Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Polskie Koleje Antyrowerowe
Autor Wiadomość

Sprinter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2013

PostWysłany: 07-07-2013, 23:24    Odpowiedz z cytatem

To znaczy? Bo chyba nie rozumiem twojego toku myślenia...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 08-07-2013, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Rowery nie mieszczą się w pociągach PKP Intercity. W Pendolino nie będzie lepiej

PKP Intercity podjęło decyzję, że od 9 czerwca w pociągu bez specjalnych wagonów można przewieźć tylko cztery rowery. Pasażerowie alarmują, że w okresie wakacyjnym to "fatalna decyzja", która odbije się kolei czkawką. Tym bardziej, że wagonów brakuje do obsługi nawet popularnych relacji nad morze. Sytuacji nie poprawi wejście do eksploatacji pociągów Pendolino.


Dziwna decyzja. Bocznice pełne są starych wagonów, które bez problemu można by przerobić na rowerowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 09-07-2013, 21:18    Odpowiedz z cytatem

mestwin napisał/a:
A nie wiecie, jak z nocnymi? Bo na "starych zasadach" nie można było przewozić w nocnych, nawet, jeśli nie miały rezerwacji. Na stronie IC ani słowa o tej "reformie".

Dzisiaj byłem na Gdańsku Głównym i pytałem o tę kwestię. Kasjerki (informacja i COK były już zamknięte) rozkładały bezradnie ręce - "panie, nic nie wiemy, dostałam SMSa [!!! - od kogo?], że taka zmiana jest, ale niczego dalszego nie wiem i nie wiem, kiedy będziemy wiedzieć".

Cały pIC - można już kupować bilety na pierwsze dni czerwca, a oni nadal nie wiedzą, czy będzie opcja takiej sprzedaży. Gdzieś tak za tydzień będę kupował bilety na 6 VI, to wtedy się to zapewne okaże (w sensie kiedy przyjdzie do stuknięcia odpowiedniego pola w terminalu). Zdam relację


W sumie zapomniałem o tym poście, ale napiszę - może się jeszcze komuś przyda. Otóż biletów na rowery nie dostałem. Próbowałem, ale wg kasjerek wyskakiwała opcja, że wszystkie miejsca na rowery (tzn. przedsionki) są już zajęte, co budziło trochę moją nieufność. Po podróży mam jednak przypuszczenie, że chodzi o to, iż Rozewie prowadzi z przodu sypialny, a z tyłu kuszety (albo na odwrót), więc oba końce pociągu są zajęte - nie można ich blokować rowerami, żeby kierownik mógł przejść do tych wagonów. To jest chyba nawet w RPO, choć piszę z pamięci. Dlatego system pewnie widzi ten pociąg jako "sprzedany" jeśli chodzi o rowery. Tak więc kwestia pozostaje otwarta, bo inną rzeźnią od tej pory jeszcze z rowerem nie jechałem. Ma ktoś jakieś inne doświadczenia?

A rower oczywiście i tak przewiozłem Happy

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 10-07-2013, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Mestwin napisał/a:
nie można ich blokować rowerami, żeby kierownik mógł przejść do tych wagonów. To jest chyba nawet w RPO, choć piszę z pamięci.


Masz stare informacje. Teraz kierownicy pociągów jeżdżą sobie lokomotywą Śmiech Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 10-07-2013, 14:08    Odpowiedz z cytatem

Tak czy owak o zakazie blokowania na pewno mówił mi konwojent w kuszecie w październiku. W czerwcu (w czasie wzmiankowanej w poście podróży) także jechałem kuszetą i kierownik takoż chodził po tym wagonie, więc przejście pewnie chce mieć. Chociaż w takich np. kibelkach przy podwójnym składzie między poszczególnymi jednostkami nie ma z oczywistych przyczyn przejścia i jakoś da się jeździć... Swoją drogą ciekawe, czy są jeszcze jakieś rzeźnie "zablokowane" w tej pomysłowy sposób. W Rozewiu to jest kwestia tego, że aktualnie połowa składu z kuszetą zostaje we Wro, a druga z sypialnym jedzie do Jeleniej (co samo w sobie wydaje mi się dosyć dziwnym pomysłem), więc sypialny i kuszeta muszą być na końcach, żeby nie blokować w połowie przejścia przez dwójki.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 11-07-2013, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Mestwin, w sypialnym i kuszecie nie można w ogóle przewozić rowerów..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-07-2013, 02:04    Odpowiedz z cytatem

Spór o rowery na dworcach i peronach kolejowych

Ministerstwo transportu zapewniło że wkrótce zmieni rozporządzenie, które zakazuje wprowadzania rowerów na obiekty kolejowe.

Jest to odpowiedź na liczne skargi wysyłane do resortu przez parlamentarzystów, stowarzyszeń rowerowych oraz miłośników dwóch kółek.

Według obecnie obowiązującego rozporządzenia ministra, na perony i dworce rowerzyści nie tylko nie mogą wjeżdżać, ale także wprowadzać swych rowerów. Sokiści mogą kazać rowerzyście opuścić obiekt, o ile nie posiada on biletu na przewóz. Rozporządzeni to minister wydał w 2004 roku. Spotkało się on z ostrą krytyka pasażerów.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 15-07-2013, 12:21    Odpowiedz z cytatem

BartekD1986 napisał/a:
Mestwin, w sypialnym i kuszecie nie można w ogóle przewozić rowerów..


Wiem, może nieprecyzyjnie się wyraziłem: chodziło mi o ostatnie przedsionki "dwójek" przed sypialnymi/kuszetami.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 24-09-2013, 15:44    Odpowiedz z cytatem

Zniknie zakaz wprowadzania rowerów na dworce, ale jazda po peronie pozostanie zabroniona.

Dziś w poczekalniach dworcowych, korytarzach czy na peronach mogą się znajdować tylko te rowery, które są zabierane przez właścicieli w podróż. Nie mogą tam być te, na których ktoś przyjechał, np. odprowadzając znajomego na pociąg. To się jednak zmieni.

źródło:
http://prawo.rp.pl/artykul/793784,1050530-Z-rowerem-na-peron-bez-biletu.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-10-2013, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Rowery na kolei

Na kolei wciąż rowerzyści bywają traktowani jako intruzi i problem. Spora część taboru, nawet relatywnie nowego, nie jest przystosowana do wygodnego przewożenia jednośladów.

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 14-10-2013, 11:56    Odpowiedz z cytatem

Z rowerem na wielu biletach

Brak integracji taryfowej to jedna z głównych przyczyn, powodujących utratę pasażerów przez przewoźników kolejowych. Problem ten jeszcze bardziej widoczny jest podczas podróżowania z rowerem. Wprawdzie w kraju mamy nawet sporo przypadków, kiedy spółki kolejowe honorują wzajemnie bilety na przewóz osób, jednak w przypadku przewozów jednośladów jest ich mniej. Największym problemem wydaje się być brak integracji taryfowej na linii PKP Intercity – przewoźnicy samorządowi.

Czytaj dalej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/48574/z_rowerem_na_wielu_biletach.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-11-2013, 14:21    Odpowiedz z cytatem

Wstęp wolny dla rowerów na teren kolejowy

Ministerstwo transportu, budownictwa i gospodarki morskiej zmieniło rozporządzenie dotyczące wprowadzania na tereny kolejowe pojazdów nieprzeznaczonych do przewozu koleją.

Ministerialne rozporządzenie wśród pojazdów, które miały zakaz wprowadzania na perony, do holów, poczekalni, tunelów i przejść między peronami oraz w pobliżu torów znalazły się motorowery i inne pojazdy. Teraz wyjątek będą stanowić rowery oraz wózki inwalidzkie i dziecięce.

Rozporządzenie wchodzi w życie 14 dni po jego ogłoszeniu, czyli 29 listopada 2013 r.

źródło:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/17031/Wstep-wolny-dla-rowerow-na-teren-kolejowy.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 20-11-2013, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Ech te śmieszne przepisy. Teoretycznie to i osoby które nie zamierzały skorzystać z usług kolei nie miały prawa wstępu na dworzec, czyli np. fotografowie Wink Tylko jak kto miał sprawdzać, co zamierzała zrobić dana osoba?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-12-2013, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Weszła w życie, obiecywana od pewnego czasu, zmiana w przepisach dotyczących wstępu z rowerami na teren dworców kolejowych. Dotychczasowe przepisy z 2004 roku zakazywały wprowadzania roweru (chyba, że był przeznaczony do przewozu pociągiem) na perony, do holi, tuneli dworcowych czy poczekalni.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Preki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2007
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 05-12-2013, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Wiecie jaki jest błąd PKP Intercity odnośnie rowerów? To, że odchodzi się od wagonów półbagażowych przerabianych na tzw. "rowerówki", będące jednocześnie IMHO najlepszą odmianą wagonów przeznaczoną do przewozu jednośladów, a nawet przy okazji i innych większych tobołów. Jakieś parę marnych miejsc w 111Arow czy pojazdach podobnych nie da rady w sezonie, i jak zwykle nadmiarowe bicykle będą jechały na końcu składu przy WC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl