Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zasada działania czunjików i semaforu
Autor Wiadomość

bialy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2013

PostWysłany: 09-05-2013, 17:30   Zasada działania czunjików i semaforu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Pewnie na tym forum bym się nie rejestrował gdyby nie to, że mam dość pilną sprawę. Nie wiem także czy napisałem wiadomość w dobrym temacie. Jeśli tak, to przepraszam najmocniej i proszę o nie usuwanie tematu.

Przejdę do sedna.
Mam taki oto rysunek
http://www.ufast.eu/pics/545141obr.PNG
Mam wyjaśnić pewnej osobie zasadę działania automatycznych czujników zamykających semafor.
Od razu piszę, że wyjaśnienie typu "pociąg najeżdza na czujnik i semafor się zamyka" nie będzie wystarczające.
Myślałem bardziej nad tym aby poruszyć temat pod kątem bardziej logicznym, czyli 0,1 bramki logiczne i te sprawy. Tylko jak to teraz ubrać w słowa. Mam nadzieję, że nie wyślecie mnie na forum informatyczne czy matematyczne Wink. Liczę na pomoc dobrych ludzi.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 09-05-2013, 18:13    Odpowiedz z cytatem

"Czujniki zamykające semafor"? A cóż to za dziwna konstrukcja?
Nie masz czasami na myśli czujniki zamykające rogatki samoczynnej sygnalizacji przejazdowej?
Jeżeli tak to: http://usrk.republika.pl/samoczynne/wstep.htm
Miłej lektury.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bialy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2013

PostWysłany: 09-05-2013, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Tak wyjaśniła mi to ta osoba. Właśnie to mnie najbardziej myli, rysunek niby pod rogatke a osoba mówiła o semaforze.
Tak właściwie to te czujniki troche źle przerysowałem, są one nieco wyżej, poza linią kolejową. Wydaje mi się jednak, że to większej różnicy nie robi.
Dzięki za materiał, bardzo dobrze opisane. Jednakże wciąż nie jestem pewien czu będe umiał powiedzieć to po "logicznemu". Dlaczego to takie ważne spytasz. Ano dlatego, iż osoba ta jest informatykiem i podejrzewam, że taki opis będzie chciała usłyszeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl