Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Wzorowi Kierownicy, uczynni Konduktorzy
Autor Wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 27-12-2012, 10:47    Odpowiedz z cytatem

Nie widziałem żeby polscy konduktorzy chodzili cały czas po składzie i kontrolowali bilety tym, co się dosiedli, np. w pociągach REGIO. Zrobi taki rundkę, a potem siada. Na mojej linii można sie nawet nauczyć ich rytmów, bo zawsze robią tak samo. Wychodzą na sprawdzanie od dużej stacji, potem wracają i na następną rundkę ruszają dopiero przy następnej większej stacji.

Nie rozumiem o co chodzi z rządowym zamówieniem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 27-12-2012, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Na mojej linii przechodzą często, ale i ludzie przychodzą od razu po bilety, w TLK także po większych stacjach, ja nie wiem gdzie niektórzy mieszkają, że zawsze w pociągach jest źle(?)

Ale artykuł który tam widnieje , jest co najmniej naciągany. Nie popadajmy w paranoję, i tak jeżdżą w Polsce dziwni ludzie, i nie raz nie dwa konduktor nawet zostaje opluty przez jego mościa, ale kto się kanarem przejmuje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 27-12-2012, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie widziałem żeby polscy konduktorzy chodzili cały czas po składzie i kontrolowali bilety tym, co się dosiedl

jak jedzie jedna osoba z obsługi to musi być często z przodu sprzedawać bilety tym co wsiadaja na mniejszych stacjach a tam nie ma kas no i odjazdy z ezt podaje się z bocznych drzwi z przedzialu za maszynista
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 27-12-2012, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Na Święta z Danii do rodzinnego domu jechałem pociągami. Z Horsens do granicy niemieckiej we Flensburgu bilet sprawdzano raz. W sumie w Danii to jest normalka. Nawet jeśli śpisz konduktorzy z reguły nie budzą pasażera, jeśli rozmawiasz przez tel, nikt nad Tobą nie sleńczy itp itd. Z Flensburga do Szczecina konduktora widziałem tylko raz za Pasewalkiem. W PL na odcinkach którymi podróżowałem praktycznie po każdej stacji na której była wymiana pasażerów konduktor przechodził po całym składzie, sprawdzał i wystawiał bilety. Niestety a może i stety u nas widok konduktora powinien być normalnością. Nie na wszystkich stacjach można kupić bilety, internetowa sprzedaż tez pozostawia wiele do życzenia. Tak czy inaczej, moim zdaniem, konduktorzy powinni czuwać i być na ciągłej straży.
Jutro czeka mnie podróż powrotna ale w ICE z Berlina do Kopenhagi konduktorów nie brakuje. A przed przeprawą promową w Putgarden dodatkowo Sraż Graniczna sprawdza bilety i dokumenty. Podwójna kontrola:)

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 27-12-2012, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie widziałem żeby polscy konduktorzy chodzili cały czas po składzie i kontrolowali bilety tym, co się dosiedl

Ja tam potrafię ruszyć tyłek nawet dla jednej osoby, szczególnie tej, która zasiadła w tyłu składu i nie kwapi się przejść do przodu celem zakupu biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Elektronik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 31-12-2012, 08:19    Odpowiedz z cytatem

Chciałbym podziękować drużynie konduktorskiej wczorajszego pociągu Kolei Śląskich, za pomoc w rozwiązaniu problemu z biletem PR i sprzedaniu biletu KŚ w cenie doposowanej do zawartości portfela. Very Happy

I chciałbym pozdrowić kierowniczkę wczorajszego pociągu, która sprawdzając mój bilet wspomniała o naszym forum. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CSA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Medalikowo

PostWysłany: 31-12-2012, 10:24    Odpowiedz z cytatem

W imieniu swoim i kilku pasażerów sobotniego pechowego pociągu 35202 Monciak-Krupówki z Zakopanego dziękuje i serdecznie pozdrawiam Kierownika i Konduktora tegoż składu. Pełny profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie ( szczególnie dla kierownika, mam nadzieje, że nie zamarzł w NT hehe Wink ).
Numerów służbowych niestety nie znam, bo chyba nie wierzyli że naprawdę chce ich zgłosić do orderu Smile

Jak ktoś z krakusów to czyta, to proszę ustalić któż to był i przekazać, że mają u mnie przy następnej okazji dobry czteropaczek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 14-01-2013, 10:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
konduktor przechodzi po całym składzie, by sprawdzić bilety osobom, które się dosiadły.

>Victoria<, Chyba w Holandii nie byłaś i podmiejskim nie jechałaś! Bo ja tak.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-04-2013, 16:21    Odpowiedz z cytatem


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 11-06-2013, 07:07    Odpowiedz z cytatem

Może temat trochę nie ten, nigdy nie piszę żadnych skarg na kolejarzy ale pewna sytuacja mnie zirytowała, otóż w dniu 09.06 na stację Katowice wjeżdża opóźniony pociąg do Szczecina (plan 12,44), ja jadę Sztygarem do Wrocławia (plan 12,54).
Otóż oba pociągi spotkały się w Gliwicach gdzie podróżni w pośpiechu ładowali się do wagonów, jeden pasażer z wielgachnym plecakiem chciał się dostać do swego wagonu i siłował się z drzwiami, a młody kierownik (Pewnie jakiś nawiedzony mikol) zaczął się drzeć : drzwi wyrwiesz durniu!, poróżny wsiadł drzwiami obok a kierownik: WRACAJ TU, WRACAJ POWIEDZIAŁEM!!! i go opieprzył.

W Opolu również pociągi się spotkały tym razem narwaniec doczepił się do podróżnego co swej dziewczynie wniósł bagaż do wagonu, też zaczął się drzeć i go obrażać nie wiadomo dlaczego, gość powiedział do niego tylko - wzajemnie- i poszedł.
Ot kogo zatrudnia IC, takie jednostki powinni eliminować Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-06-2013, 07:46    Odpowiedz z cytatem

To ja z innej beczki. Jak napisałem w innym wątku, widziałem wczoraj osławiony pociąg "Cisy" na stacji Warszawa Śródmieście. Z pociągu wyszedł kierownik z jednej strony, pomocnik z drugiej (dla nieznających stacji: w W-wie Śródmieście po każdej stronie toru jest peron) i zaczęli wrzeszczeć: "INTERREGIO! NIE WSIADAĆ!". Zawsze to jakiś sposób Very Happy

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 13-06-2013, 16:38    Odpowiedz z cytatem

Bardzo mile zaskoczył mnie dziś pewien konduktor PR (choć sprawa nie dotyczyła mnie). Podczas kontroli biletów, pewnej Pani zwrócił uwagę, że ma już nieważny bilet (był do wczoraj). Uprzejmie i od razu zaproponował wypisanie nowego. Bez żadnych mandatów, niepotrzebnych uwag etc. Mało tego, nie doliczył nawet opłaty za wypisanie biletu w pociągu. Moim zdaniem, to powinien być standard. Nie lubię cwaniactwa i nie pochwalam jazdy "na gapę" ale można wyczuć, kto jaki miał zamiar. Stali klienci, to jednak stały zarobek, więc powinno się o nich dbać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 13-06-2013, 21:32    Odpowiedz z cytatem

Czyli okradł firmę tą swoją 'uprzejmością", a kobieta na drugi raz zrobi tak samo, trafi na dobrego i dokładnego
kierownika i będzie płacz po gazetach "jak ja źle zostałam potraktowana"
Od ręki mandat 200zł, to się nauczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 14-06-2013, 11:42    Odpowiedz z cytatem

O tak tak! "J...ć! Karać! Nie wyróżniać!" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-06-2013, 14:19    Odpowiedz z cytatem

To mi przypomniało, jak w trójmiejskiej SKM kanar Renomy złapał gapowiczkę, na oko 80-letnią. Starsza pani mówiła, że ona jest chora i trudno jej chodzić, na co on: "Proszę się nie martwić, ja pani pomogę wysiąść" Very Happy

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl