Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Horror w wakacyjnych pociągach nad morze
Autor Wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 23-07-2013, 19:49   Horror w wakacyjnych pociągach nad morze Odpowiedz z cytatem

To była koszmarna podróż dla pasażerów pociągu z Międzyzdrojów do Szczecina. Skład był zbyt mały, chętnych do powrotu znad morza było znacznie więcej. - Jechaliśmy w takim ścisku, że ludzie mdleli - mówi pasażerka.

Więcej:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130723/REGION/130729865

Cytat:
To była koszmarna podróż dla pasażerów pociągu z Międzyzdrojów do Szczecina. Skład był zbyt mały, chętnych do powrotu znad morza było znacznie więcej. - Jechaliśmy w takim ścisku, że ludzie mdleli - mówi pasażerka.

Kolejny popis polskich kolejarzy, tym razem ze szkodą dla zdrowia pasażerów. Mam nadzieję, że odpowiednie organy zareagują.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 23-07-2013, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Zamiast przyciągnąć tak zwanych okazjonalnych klientów zdecydowanie ich zniechęcają, co to za problem podstawić kolejną jednostkę, widać, że decydenci mają kolej w d...
A sezon letni to naprawdę dobra okazja na tzw. promocję kolei praktycznie za darmo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 24-07-2013, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Mam przy okazji pytania, które nurtują mnie już od dłuższego czasu. Takich połączeń i przypadków jest więcej, czy można snuć, że takie sytuacje (przynajmniej czasami) wcale nie są przypadkowe? Wszak przewieźli tyle samo pasażerów, a mniejszym taborem. Czy można wnioskować, że chociaż takie pociągi osiągają jakiś zysk?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pszczolek_ligow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2011

PostWysłany: 24-07-2013, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Widziałem ten skład w Wysokiej. Akurat jechałem do Kamienia. Nie wiem jak było wcześniej, ale sytuacja jest podkoloryzowana. Ludzi rzeczywiście było dużo, ale na pewno nie 60 w przedziale tzw. służbowym. Sporo osób zamiast tłoczyć się przy drzwiach, mogło wejść do przedziału z miejscami. Tam na przejściach był luz i nie było ścisku.
Do Wysokiej było być może gorzej, ale jechałem gorzej zatłoczonymi składami.

_________________
http://ligowiec.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-07-2013, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jechałem Regio o 20:46 z Świnoujścia. Skład EU07(IC)-4B-A. Od Miedzyzdrojów dużo ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 27-07-2013, 11:24   Dantejskie sceny w PKP intercity - trasa Poznań - Kołobrzeg Odpowiedz z cytatem

Opis przygód czytelnika: http://www.wykop.pl/ramka/1596963/pkp-bydleca-podroz-pomocy/


Komentarze na wykopie: http://www.wykop.pl/link/1596963/pkp-bydleca-podroz-pomocy/


//nie formatuj nie potrzebnie czcionki, oraz nie zakładaj tematów, które dublują założone przez Ciebie wcześniej. mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 27-07-2013, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony rozumiem oburzenie. Ale z drugiej nie rozumiem jednej rzeczy. Mianowicie kto im kazał jechać pociągiem? Są inne możliwości dotarcia. Wystarczy się wysilić, pokombinować i przemyśleć. Ale nie: wakacje to przygoda pojedźmy se pociągiem! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-07-2013, 21:02    Odpowiedz z cytatem

twardypt91, a czym tłumy turystów mają jeździć. Busami?


_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 27-07-2013, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Busem, autobusem, samochodem. Brak samochodu? Odpuścić sobie wakacje, oszczędzać i będzie. Albo rybki, albo akwarium.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 28-07-2013, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Hehe, no racja, co ci pasażerowie powariowali, pociągami chcą jeździć, jakby nie rozumieli, że nie dla wszystkich wystarczy miejsca... Co za skrajna nieodpowiedzialność, wsiada taki i jeszcze jak byłaby katastrofa to do kolei będzie miał pretensje a nie do siebie! Smile

PKP powinno kampanie prowadzić pod hasłem: "PASAŻEROWIE, SAMI JESTEŚCIE WINNI TŁOKU W POCIĄGACH". Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-07-2013, 17:00    Odpowiedz z cytatem


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 28-07-2013, 17:32    Odpowiedz z cytatem

Powyższy film został nakręcony w okresie, kiedy nie było obowiązkowej rezerwacji miejsc. Chcę wierzyć, że takie sceny już nie mają miejsca.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-07-2013, 17:51    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, miejscówka nie jest przepustką do pociągu. Jeśli ktoś musi jechać konkretnym pociągiem to nim pojedzie, choćby w kiblu czy w przejściu między wagonami. Faktem jest, że popyt przewyższa podaż, po prostu pociągów dalekobieżnych jest za mało! Dlatego tłoku w wakacyjnych pociągach nad morze nie da się uniknąć i miejscówki w niczym tu nie pomogą.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

celtin.88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2011
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-07-2013, 18:36    Odpowiedz z cytatem

Żadnego przewoźnika nie będzie stać na trzymanie taboru użytkowanego tylko w wakacje.
Komuna się skończyła. Ludzie nie umieją tego zrozumieć.

A najbardziej śmiać mi się chce jak przy okazji ,,kolejnej wakacyjnej afery’’ słyszę bzdury jakie ludzie powtarzają że najlepszą metodą na kłopoty na PKP jest prywatyzacja. Naiwni ludzie myślą że po prywatyzacji będzie szybciej, taniej, punktualniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-07-2013, 20:08   

Pirat napisał/a:
voyager1231, miejscówka nie jest przepustką do pociągu. Jeśli ktoś musi jechać konkretnym pociągiem to nim pojedzie, choćby w kiblu czy w przejściu między wagonami. Faktem jest, że popyt przewyższa podaż, po prostu pociągów dalekobieżnych jest za mało! Dlatego tłoku w wakacyjnych pociągach nad morze nie da się uniknąć i miejscówki w niczym tu nie pomogą.

Tak? W ktorym wakacyjnym sezonowym TLK widziales tłok? No prosze, powiedz Exclamation Dziś zmiana turnusu, nawet na Bryze czy Korsarza nie ma kompletu.... Masakry w zadnym TLK w te wakacje nie widzialem. Widziales dzis jakis pociag? Ostatnio jechalem pociagiem Krakow-Hel i w obie strony mialem pusty przedzial CAŁĄ drogę. Wiem że niektórzy są przyzwyczajeni do nocnych wakaocyjnych rzeźni, ale nieco sie zmienilo. Chociazby to, że mamy kryzys i ludzie gromadnie nie biora urlopu. Poza tym atrakcyjnosc polskiego Wybrzeza spada, co przekłada sie na drastyczny spadek chetnych na polaczenia sezonowe. To nawet nie wina kolei. Spoleczenstwo biednieje. Popytaj znajomych. Pewnie wielu z nich nie wzielo urlopu albo boi sie go wziac z obawy przed utrata pracy. Do tego wielu nie stać na urlop. To tez są przyczyny. A skutek jest taki że nie spotkalem sie jeszcze w te wakacje z "Twoim letnim koszmarem". W ubieglych latach bylo to notoryczne. W tym sezonie cos malo dramatycznych opisow prasowych, jak to ludzie mdleją w nocnych pociagach.

Wyglada na to że przynajmniej na tym skrzydle jest juz spokoj.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl