Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Czy Rewal zdąży wyremontować wąskotorówkę?
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 07-11-2012, 11:01    Odpowiedz z cytatem

No to i tak już niedługo. A wiadomo w jakim miesiącu w 2013 r. ma ruszyć ta wąskotorówka?

_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 09-11-2012, 11:08    Odpowiedz z cytatem

@Diken w UG powiedziano mi bym sprawdzał ich stronę bo tam będą wiadomości co do otwarcia wyremontowanej kolejki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 22-11-2012, 18:59    Odpowiedz z cytatem

A jak ma wyglądać ta wąskotorówka? Chodzi mi o wygląd samych wagonów i lokomotywy, wyposażenia w środku? Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie miałem okazji jechać taką wąskotorówką, a chciałbym.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

PolRol82 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2009
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: 18-07-2013, 10:52    Odpowiedz z cytatem

"Rewal. Powstały piękne dworce, wyremontowano wagony, zakupiono drugą lokomotywę węglową, do szczęścia brakuje tylko torów. Mowa o rewalskiej kolejce wąskotorowej, która przez wiele lat była atrakcją turystyczną tego rejonu Wybrzeża. Być w Rewalu i nie przejechać się kolejką? Wielu turystów tego sobie nie wyobrażało. Dziś jest inaczej – już trzeci rok ciuchcia nie jeździ.
Plany były ambitne. Władze gminy liczyły, że uda się inwestycję wykonać w ciągu roku. Stało się jednak inaczej i dziś turyści mogą jedynie podziwiać nowe dworce w Pogorzelicy, Niechorzu (koło latarni morskiej), Śliwinie i Trzęsaczu. Ciuchcia nie kursuje, bo nie ma torów, głównie podwójnych, na stacji w Pogorzelicy, gdzie następowało przestawianie lokomotywy. Brakuje także kilkuset metrów torów w samym Niechorzu, gdzie torowisko przebiega przez ulicę wjazdową do miasteczka. Rozkopanie jej w trakcie sezonu letniego nie wchodzi w rachubę.

Inwestycja realizowana jest w dużej mierze z dotacji unijnych (ok. 40 mln zł), które muszą być wykorzystane do końca przyszłego roku. Do zakończenia inwestycji potrzeba jeszcze ok. 4 mln zł.


"Moją winą jest, że nie dopilnowałem firmy wykonawczej. Także moim błędem było to, że najpierw wybudowałem dworce, a potem torowiska" dodaje samokrytycznie wójt Skraburski.

To jest właśnie zarzut, który usłyszeć można od wielu mieszkańców gminy. A także jeden z głównych argumentów dla inicjatorów referendum w sprawie odwołania wójta.

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI"

źródło: 24Kurier.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bodziu Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 26 Lip 2013

PostWysłany: 26-07-2013, 11:03   asddsa Odpowiedz z cytatem

sadasd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 05-08-2013, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Byłem i widziałem to "bizancjum" na torach. Nie dziwię się , że kasy zabrakło. Jak ktoś ma do d.. doradców i przeinwestował. Zastanawiam się po co te normalnotorowe wiaty na peronach w Śliwinie, Rewalu czy Trzęsaczu. Postawione od nowa budynki ( nawet trudno je nazwać dworcowymi). Rozumiem Trzęsacz ( koniec kursów) ale taki Śliwin ? Czy drugi tor w Rewalu. Tak to jest jak się wydaje nie swoje pieniądze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-09-2013, 13:58    Odpowiedz z cytatem

Rewalska wąskotorówka wraca na tory

Rozpoczęta w 2011 r. rewitalizacja kolei wąskotorowej, będącej bezsprzecznie jedną z największych atrakcji gminy Rewal, zmierza ku końcowi. Aktualnie zakończył się pierwszy etap prac obejmujący dokończenie torowiska na długości trasy Trzęsacz – Pogorzelica.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-10-2013, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Dodatkowe 2,5 mln zł otrzyma gmina Rewal na dokończenie zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej linii nadmorskiej kolei wąskotorowej”. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/16664/Kolejne-fundusze-na-waskotorowke-w-Rewalu.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-03-2014, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Teren lokomotywowni kolei wąskotorowej w Gryficach chwilowo świeci pustkami. W 2011 rozpoczęto rewitalizację, której wartość wynosi prawie 40 mln złotych.Odnowienie regularnego ruchu pasażerskiego zaplanowano na maj tego roku.

Tymczasem KOLEJWIZJA pokazuje historyczne zdjęcia i nagrania objazdu trasy sprzed kilku lat, gdy każdego poranka z terenu gryfickiej lokomotywowni wyjeżdżał planowy pociąg do Pogorzelicy. Następnie pięciokrotnie pokonywał on nadmorską trasę, aby wieczorem powrócić do Gryfic. W dni robocze kursowała tam rumuńska spalinówka, a w weekendy parowóz Px48. Pokażemy, jak dworca i trasa wyglądały, i jak powinni wyglądać po zakończeniu prac modernizacyjnych.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 16-04-2014, 14:32    Odpowiedz z cytatem

Urząd Gminy Rewal ogłosił przetarg na rewitalizację zabytkowej linii Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Zakres prac obejmuje wykonanie remontu budynków wraz z zagospodarowaniem terenu oraz dokończenie robót budowlanych zabytkowego dworca kolejowego.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/51846/przetarg_na_rewitalizacje_linii_nadmorskiej_kolei_waskotorowej.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pszczolek_ligow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2011

PostWysłany: 29-04-2014, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Wg rozkładu jedzie od majówki.

[ Dodano: 03-05-2014, 21:44 ]
Dzisiaj udało mi się przejechać na trasie Trzęsacz - Pogorzelica i z powrotem, czyli po zmodernizowanym odcinku, z wagonami po remoncie. Co prawda całość prowadził Rumun, ale naprawdę fajnie się jechało, a wagon na rowery to fajna sprawa. Dworce jeszcze po zamykane, ale na prawdę to świetnie wygląda. Ludzi też dużo.

_________________
http://ligowiec.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

de007r Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Paź 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 18-09-2014, 18:11    Odpowiedz z cytatem

Byłem, widziałem & jechałem. Wrażenia bardzo pozytywne Smile


_________________
100% kolej na YouTube
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 31-12-2014, 20:10    Odpowiedz z cytatem

Gmina Rewal wydała miliony na wąskotorówkę, a teraz bankrutuje.

Jak podała „Gazeta Wyborcza Szczecin”, coraz większe problemy finansowe ma gmina Rewal. Gmina chce zaciągnąć 50-milionową pożyczkę od skarbu państwa na spłatę najbardziej uciążliwych długów. Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała wniosek gminy.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/55248/gmina_rewal_wydala_miliony_na_waskotorowke_a_teraz_bankrutuje.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl