Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przepełnione pociągi
Autor Wiadomość

thassos Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Wrz 2009
Skąd: Lyck

PostWysłany: 27-01-2013, 22:20   Przepełnione pociągi Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jechałem Lubuszaninem na odcinku Poznań-Konin. Koszmar. Ludzie stali w toaletach. W ostatnich dwóch wagonach nieco mniejszy tłok, ale korytarze załadowane. Jeżdżący częściej mówią, że to norma: w niedzielę wieczorem ostatni pociąg do Warszawy tak wygląda od zawsze, ale nie przejmuje tym... PKP IC. Może jest więcej takich przykładów i powinni na kolei poczytać sobie te opinie i zareagować.... czyż nie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-01-2013, 23:18    Odpowiedz z cytatem

Thassos: o ile mi wiadomo, to ostatni pociąg z Poznania do Warszawy w niedzielny wieczór to EC z Berlina Hbf., natomiast jeżeli chodzi o pociąg w taryfie TLK to "Zielonogórzanin". Natomiast "Lubuszanin" odjeżdża z Poznania o godz. 8 rano, i jest objęty całkowitą rezerwacją miejsc a więc jeżeli ktoś w nim stoi to na własne życzenie.
Natomiast sam problem jest znany od lat, dopóki nie będzie więcej wagonów tak sytuacja będzie wyglądała, nie tylko na linii poznańskiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 28-01-2013, 08:37    Odpowiedz z cytatem

IC ma swoich pasażerów gdzieś,woli wagony KS podstawić niż na swoje pociagi dołożyć,gdzie dobrze wiedzą jaka jest frekwencja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-01-2013, 09:19   

grzesik56, zgadzam się. Problem polega jednak na tym, że wieksza ilość wagonów potrzebna jest w okolicach weekendu, a KŚ korzysta z nich co dzień - i co dzień płaci. Wygrywa rachunek ekonomiczny, a pasażerowie niech się gniotą...
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-01-2013, 10:00   

Dostawienie wagonu to koszty dla IC ok. 4 000 - 5 000 zł, jesli nie jest wpisany w rozkład, wiec sami widzicie że to sie nie opłaca... To przykre, ale bardziej sie opłaca żeby ludzie sie nie zmiescili do pociagu, niz dostawic wagony. Chociaz ostatnio taktyka sie troche zmienia i wybiera sie coraz czesciej to drugie rozwiazanie. System jest chory - PLK za wszystko życzy sobie dodatkowe opłaty i tym sie powinien Massel z Nowakiem zając - zmianą regulaminu PLK.
Powrót do góry

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 28-01-2013, 10:48    Odpowiedz z cytatem

mogli od razu podać zestawienie 7-8 wagonów i nie byłoby kosztów.Porzednio jak w tych godzinach jeździł IR Portowiec to raczej nie było problemów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

thassos Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Wrz 2009
Skąd: Lyck

PostWysłany: 28-01-2013, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Pawelu! Masz zupełną rację, to był zdecydowanie Zielonogórzanin, a nie Lubuszanin. Tym drugim jechałem w sobotę do Wa-wy, jest w godzinach rannych i ma pełną rezerwację. Pomyłka ze zmęczenia! Sorry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tryglaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2008
Skąd: Krakow

PostWysłany: 15-04-2013, 23:13    Odpowiedz z cytatem

ta sama sytuacja ma miejsce na linii szczecin gl -pila gl,no jak mozna podstawiac mala pese 109 w piatek lub co mialo miejsce na swieta weilkanocne,w samym szczecinie juz byla pelna....

_________________
"Dyplomata to ktoś, kto mówi ci, abyś poszedł do diabla, a ty cieszysz się na podróż"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 16-04-2013, 06:59    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pese 109

Jeżeli chodzi ci o SA109 to wyprodukował go Kolzam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 16-04-2013, 18:31    Odpowiedz z cytatem

Co do Zielonogórzanina (wiem że temat ze stycznia, ale co tam) to został parę dni temu wydłużony o wagon bezprzedziałowy (nr 11 wg systemu rezerwacji) tak że teraz jest 5 wagonów 2 klasy + 1 wagon 1 klasy + WARS.

Natomiast w poniedziałek widziałem także dodatkowy wagon na Lubuszaninie, ale w systemie rezerwacji go nie wiem więc nie wiem czy to jednorazowo (ale dla ludu dostępny był) czy jak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl