieczornej.
Najlepszym pociągiem jest Saratów-Berlin, który jest pociągiem komercyjnym.

Czy można odbyć podróż tym pociągiem na podstawie miejscówki sypialnej T3 Brześć-Warszawa + bilet w taryfie międzynarodowej Brest-C -Brest (Gr) + bilet 99% Terespol Gr.-Warszawa Wschodnia?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 09-01-2013, 13:40    Odpowiedz z cytatem

W tych pociągach (Moskwa - Nicea, Moskwa - Paryż, Saratov - Berlin) obowiązują opłaty globalne. Nie ma mozliwości wydrukowania tylko miejscówki (tj. np. na BWE, czy Kiepurę). Poza tym o takich rzeczach jak bilety FIP albo OSŻD też można zapomnieć. Niestety opłata normalna, globalna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 09-01-2013, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź. Czyli niestety nie da się pojechać na jeden dzień do Brześcia na więcej niż dwie godziny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Josef K. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2008

PostWysłany: 13-02-2013, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W tych pociągach (Moskwa - Nicea, Moskwa - Paryż, Saratov - Berlin) obowiązują opłaty globalne. Nie ma mozliwości wydrukowania tylko miejscówki (tj. np. na BWE, czy Kiepurę). Poza tym o takich rzeczach jak bilety FIP albo OSŻD też można zapomnieć. Niestety opłata normalna, globalna.


A jak wygląda sytuacja w pociągach Sapsan? Przy okazji, można na OSZD zrobić kółko Warszawa - Moskawa - Petersburg - Warszawa? Moskwa - Petersburg Sapsanem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-02-2013, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Od 9 grudnia 2012 r. sprzedaż biletów czy też miejscówek na pociągi Sapsan w kasach PKP została wyłączona. Miejscówkę można nabyć w Rosji. Do biletu służbowego OSŻD miejscówki są nieodpłatne, a do prywatnych dosyć drogie. Moskwa - Sankt Petersburg kl.2 - 62 EUR, kl.1 - 99 EUR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 15-02-2013, 08:47    Odpowiedz z cytatem

FIP32 napisał/a:
Od 9 grudnia 2012 r. sprzedaż biletów czy też miejscówek na pociągi Sapsan w kasach PKP została wyłączona. Miejscówkę można nabyć w Rosji. Do biletu służbowego OSŻD miejscówki są nieodpłatne, a do prywatnych dosyć drogie. Moskwa - Sankt Petersburg kl.2 - 62 EUR, kl.1 - 99 EUR.


Jak wygląda sprawa zakupu miejscówek na pociągi: 16 Moskwa Jarosławska-Archangielsk, 671 Archangielsk-Murmańsk i 15 Murmańsk-Petersburg w Polsce?

Mi się niestety nie udało i kasjerce wypluwało błąd albo brak wolnych miejsc, nie zaryzykuję jechać na taki wyjazd bez miejscówek w kieszeni

Czy RŻD wyłączyło również sprzedaż miejscówek na pociąg 32 Moskwa-Helsinki?

Czy to jest pociąg komercyjny z cenami globalnymi, czy posiadając FIP mogę kupić w Rosji samą miejscówkę Petersburg-Helsinki + bilet Petersburg-Granica?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-02-2013, 09:01    Odpowiedz z cytatem

Na wszystkie te pociągi można pobrać miejsce. Problem może być jedynie z pociągiem Archangielsk-Murmańsk ponieważ w taryfie nie mamy w Polsce tej relacji i opłat zatem miejsce można pobrać tylko nieodpłatny kodem 41 do biletu służbowego OSŻD - do służbowego jak najbardziej można pobrać (służę skanem miejscówki) . Pozostałe miejsce śmiało pobierzesz ( o ile kasjerka jest przytomna i sprawdzi z jakiego dworca odjeżdża pociąg z Moskwy i do jakiego dworca dociera z Murmańska do Patersburga) - sam niedawno tymi pociągami podróżowałem i wszystkie miejsca pobrałem w Polsce. Polecam jednak białoruski pociąg do Archangielska bo ma tańsze opłaty za miejsca sypialne: Mińsk - Archangielsk 24,00 EUR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 15-02-2013, 17:24    Odpowiedz z cytatem

FIP32 napisał/a:
Na wszystkie te pociągi można pobrać miejsce. Problem może być jedynie z pociągiem Archangielsk-Murmańsk ponieważ w taryfie nie mamy w Polsce tej relacji i opłat zatem miejsce można pobrać tylko nieodpłatny kodem 41 do biletu służbowego OSŻD - do służbowego jak najbardziej można pobrać (służę skanem miejscówki) . Pozostałe miejsce śmiało pobierzesz ( o ile kasjerka jest przytomna i sprawdzi z jakiego dworca odjeżdża pociąg z Moskwy i do jakiego dworca dociera z Murmańska do Patersburga) - sam niedawno tymi pociągami podróżowałem i wszystkie miejsca pobrałem w Polsce. Polecam jednak białoruski pociąg do Archangielska bo ma tańsze opłaty za miejsca sypialne: Mińsk - Archangielsk 24,00 EUR.


No popatrz, a ja byłem słownie u trzech kasjerek w COKu i kasach międzynarodowych. Straciłem prawie godzinę czasu, jeszcze załatwiłem kody stacji, żeby miały łatwiej i nie wydrukowały ani jednej miejscówki. Próbowały na różne dni i opcje wagonów, bez rezultatów.

Możesz podać mi klucz do sukcesu, jakieś kody i co wybierać T4 MIX?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-02-2013, 18:32    Odpowiedz z cytatem

No cóż drogą do sukcesu jest przede wszystkim wiedza bądź chęci kasjera. Akurat stacji które Ciebie interesują nie trzeba wpisywać kodami bo są one na liście w terminalu. Można oczywiście i kodami. Zatem po kolei:
1) Moskwa Jarosławska - Archangielsk - nr. poc 16JA (kodami od st.2000002 do st.2010441) - cena 58,00 EUR
2) Archangielsk - Murmańsk - nr. poc.671JA ( kodami od st. 2010441 do st. 2004200) - możliwe pobranie miejsca tylko na służbowy bilet OSŻD nieodpłatnie
3) Murmańsk - Sankt Petersburg Lad.- nr. poc. 15AJ ( kodami od st. 2004200 do st. 2004006)- cena 67,00 EUR.

Na dwa pociągi przekazuję skany swoich miejscówek tak na dowód że można i się da zrobić to w Polsce.
Pociąg nr. 32AJ Moskwa Oktr.- Helsinki jest objęty opłatami globalnymi - w Polsce niedostępna sprzedaż samej miejscówki.

Pozdrawiam.

murmansk-moskwa [1600x1200].jpg
Plik ściągnięto 232 raz(y) 221.52 KB

archangielsk-murmansk [1600x1200].jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 206.47 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 15-02-2013, 19:29    Odpowiedz z cytatem

FIP32 napisał/a:
No cóż drogą do sukcesu jest przede wszystkim wiedza bądź chęci kasjera. Akurat stacji które Ciebie interesują nie trzeba wpisywać kodami bo są one na liście w terminalu. Można oczywiście i kodami. Zatem po kolei:
1) Moskwa Jarosławska - Archangielsk - nr. poc 16JA (kodami od st.2000002 do st.2010441) - cena 58,00 EUR
2) Archangielsk - Murmańsk - nr. poc.671JA ( kodami od st. 2010441 do st. 2004200) - możliwe pobranie miejsca tylko na służbowy bilet OSŻD nieodpłatnie
3) Murmańsk - Sankt Petersburg Lad.- nr. poc. 15AJ ( kodami od st. 2004200 do st. 2004006)- cena 67,00 EUR.

Na dwa pociągi przekazuję skany swoich miejscówek tak na dowód że można i się da zrobić to w Polsce.
Pociąg nr. 32AJ Moskwa Oktr.- Helsinki jest objęty opłatami globalnymi - w Polsce niedostępna sprzedaż samej miejscówki.

Pozdrawiam.


Super, dzięki wielkie! Zawsze zastanawia mnie fenomen takich sytuacji, że ktoś ma takie pomysły co ja, np. pojechać z Archangielska do Murmańska i być tam dokładnie tyle samo czasu wyjeżdżając tym samym pociągiem Very Happy

Bardziej opłaca się kupić miejscówki gdzieś w byłym ZSRR.
Przykładowo na Łotwie:

16 Moskwa-Archangielsk w kupe 22.78 LVL, czyli 137zł. Taniej o 105zł.
15 Murmańsk-Petersburg w kupe 40 LVL, czyli 240zł.Taniej o 40zł.

Dochodzi jeszcze taka sprawa, że można kupić tańszą miejscówkę w płackarcie, a u nas niestety nie.

Szkoda, że nie przysługuje mi służbowy OSŻD Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

malyniak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2012

PostWysłany: 16-02-2013, 18:58    Odpowiedz z cytatem

A ja się poważnie zastanawiam nad tym, czy nie próbować jazdy na bezpłatnych miejscówkach z "prywatnym" biletem OSŻD Very Happy Prowodnicy w krajowych pociągach RŻD i tak nie wiedzą co to jest za bilet i trzeba im tłumaczyć. Oczywiście plan wyjazdu musiałby uwzględniać ryzyko odbicia się od drzwi wagonu Wink
Ciekawe czy oprócz momentu wejścia do wagonu bilety są potem sprawdzane przez kogoś innego, tak jak ma to u nas miejsce w wagonach sypialnych i kuszetach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 17-02-2013, 18:52    Odpowiedz z cytatem

malyniak napisał/a:
A ja się poważnie zastanawiam nad tym, czy nie próbować jazdy na bezpłatnych miejscówkach z "prywatnym" biletem OSŻD Very Happy Prowodnicy w krajowych pociągach RŻD i tak nie wiedzą co to jest za bilet i trzeba im tłumaczyć. Oczywiście plan wyjazdu musiałby uwzględniać ryzyko odbicia się od drzwi wagonu Wink
Ciekawe czy oprócz momentu wejścia do wagonu bilety są potem sprawdzane przez kogoś innego, tak jak ma to u nas miejsce w wagonach sypialnych i kuszetach.


Na pewno nie polecam na Litwie, tam za każdym razem bilety miałem sprawdzane bardzo skrupulatnie.
Ostatnio w pociągu Charków-Ługańsk sprawdzono mi dokładnie bilet, miejscówkę i paszport. Być może dlatego, że to był kupe naczelnika pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl