Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet Bułgaria - Turcja
Autor Wiadomość

Pawka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-07-2013, 14:48   Bilet Bułgaria - Turcja Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję kupić bilet ze stacji Plovdiv (Bułagria) do Istanbułu. Pociąg 491 Balkan Ekspress. Udałem się niedawno do COK we Wrocławiu i o ile z zakupem samego biletu na tę trasę nie było problemu, tak już nie udało się zakupić rezerwacji miejsc. Pani która mnie obsługiwała bardzo się starała i sprawdzała wszystkie możliwe opcje, nawet ze zmianą stacji początkowej na Sofia. System jednak zwyczajnie nie przydzielał miejsc. Bardzo mi zależało by jednak mieć tę rezerwację, gdyż obawiam się, że w dniu przyjazdu, może tych miejsc już nie być. Kasjerka po telefonie do Warszawy poradziła mi bym udał się do Niemiec, lub do Czech, bo być może tam się uda kupić. Stąd też moje pytanie do osób, które się na tym znają. Czy w takim razie jest jakaś szansa by kupić tam bilet z rezerwacją? W Niemczech z tego co pamiętam nie było nigdy problemu z biletami, ale czy oni przypadkiem nie korzystają z tego samego systemu rezerwacji?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-07-2013, 14:59    Odpowiedz z cytatem

Pawka, bez problemu kupisz miejscówkę na stacji postoju tego pociągu. Kiedyś jechałem pociągiem Bukareszt - Stambuł (łącznik do składu z Belgradu/Sofii) i bilety kupiliśmy w Bukareszcie na godzinę przed odjazdem pociągu. Z tego co pamiętam to były tylko wagony sypialne, ale w składzie relacji Sofia - Stambuł widziałem jeden wagon z miejscami siedzącymi.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 24-07-2013, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Pomiędzy Bułgarią i Turcją kursują wyłącznie wagony sypialne i kuszetki. Wagony z miejscami siedzącymi kursują tylko z Bukaresztu i Sofii do Svilengradu (łączenie składów następuje w Dimitrovgradzie). Więcej informacji (nie wiem czy częściowo się nie zmieniły) w wątkach dotyczących Biletów FIP. Tak jak pisał Pirat bez problemu wsiądziesz na stacji. Kiedyś najekonomiczniej wychodziła turecka kuszetka lub serbski sypialny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 25-07-2013, 18:21   Re: Bilet Bułgaria - Turcja Odpowiedz z cytatem

Pawka napisał/a:
Potrzebuję kupić bilet ze stacji Plovdiv (Bułagria) do Istanbułu. Pociąg 491 Balkan Ekspress. Udałem się niedawno do COK we Wrocławiu i o ile z zakupem samego biletu na tę trasę nie było problemu, tak już nie udało się zakupić rezerwacji miejsc. Pani która mnie obsługiwała bardzo się starała i sprawdzała wszystkie możliwe opcje, nawet ze zmianą stacji początkowej na Sofia. System jednak zwyczajnie nie przydzielał miejsc. Bardzo mi zależało by jednak mieć tę rezerwację, gdyż obawiam się, że w dniu przyjazdu, może tych miejsc już nie być. Kasjerka po telefonie do Warszawy poradziła mi bym udał się do Niemiec, lub do Czech, bo być może tam się uda kupić. Stąd też moje pytanie do osób, które się na tym znają. Czy w takim razie jest jakaś szansa by kupić tam bilet z rezerwacją? W Niemczech z tego co pamiętam nie było nigdy problemu z biletami, ale czy oni przypadkiem nie korzystają z tego samego systemu rezerwacji?


Jeżeli kupiłeś bilet, to bardzo niedobrze. BDŻ i TCDD dają ulgę od taryfy międzynarodowej jeżeli stacje początkowa i końcowa znajdują się w relacji biletu, a bilet został wystawiony przez jeden z tych zarządów.
Z kupnem miejscówek będziesz miał problem, ponieważ w Bułgarii pisane są ręcznie (przynajmniej dwa lata temu tak było). Na przykład kupując miejscówki w Warnie kasjerka najpierw zadzwoniła do Sofii żeby odhaczyć sprzedawane miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl