Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Następny
Zakup biletu PR przez Internet
Autor Wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 15-06-2013, 13:11    Odpowiedz z cytatem

Do d..y to wszystko! Dlaczego POMIMO WZAJEMNEGO HONOROWANIA nie mogę na www.i-pr.pl kupić biletu np na Arrivę (nie ma np w propozycjach stacji Grudziądz) lub na trasach gdzie kursują zamiennie pociągi PR i KD (np do Żar proponowane są mi tylko godziny odjazdów pociągów PR)? No i dlaczego NIE POZWALA MI SIĘ w czasie zaplanowanej przez siebie podróży poczekać nocą na pierwszy poranny pociąg na stacji przesiadania by kontynuować dalej swoją podróż Evil or Very Mad Czy to aby nie zbyt monopolistyczne zagrywki?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pbialk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2009

PostWysłany: 16-06-2013, 16:26    Odpowiedz z cytatem

Jeśli zaczynasz podróż pociągiem PR, to kupujesz przez internet bilet na relację obsługiwaną przez PR, a w pociągu idziesz do konduktora i zmieniasz umowę przewozu ( kod oferty 202 lub 404 jeśli masz RegioKartę ). Konduktor wystawi Ci nowy bilet na całą relację, a cenę pomniejszy o kwotę, którą już zapłaciłeś. W takim wypadku nie pobiera się opłaty za wystawienie biletu w pociągu.
Praktykuję to z powodzeniem od roku na trasie Gdańsk Oliwa-Sztum, dopłacając w pociągu zawrotną kwotę 1,05zł

Gorzej gdy zaczynasz podróż Arrivą na stacji z czynną kasą biletową. U mnie w Sztumie kasy na szczęście nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 24-06-2013, 10:51    Odpowiedz z cytatem

Lil_Peter napisał/a:
rumburak napisał/a:
Nie będzie. Mają wprowadzoną dość zabawną procedurę weryfikacji takich biletów Smile

Tzn? Very Happy


Dzwonią gdzieś tam, i telefonicznie dyktują dane do weryfikacji, czy jakoś tak ;->

sympatyk napisał/a:
nie mogę na www.i-pr.pl kupić biletu np na Arrivę (nie ma np w propozycjach stacji Grudziądz) lub na trasach gdzie kursują zamiennie pociągi PR i KD (np do Żar proponowane są mi tylko godziny odjazdów pociągów PR)?


Bo to system sprzedaży Przewozów Regionalnych. Zgłoś się do KD oraz do ARRIVY z wnioskiem, żeby przyłączyły się do tego systemu. Na pewno nie zostanie im odmówione.

Cytat:
No i dlaczego NIE POZWALA MI SIĘ w czasie zaplanowanej przez siebie podróży poczekać nocą na pierwszy poranny pociąg na stacji przesiadania by kontynuować dalej swoją podróż Evil or Very Mad Czy to aby nie zbyt monopolistyczne zagrywki?


Bo bilet, zgodnie z taryfą TPR, jest ważny do godziny 23:59. Możesz kontynuować przejazd po północy wyłącznie bezpośrednim pociągiem, do którego wsiadłeś przed północą. Co to ma wspólnego z monopolistycznymi zagrywkami?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prassinos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2011

PostWysłany: 24-06-2013, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Jakby ktoś się interesował (a zapewne jest jeszcze trochę osób ze starszymi telefonami), testowałem ostatnio funkcje biletu na komórce na poczciwej nokii e52 (ekran 2.4 cala) i w obydwóch przypadkach bilet został zeskanowany bez jakiegokolwiek problemu (zarówno od strony obsługi konduktorskiej jak i samego skanera). Normalnie aż się człowiek zdziwił, że aż tak szybko wszyscy w PR zostali poinformowani o zmianie regulaminu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 24-06-2013, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
aż tak szybko wszyscy w PR


Przetestowałeś wszystkich w PR?! Śmiech

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prassinos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2011

PostWysłany: 24-06-2013, 22:06    Odpowiedz z cytatem

cóż, ludzie generalizują negatywnie na kolej to czemu by i nie na odwrót Wink niemniej na 4 drużyny wszystkie bez problemu mi to zeskanowały
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-07-2013, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, jak właściwie konduktor ma zeskanować bilet z komórki? Bo dwukrotnie miałem takowy bilet i za każdym razem konduktor... nie umiał tego zrobić(!). Pierwszy raz machnął ręką, mówiąc, że "on nie wie jak się to robi". A drugi kombinował, kombinował, przybliżał, oddalał mój telefon i... nic. Laughing Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak się to robi, żebym następnym razem mógł bez problemu poinstruować konduktora jak ma to zrobić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MichałK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2013

PostWysłany: 05-07-2013, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Mnie kontrolowali już kilka razy i okazuje się, że najważniejsze to odpowiednia wielkość kodu. Jak za bardzo przybliżyłem to nie dało się sczytać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-07-2013, 22:46    Odpowiedz z cytatem

A czy oni na swoich urządzeniach nie muszą wybrać jakiejś specjalnej opcji, żeby móc odczytać bilet z komórki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 18-07-2013, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Skany z mojego przedpotopowego złomofonu wchodzą bez problemu, choć wyświetlacz jest niewielki i lekko uszkodzony ;->

To jest raczej kwestia wprawy.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pszczolek_ligow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2011

PostWysłany: 18-07-2013, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Lil_Peter napisał/a:
Słuchajcie, jak właściwie konduktor ma zeskanować bilet z komórki? Bo dwukrotnie miałem takowy bilet i za każdym razem konduktor... nie umiał tego zrobić(!). Pierwszy raz machnął ręką, mówiąc, że "on nie wie jak się to robi". A drugi kombinował, kombinował, przybliżał, oddalał mój telefon i... nic. Laughing Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak się to robi, żebym następnym razem mógł bez problemu poinstruować konduktora jak ma to zrobić?


Sporo zależy od jasności wyświetlacza, ale także odbicia światła. Najlepiej wchodzą jak jest ciemniej w przedziale. Jak świeci słońce to trudniej. Jeśli nie wchodzi trzeba obrócić skaner o 90 st.

_________________
http://ligowiec.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-07-2013, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Poważna awaria serwerów Przewozów Regionalnych jest przyczyną zniknięcia z internetowego rozkładu jazdy i systemu sprzedaży e-biletów części pociągów samorządowego przewoźnika. Spółka zapewnia, ze problem jest rozwiązany, ale okazuje się, że nie do końca.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-07-2013, 13:10    Odpowiedz z cytatem

Bilety PR jeszcze szybciej i wygodniej

Odpowiadając na potrzeby naszych pasażerów Przewozy Regionalne przygotowały nowe udogodnienie. Już od 24 lipca 2013r. dostępna będzie usługa, która ułatwi zakup biletu za pomocą Internetowego Systemu Sprzedaży IPR. Będzie to funkcja, która zintegruje internetową wyszukiwarkę połączeń kolejowych dostępną pod adresem http://www.rozklad-pkp.pl z Internetowym Systemem Sprzedaży IPR na www.biletyregionalne.pl

Po wyszukaniu połączenia na przejazd pociągami Przewozów Regionalnych, kliknięcie zielonego przycisku „Kup bilet” spowoduje automatyczne przekierowanie do systemu IPR oraz jednoczesne przeniesienie danych o wybranym połączeniu. Takie rozwiązanie będzie możliwe zarówno przy wyborze podróży jednym pociągiem REGIO, jak i z przesiadkami między pociągami różnych kategorii, np. z REGIO na interREGIO. Ponadto system, po podaniu liczby pasażerów oraz informacji na temat uprawnień do ulg, wygeneruje dla wybranej relacji najkorzystniejszą ofertę cenową. Udogodnienie umożliwia także zakup biletów na pociągi specjalne, takie jak np. musicREGIO, które już niedługo wyruszą do Kostrzyna. Wystarczy kilka sekund, aby kupić bilet na pociąg Przewozów Regionalnych w wyszukiwarce połączeń.

Planowanie podróży z Przewozami Regionalnymi jest coraz wygodniejsze.

źródło: Przewozy Regionalne

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-07-2013, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Brać przykład z PR, betonie PKP IC.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

koliber2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010

PostWysłany: 30-07-2013, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie bo pytanie do znawcow (czyli wszystkich na forum?). Ostatnio kupilem dwa bilety: jeden na Hel drugi spowrotem. Nie drukowalem biletow a pokazalem konduktorowi kod qr z ich systemu (po polaczeniu sie z internetem). W jedna strone (na Hel) poszlo bez problemow. W drodze powrotem pomimo sygnalu komorka nie chciala sie polaczyc z systemem. Konduktor machnal reka. Czy mogl tak zrobic i co w przypadku gdyby weszla kontrola? Ja bilet mialem. Drugie pytanie: czy ktos sie orientuje jakie informacje sa zawarte w kodzie QR biletu? Czy tylko relacja i rodzaj polaczenia czy tez wszystkie inne (czy ma sie jakas ulge czy nie itd)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 22 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl