Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dokumenty potwierdzające ulgę
Autor Wiadomość

huwer1001 Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 29 Kwi 2013

PostWysłany: 29-04-2013, 14:09   Dokumenty potwierdzające ulgę Odpowiedz z cytatem

Zostałam przedwczoraj okradziona i pobita, skradziono mi wszystkie dokumenty, w tym legitymację studencką i dowód tożsamości.

Z komisariatu dostałam dokumenty i zaświadczenie o ich kradzieży, a także potwierdzenie mojej tożsamości ze zdjęciem, na uczelni dostałam pismo potwierdzające, że w tym semestrze jestem studentką i mam prawo do ulg związanych z posiadaniem legitymacji studenckiej.

W informacji PKP w Krakowie dowiedziałam sie jednak, że wszystkie te dokumenty (opatrzone stosownymi podpisami i pieczątkami) są "bezwartościowymi świstkami" i ulgi nie dostanę, a bilet studencki mogę kupic na własne ryzyko jednak nie mam podobno do niego prawa.

Zasugerowano mi "nie robienie sobie kłopotu" i kupienie całego biletu, bez żadnych zniżek.


Jestem zszokowana i oburzona. Czy naprawdę zostałam stosownie poinformowana??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 29-04-2013, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Tak, gdyż" szlachta na Wiejskiej zebrana", uchwaliła onegdaj, że TYLKO legitymacja studenta( w Twoim przypadku) uprawnia do zniżki. Żadne zaświadczenia, potwierdzenia itp. nie są ważne. Przykre, ale prawdziwe. I nie ma co liczyć na "ludzkiego" konduktora, czy jakiegoś innego sprawdzacza.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

auuron Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 01 Maj 2013

PostWysłany: 01-05-2013, 23:29    Odpowiedz z cytatem

A czy uznają karty isic/euro26 w wersji student?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 02-05-2013, 09:12    Odpowiedz z cytatem

nie uznają. Tylko i wyłącznie ważna legitymacja studencka.

rozbawiło mnie: "Jestem zszokowana i oburzona. Czy naprawdę zostałam stosownie poinformowana??"


Proszę wyjść z szoku i przestać się oburzać Pani Studentko Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 03-05-2013, 20:06   Re: Dokumenty potwierdzające ulgę Odpowiedz z cytatem

huwer1001 napisał/a:
(...)
Zasugerowano mi "nie robienie sobie kłopotu" i kupienie całego biletu, bez żadnych zniżek.

Jestem zszokowana i oburzona. Czy naprawdę zostałam stosownie poinformowana??


Lepiej nie mogłaś zostać poinformowana! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Marshall Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2013

PostWysłany: 04-05-2013, 22:24    Odpowiedz z cytatem

auuron napisał/a:
A czy uznają karty isic/euro26 w wersji student?


Karty isic są ważne z legitymacją studencką polskiej uczelni bądź dowodem osobistym ponieważ osobą uprawnioną do zniżki na podstawie legitymacji isic jest obywatel polski studiujący za granicą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 07-05-2013, 09:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Karty isic są ważne z legitymacją studencką polskiej uczelni

Sorry, ale musiałem to zacytować, gdyż nie jest to prawda. Po to są karty ISIC, by student (obywatel polski, mający polski paszport lub dowód osobisty) studiujący na uczelni np. w Anglii, mógł skorzystać z ulgi studenckiej w Polsce. Siłą rzeczy więc, NIE POSIADA LEGITYMACJI STUDENTA POLSKIEJ UCZELNI !i Chyba że studiuje w ramach wymiany, ale raczej polska uczelnia nie prolonguje wtedy ważności polskiej legitymacji. Na karcie jest nazwa uczelni zagranicznej. Ta karta + polski dowód lub paszport(ważne) i można jechać ze zniżką 51%.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ewunian Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 03 Lut 2011
Skąd: Wieprz/Katowice

PostWysłany: 07-05-2013, 11:22    Odpowiedz z cytatem

Niestety, 2 lata temu także pozbyłam się - z czyjąś pomocą - prawie wszystkich dokumentów, i pomimo świstków byłam zmuszona kupować bilety "normalne" w pociągu. Co mnie zaskoczyło, podczas kontroli w KZK GOP wystarczyło tylko potwierdzenie z policji, że miałam bilet kwartalny (cóż, taki trochę kosztuje, więc na wykazie był umieszczony) i w siedzibie firmy wystawiono mi nowy (pal licho że przez jakieś 2-3 tygodnie do wyrobienia duplikatu legitymacji był bezużyteczny).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

AliceW Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 08 Maj 2013

PostWysłany: 08-05-2013, 13:33    Odpowiedz z cytatem

a czy orientujecie się czy np. ksero legitymacji studenckiej może być honorowane? w końcu są tam pieczątki i wszystko... też właśnie pozbyłam się legitymacji (szczeniaki działają niemal tak skutecznie jak niszczarka do dokumentów), ale mam skan na dysku i tak się zastanawiam czy mogłoby się to udać Smile ktoś wie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 08-05-2013, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Nie honorują skanów. Nawet z zaświadczeniem ze szkoły kazali mi kupować bilet na 100%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 08-05-2013, 23:45    Odpowiedz z cytatem

ewunian napisał/a:
Co mnie zaskoczyło, podczas kontroli w KZK GOP wystarczyło tylko potwierdzenie z policji, że miałam bilet kwartalny (cóż, taki trochę kosztuje, więc na wykazie był umieszczony) i w siedzibie firmy wystawiono mi nowy


Taaak, jasne! Już w to wierzę, że na podstawie zaświadczenia z Policji o kradzieży dokumentów i biletu kwartalnego, wystawili Ci za darmo nowy...

AliceW napisał/a:
a czy orientujecie się czy np. ksero legitymacji studenckiej może być honorowane? w końcu są tam pieczątki i wszystko...


A czy na ksero dowodu osobistego, bank czy inna instytucja udzieli Ci kredytu?!

Eeeh, bez komentarza pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Marshall Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2013

PostWysłany: 09-05-2013, 14:46    Odpowiedz z cytatem

[quote="Brajdak"]
Cytat:
Ta karta + polski dowód lub paszport(ważne) i można jechać ze zniżką 51%..


Oczywiście Brajdak mój cytat wyrwałeś z kontekstu. Chodziło mi o dokument potwierdzający polskie obywatelstwo czyli legitymacja isic + dowód lub legitymacja isic + legitymacja polska ( w ramach wymiany ). Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o ksera z pieczątkami to niestety nie jest to dokument potwierdzający ulgę i nie jest to wymysł przewoźników tylko dostosowanie się do Ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r.o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Dz.U.2002.175.1440.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 10-05-2013, 13:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
lub legitymacja isic + legitymacja polska ( w ramach wymiany ). Pozdrawiam

Znów muszę zacytować! Polska legitymacja( studenta) NIE JEST dokumentem potwierdzającym OBYWATELSTWO POLSKIE !Takim dokumentem jest paszport lub dowód osobisty. TYLKO! Oczywiście, mogą być jeszcze dokumenty wydane np. przez konsulaty czy ambasady lub inne urzędy, nie uczelnie. A jeżeli jest polska ( ważna) legitymacja studenta, to po co ISIC? Sorki, ale nie mylmy pojęć. Pozdro.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 06-06-2013, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak! Przecież obywatele innych krajów (zarówno UE jak i pozostałych, także spoza Europy) studiują w Polsce (i vice versa) i mają wtedy POLSKIE legitymacje studenckie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl