Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
8 godzin opóźnienia. Będzie pozew zbiorowy?
Autor Wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 27-08-2013, 14:29   8 godzin opóźnienia. Będzie pozew zbiorowy? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pasażerowie pociągu TLK Wieniawski, który w sobotę wyruszył z Lublina z 8-godzinnym opóźnieniem, zapowiadają, że złożą pozew zbiorowy przeciwko PKP.


Więcej:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/917940,8-godzin-opoznienia-Bedzie-pozew-zbiorowy-przeciwko-PKP

Jechałem tym pociągiem. W Gdańsku Głównym, zamiast o 19:14, byliśmy o ...2:20.

Kilka słów uzupełnienia do powyższego niusa (był zresztą też w innych mediach, jakieś TVN itp.).

Puknięcie za Rzeszowem to prawdopodobnie owoc nielegalnych wyścigów dwóch gówniarzy. Jeden zdążył przejechać, drugi nie (wg relacji drużyny).

Problem z Kraśnikiem wynikł stąd, że pIC jedyne, czym dysponował w okolicy Rzeszowa (w samym Rzeszowie nie miał totalnie niczego, trzeba było szukać po jakichś pipidówach), to rozlatująca się tamara. Podpinać dalekobieżną TLKę (fakt, że tylko do Lublina, ale z drugiej strony przez górzyste Roztocze) pod tamarę... Śmiech Śmiech Śmiech No i rozleciała się w Kraśniku. W Kraśniku staliśmy cztery godziny, bo w Lublinie też pustki (a byliśmy 50 km od Lublina). A kiedy zobaczyłem, co nam w końcu podesłali z Lublina, to o mało zawału nie dostałem. Nosz zaraza... STONKĘ! To, że ona dociągnęła skład (z nadal wpiętą, niesprawną tamarą!) do Lublina, to właściwie cud, ale to chuchro oczywiście nie mogło rozpędzić składu ponad 40 km/h i tak doszło kolejne opóźnienie.

Większość pasażerów przesiadła się do Soliny na Bydgoszcz, zostali głównie ci, którzy jechali dalej na Trójmiasto (jak ja), bo mieliśmy jechać za Soliną, a z Bydgoszczy nie było wcześniej niczego. Między Warszawą a Bydgoszczą toczyliśmy jeszcze walkę za pośrednictwem drużyny z dyspozytornią, żeby nam nie zastopowali Wieniawskiego w Bydgoszczy - planowo od Bydgoszczy jedzie zestawiony z Bachusem, z jego lokiem i drużyną, ale te oczywiście dawno pojechały. Była groźba, że w Bydgoszczy na dworcu spędzimy kolejna miłą godzinkę czekając na cośkolwiek, ale na szczęście w końcu puścili nasz skład do Gdańska.

I tak oto udało mi się przejechać Polskę (bo startowałem z Przemyśla) w niecałą dobę, dokładnie w 22 godziny. Sukces Śmiech Śmiech Śmiech

W tym wszystkim na pochwałę zasługuje drużyna Wieniawskiego, która starała się jakoś rozwiązać tę sytuację i łagodzic napięcia wśród pasażerów, a przecież im też się drastycznie służba wydłużyła.

Natomiast cała sytuacja pokazuje dramatyczną sytuację z trakcją w pICu - oni nie mają totalnie żadnych rezerw (bo trudno uznać za rezerwę stonkę). A wypadki na przejazdach zdarzają się przecież dość często...

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl